KAPALI Az Yakan Uygun Araba

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan anl_akl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

anl_akl

Panpa
1,247
Öncelikle herkese iyi forumlar.Bir akrabam araba bakmakta bütçesi 20.000 civarı.Kriterleri;
-Az yaksın
-Motor,yürüyen sağlam olsun
Benim aklıma Clio nun 1,4 ve 1,6 versiyonları (Lpg'li)geldi.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Konuya sonradan dahil olacağım kusura bakmayın.Şahsen otomatik eski nesil Clio'ları önermiyorum.Zamanında(2007 civarı) arası çok kere otomatik Clio 2 miz oldu şanzımanları kusurluydu problemleri vardı tabii o zamanlar ben daha çocuk olduğumdan dolayı tam olarak ne problemi olduğunu bilmiyorum fakat babam her zaman der ve kaçar...O zamanlardan aklımda kalan bir bilgi yeri gelmişken paylaşayım dedim.Araç tavsiyesi olarak da tek kapı problem olmayacaksa nispeten yüksek modelli Corsa C ve Citröen C2'ler çokça mevcut.4 kapılı ise Ford Fiesta 1.25 ile Renault Clio 1.4 RXT öneririm.

İlki daha alımlı gözüküyor fakat km'si çok fazla ikinicisi ise Ankara/Sincan'da ve fotoğraflar net olarak çekilmemiş.Bu sebepten dolayı ikisi de hoşuma gitmedi ne yalan söyleyim fakat genel olarak Euro Civic'leri seviyorum.Yerli Civic'lerle aynı özelliklere sahip olmalarına rağmen onlardan 5-6 bin tl daha ucuz oluyorlar.Fiyat performans açısından düşünülebilirler.Bu fiyatlara yada çok az yükseğine eğer araştırılırsa temiz bir Ford Mondeo'da bulunabilir.Ama kronik sıkıntı ve problemleri için ve 2.0'larının yakıt tüketimi için kullanana danışmak gerekiyor.
@Cenk

Az yakan uygun araba başlığı da olsa Euro Civic'ler de LPG de şehir içi 11-12 litreyi bulurlar.O sebepten Mondeo'lara da bir göz atın diye atıyorum.Yoksa dediğim gibi daha az yakıt tüketimi için 9 Eylül'deki yorumum geçerlidir.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...v-den-98-ford-mondeo-2.0-ghia-464423165/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...hibinden-kapali-garaj-arabasi-480780332/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...hia-otomatik-orj-90.000-km-de-476428688/detay
Son attığımın fiyatı uygun olsa bizim aileye düşünmüyor değilim ama bu fiyata sadece göstermelik bir ilan.

Sebebini bilmiyorum ama Euro Civic'lerden pek övgüyle bahsedilmez.

90'ların sonunda 2000'lerin başında Euro Civic'imiz vardı. Bordo renk, içinde maun kaplamalar falan çok seviyordum o arabamızı. Sonra bazı nedenlerle satmak durumunda kalıp, Civic sedan almıştık (Euro Civic daha pahalıydı). Çok net olarak söyleyebilirim ki Euro Civic daha kaliteli bir arabaydı. Ancak geçen zamanda nasıl yıprandılar, motoru LPG'ye uyumlu mu vs. bilgim yok. Bir de parçası daha pahalı onu biliyorum. Euro Civic ile Rover 400 büyük oranda aynı arabalardı sanırım.

Şuan ucuz olmasının nedeni muhtemelen parça sorunu veya pahalılığıdır.

Son düzenleme:
İlki daha alımlı gözüküyor fakat km'si çok fazla ikinicisi ise Ankara/Sincan'da ve fotoğraflar net olarak çekilmemiş.Bu sebepten dolayı ikisi de hoşuma gitmedi ne yalan söyleyim fakat genel olarak Euro Civic'leri seviyorum.Yerli Civic'lerle aynı özelliklere sahip olmalarına rağmen onlardan 5-6 bin tl daha ucuz oluyorlar.Fiyat performans açısından düşünülebilirler.Bu fiyatlara yada çok az yükseğine eğer araştırılırsa temiz bir Ford Mondeo'da bulunabilir.Ama kronik sıkıntı ve problemleri için ve 2.0'larının yakıt tüketimi için kullanana danışmak gerekiyor.
@Cenk
Hocam mondeo aşar baya.Hep benzinli üstüne lpg bir de o masraf.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...