KAPALI B-Segment Suv Tercihi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DarthWider

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
17
17
595
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır kullanmış olduğum Citroen C4 1.6 e-hdi aracımı bir kaç ay içerisinde değiştireceğim. hem istanbulda ki trafik yoğunluğu ve park sorununları hemde tek çocuklu bir aile olmamızdan dolayı genelde araç tercihlerimi C segment HB araçlardan yana kullandım. Şu anda dizel + otomatik olmak şartıyla iki model üzerine yoğunlaştım opel mokka x ve mazda cx3, ara arada aklımdan qashqai de geçmiyor değil.

C segment hb araba hem pratik hemde uzun yolda benim için yeterli konforu sunmakta. Benim burda en çok takıldığım konu mokka da cx3 te B segment temelli suv lar olarak geçmekte hacimsel olarak yeterli ve pratikler ama uzun yolda acaba izolasyon+konfor olarak c segment aracı aratırlar mı?

Yoksa C segment hb - yada qashqai ye yönelmek uzun yol konforunu da düşününce daha mı doğru olur.

Yorumlarınızı bekliyorum.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Bence eğer SUV tarafına kayacaksınız QQ a yönelmeniz daha doğru olur. Bunlar zaten gerçekten SUV değiller ... İç hacimleride özellikle Mokka ve CX3 için, özellikle aile ile uzun yol da sıkıcı gelebilir... QQ dan aşşağıya " lazım... bu tip crossover larda yüksek te olmanın getirdiği bir ferahlık ve hakimiyet hissi vardı.. güzel bir his olmasına karşın özellikle belirli bir segmentin altındaki araçlarda yüksek hızlarda çok daha fazla rüzgar ve yol sesi alma ihtimaliniz çok yüksektir. Klasik C sınıfı araçlar bu konuda daha başarılıdır. uzun yol yazdığınız için eklemek istedim... Benim sahip olarak uzun yol tecrübem olmadı bu tip araçlar ile.. ama genelde bu şekilde yorumlar okuyorum ki mantıklıda gelmiyor değil ..

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır kullanmış olduğum Citroen C4 1.6 e-hdi aracımı bir kaç ay içerisinde değiştireceğim. hem istanbulda ki trafik yoğunluğu ve park sorununları hemde tek çocuklu bir aile olmamızdan dolayı genelde araç tercihlerimi C segment HB araçlardan yana kullandım. Şu anda dizel + otomatik olmak şartıyla iki model üzerine yoğunlaştım opel mokka x ve mazda cx3, ara arada aklımdan qashqai de geçmiyor değil.

C segment hb araba hem pratik hemde uzun yolda benim için yeterli konforu sunmakta. Benim burda en çok takıldığım konu mokka da cx3 te B segment temelli suv lar olarak geçmekte hacimsel olarak yeterli ve pratikler ama uzun yolda acaba izolasyon+konfor olarak c segment aracı aratırlar mı?

Yoksa C segment hb - yada qashqai ye yönelmek uzun yol konforunu da düşününce daha mı doğru olur.

Yorumlarınızı bekliyorum.
mazda 3 un arka bagajı cx3 un rahat 2 katı .

ulas79

Profesör
8 Eyl 2016
433
724
1,695
45
Aydın /Kuşadası
Mokka bagaj olarak 350 lt arkası enine dar iki kişi oturur ama 3. zor ,eğer manuel alırsanız yanlış bilmiyorsam 1.6 dizelde 4x4 var otomatikte ise 1.4 turbo 152 hp olanı dört çeker,led farlarıngüzel aydınlatıyor multimedya ekranı işlevsel ama araç ağır yanlış bilmiyorsam 1.5 tona yakın.

OmerFarukG

Elit Apaçi
24 Eki 2016
79
25
970
Abi fiyat/kalite olarak bakarsan kesinlikle Honda HRV derim bende. Test suruşuna git derim. Kullanır kullanmaz sende farkı anlayacaksın

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
XS SUV/Crossover önerilerim
1. Honda HR-V aracın uzunluğu 4,30m buluyor
2. Peugeot 2008 veya Renault Captur
3. Opel Mokka
4. Citroen C4 Cactus

Bütçede sıkıntın yoksa
1. Audi Q2
2. Jeep Renegade
3. Mini Countryman
3. Fiat 500X veya Mazda CX3

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Geçenlerde benzer içerikli bir başlık açmıştım. Arkadaşlar modelleri sıralamışlar zaten, ben bu araçlarda 4x4 olması gerektiğini düşünüyorum, uzun yol,tatil vs dediğinizde yağmur,çamur,kar,tangır tungur yollar söz konusu olabiliyor.
Aralarında en yakışıklısı mini Countryman diye düşünüyorum ama 2.el düşünürseniz audi a4 allroad da bana güzel geliyor.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bence sizin için biçilmiş kaftan = Seat Ateca 1.4 150 DSG. Çünkü hem sportif hem geniş hemde yeni bir model ayrıca benzinli olmasina ragmen İstanbulda sehir içi ortalama 7.5 litre yakıyor. Fiyatları fena değil ve bayiler güzel indirimler yapabiliyorlar. QQ yakında makyaj operasyonu geçirecek ben olsam sizin yerinizde QQ bu yüzden tercih etmezdim. Birde şu anda bence dizel almanın mantığı kalmadı çünkü benzinli araclar dizele yakın yakıyorlar ve mazot fiyatlarıda pek avantajlı değil. Ateca'nın bariz olarak bence 1 eksisi var oda hafif sert yapısı onun dışında gayet muntazam bir araba daha doğrusu Jipçik :).

Son düzenleme:

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
mokka dan ise bence cx3 daha şık ve daha iyi bir araç ama 4X4 gerçekten gereklimi? donanım olarak olarak power alırsanız ses sistemi bagajı baya daraltıyor. yükseklik ve 4 çeker çok önemli değilse yine c hb bakabilirsiniz, konfor ve hacim olarak illaki daha iyi olacaktır. ama illa b crossover olacak ise; 3 büyükler (Mercedes gla180, x1 audi q) ve Japonların lüks markalarını (infiniti gibi) saymazsak; mazda cx3 bence bu segmentin en iyi aracıdır.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,302
1
9,457
4,970
kocaeli
Renegade , cx3 , ateca bekleme imkânınız varsa her ne kadar b segmenti olmasa da Kodiaq olabilir .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yarimgazdebriyaj

Profesör
8 Eyl 2016
176
75
1,035
Toyota chr al b sgmeni suc konforlu yol tutan ama dizel secenegi yok eger cesaret ederseniz hybird var dizelden daha uygun otv hybird tesvik yasasi ile cok uyguna geliyor 1.2 turbo alirsanizda biraz yakicaktir tabi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım