B8 A4 almayı düşünenler için kendi deneyimlerim

Herkese merhabalar, bir çok foruma bakındım ancak güncel olarak bu araç hakkında girilen bilgi bulamadım bende kendi deneyimlerimi paylaşmaya karar verdim. Kendi aracım 2010 B8 1.8TFSI (180PK) A4 (WAGON) aracım şuan 224bin km'de ve aracımı 190bin km'de aldım. Çok merak edilen soruyu önceden cevaplayayım ben yağ eksiltme sorunuyla karılaşmadım benden önceki sahibi rektefiye yaptırmış ancak o da yağ eksiltme sorunuyla karşılaşmadığını söylemişti.1 yıldır eşim ben ve iki köpeğim keyifle seyahet ediyoruz 1 yıl içindeki tek arızası el freniyle ilgili problemi oldu haricinde arıza masraf çıkarmadı.Aracın artılarına eksilerine gelirsek

Artıları;
-Yol tutuş
-14 yıllık kasaya göre dış görünüşü hala güzel (s line)
- Ön spor koltuklar çok iyi sarıyor
-Performans
-Malzeme kalitesi
-Direksiyon tepkisi / Kararlılığı
-Bagaj hacmi (490lt)
-Şanzıman

Eksileri;
-Multimedia (BT yok ve tüm sisteme bağlı olduğu için efektif çalışan multimedia bulmak zor ve pahalı)
- USB girişi yok (çakmaklığı USB'ye çevirebiliyorsunuz sadece)
-Wagon'a göre arka yaşam alanı dar (öndeki kalın spor koltukların arkaya etkisi kötü)
-Sarı farlar (aydınlatmada bence ortalama)
-S line ile gelen siyah tavan siyah koltuk ve siyah göğüs aracın içi karartıyor (spor olarak şık ancak bazen daraltıyor sunroof tavsiye ederim)
-Her şeye rağmen B8 kasa yaşlı düşük km bulmak zor
-Hafif trim sesleri
-Ağırlık (1560 küsür kilo)
-Auto Hold yok (yokuşta kayıyor)

Sorusu olan arkadaşların sorularını cevaplamaktan memnuniyet duyarım

Ekli dosyalar

• c851579f-3813-42e9-a9f0-a6fdf7dcaa3e.jpg
    c851579f-3813-42e9-a9f0-a6fdf7dcaa3e.jpg
    297 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

diablo1905

Panpa
17 Şub 2020
431
1,031
2,695
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Aracınızı güle güle kullanın. SW kasa tipi Audi A4 ve Volvo kadar başka bir markaya bu kadar yakışamaz sanırım.

Benim de işimin bir ayağında birlikte çalıştığım kişinin, hatta şirketin arabası diyebilirim. Çok uzun süre kullandım, bindim, uzun yol vs yaptım. Ilk sahibi makam olarak kullanmış, 2. sahibinde araç. Yanlış bilmiyorsam 180 beygir değil daha düşük olanı.

Sizin eksilere ilave olarak ben hayatımda bu kadar yağ eksilten araba görmedim, inanılmaz seviyede. Araçta litrelerce yağ olmadan asla yola çıkmıyoruz.

Diğer konu ise özellikle hava soğukken kasislerde vs alt takımdan gelen gacır gacır sesler. Bu iki durum da VW kronik sorunu maalesef.

Onun dışında D sınıfı Alman premium kullandığını hissediyorsun çoğu zaman. Yalıtımı da çok başarılı.

yeniceri

Talha İmdat Tuna
Senkromeççi
24 May 2024
10
19
70
22
Hollanda
Marka
Audi
Aracınızı güle güle kullanın. SW kasa tipi Audi A4 ve Volvo kadar başka bir markaya bu kadar yakışamaz sanırım.

Benim de işimin bir ayağında birlikte çalıştığım kişinin, hatta şirketin arabası diyebilirim. Çok uzun süre kullandım, bindim, uzun yol vs yaptım. Ilk sahibi makam olarak kullanmış, 2. sahibinde araç. Yanlış bilmiyorsam 180 beygir değil daha düşük olanı.

Sizin eksilere ilave olarak ben hayatımda bu kadar yağ eksilten araba görmedim, inanılmaz seviyede. Araçta litrelerce yağ olmadan asla yola çıkmıyoruz.

Diğer konu ise özellikle hava soğukken kasislerde vs alt takımdan gelen gacır gacır sesler. Bu iki durum da VW kronik sorunu maalesef.

Onun dışında D sınıfı Alman premium kullandığını hissediyorsun çoğu zaman. Yalıtımı da çok başarılı.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Evet, bende forumlarda okuduğumda çok yağ eksilttiğini ve böyle bir kronik problemi olduğunu okumuştum. Sanırım benden önceki sahibi tam zamanında rektefiye yaptırmış araca, yağ eksiltme ile ilgili başıma hiçbir şey gelmedi.Şöyle ki rutin bakımını geciktirdiğim oldu bir defa o zamanda problem yaşamadım. Ancak alt takımdan ses gelmesini hiç duymadım, sese dikkat edeceğim.

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
231
363
1,085
29
ankara
Marka
Ford
Bu aracı bir dönem kullanmıştım. İçinin her tarafı ekran olmuş zevksiz son kasa a6 yerine bile gözü kapalı tercih ederim. Güle güle kullanın tam bir audi...

yeniceri

Talha İmdat Tuna
Senkromeççi
24 May 2024
10
19
70
22
Hollanda
Marka
Audi
Bu aracı bir dönem kullanmıştım. İçinin her tarafı ekran olmuş zevksiz son kasa a6 yerine bile gözü kapalı tercih ederim. Güle güle kullanın tam bir audi...
Kesinlikle bende aynı şekilde düşünüyorum. Şuan araçların multimedia ekranı eski tv boyutları kadar, gereksiz büyük. Klimanın ekran içinde olması tuş kalabalığı için güzel fakat iki farklı ekran gereksiz bana kalırsa. Bende sanırım aracımı değiştirmek istesem düşük km B8 Allroad tercih ederdim ancak vergiyi ağırlıktan ödeyince yük olurmuş insana :)

Miyata21

Polat Soydan
Takipçi
1 May 2024
3
2
20
36
Almanya
Marka
Mazda
Selamlar, öncelikle yag eksiltme kronik sorunu yasamamana cok sevindim. Cünkü ben 2011 b8 a4 cvt aracim ile hayatimda yasadiğim en büyük kaziğini yedim. Motor cöp oldu motoru yeniledikten sonra resmen yikilmiştim. Daha kötüsü o dönem 5000 $ harcamistim ve hemen sonrasinda sattim. Tabi suan Almanyadayim ve yakin bir arkadasim audi fabrikasinda calismis bu konuda tüm 1.8 tfsilerin kronik yağ yaktigini ve motoru öyle yada böyle bitirdiğini söyledi . Silindirler ilk asinip bozuluyor ve motor düzgün calismiyor bu zamanla tüm motor bloğunda asinma ve buna bagli düzensiz calisma ve güc kesintileri yaratiyor ki hic bir bilgisi olmayan herhangi bir sürucu bile buyuk bir sorun oldugunu anlar. Dolayisiyla mumkunse uzak durun derim. Ha illaki audi a4 yada audi arac almak isteyenlerin 2.5 ve ustu motor almasini onerebilirim. 2.8 Quattro tfsi guzel ornegin.Tabi butce mumkunse.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım