KAPALI B8 Passat Almayı Düşünüyorum Fikirleriniz?

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Merhabalar forum ahalisi

2008 fd6 civic aracımı bugün itibariyle satmış bulunmaktayım bir tanıdığımızın 2015 passat 1.4 tsi 150 hp manuel vites camtavan koltuk ısıtma led far vs. bayağı bir dolu araç . 60 bin km değişensiz sadece sağ arka çamurlukta lokal boya var o kadar oluversin. Civicden sonra araca bindim konfor olarak 18 inc janta göre fersah fersah önde. Şimdi passatı az çok biliyordur yorum yapacak arkadaşlar abiler ablalar konumuza gelirsek araca 125 bin lira istiyor ve ben senede ortalama 15bin yapıyorum ve yakıt tüketimi 10 lt kadar beni üzmez sizce yakıt tüketimi veya fiyatı herhangi bi yorumunuz olursa çok sveinirim önümüzdeki hafta aracı ekspere sokmayı düşünüyorum

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Passat başlığının özeti:
İnsignia nın kullandığı motoru kim yaptı
Superb-Mondeo
Biraz daha para ekle şunu al
Passatı hiç tecrübe etmeden göm.

2019 yılına yavaş yavaş yaklaşıyoruz artık başlıklarda konudan çıkılmasa (geyik başlığı bunun için mevcut) ve izlediği bir kaç video dışında ciddi ciddi arabayı direksiyonuna geçip kullanan ve aynı zamanda rakiplerini de kullanıp güzelce kıyaslama yapabilecekler yorum yapsa olmaz mı

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Passat başlığının özeti:
İnsignia nın kullandığı motoru kim yaptı
Superb-Mondeo
Biraz daha para ekle şunu al
Passatı hiç tecrübe etmeden göm.

2019 yılına yavaş yavaş yaklaşıyoruz artık başlıklarda konudan çıkılmasa (geyik başlığı bunun için mevcut) ve izlediği bir kaç video dışında ciddi ciddi arabayı direksiyonuna geçip kullanan ve aynı zamanda rakiplerini de kullanıp güzelce kıyaslama yapabilecekler yorum yapsa olmaz mı
Tüm yeni modelleri kullanan çok az kişi vardır. Ben kullanmadığım arabanın yorumunu pek yapmam ama sahibi olan bir arkadaşım varsa onun izlenimlerini yazarım buraya eğer o adama güveniyorsam.
Zaten 10 15 dakka test edince pek bir şey anlamıyorsun arabadan.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,290
16,207
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Passat içine ses alıyor diyorlar doğrumu rüzgar sesi konusunda sınıf standartlarını karşılamıyormuş.ama bunlar benim için masal yaşamadım deneyimlemedim.
Dsg sıkıntı çıkarıyor diyorlar çevremde çok kişide çıkardı ama bende dsg kullanıcısıyım ben yaşamadım.dikkat ediyorum.hayatımda passat içine oturmadım ama tipini beğeniyorum.tipini beğendiğiniz aracı alın

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Passat içine ses alıyor diyorlar doğrumu rüzgar sesi konusunda sınıf standartlarını karşılamıyormuş.ama bunlar benim için masal yaşamadım deneyimlemedim.
Dsg sıkıntı çıkarıyor diyorlar çevremde çok kişide çıkardı ama bende dsg kullanıcısıyım ben yaşamadım.dikkat ediyorum.hayatımda passat içine oturmadım ama tipini beğeniyorum.tipini beğendiğiniz aracı alın

Mesela ruzgar sesi tartisilabilir, segmentindeki diger otomobillerden kotu de olabilir. Dsg de tartisilabilir (ki fazlasiyla tartisiliyor) segmentindeki diger otomobillerden kotu de olabilir. Fakat araci alacak arkadas bunlarla alakali bir bilgi istememis, alternatif bir otomobil onerisi de istememis. Sadece demis ki fiyati ve yakit tuketimi ile alakali yorumunuz nedir..Geldigimiz noktada da konustuklarimiz bu bahsedilenlerden alakasiz seyler..Bilgi vermekten ziyade kendi tercihlerimizi dayatiyoruz. Boyle olunca da forumu bilgi vermekten ziyade dedikodu kazanina ceviriyoruz...Bir kac mesajdan sonra klasik olarak konu amaci disina cikar ve kapanir zaten..

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Mesela ruzgar sesi tartisilabilir, segmentindeki diger otomobillerden kotu de olabilir. Dsg de tartisilabilir (ki fazlasiyla tartisiliyor) segmentindeki diger otomobillerden kotu de olabilir. Fakat araci alacak arkadas bunlarla alakali bir bilgi istememis, alternatif bir otomobil onerisi de istememis. Sadece demis ki fiyati ve yakit tuketimi ile alakali yorumunuz nedir..Geldigimiz noktada da konustuklarimiz bu bahsedilenlerden alakasiz seyler..Bilgi vermekten ziyade kendi tercihlerimizi dayatiyoruz. Boyle olunca da forumu bilgi vermekten ziyade dedikodu kazanina ceviriyoruz...Bir kac mesajdan sonra klasik olarak konu amaci disina cikar ve kapanir zaten..
Katılıyorum fakat yine de insan ister istemez başka otomobillerle kıyaslıyor. Kıyasladığı otomobili de yazıyor doğal olarak. Zaten Passat'a kötü bir otomobil demek söz konusu olamaz, ya fiyatını haketmediğini düşünenler vardır, ya o paraya daha iyi alternatifler olduğunu düşünenler vardır (tenekeye motor takılmış bir araba değil yani sonuçta bu ) vs.

Çok da kaçışı yok böyle bir kıyaslamaların bence...

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Katılıyorum fakat yine de insan ister istemez başka otomobillerle kıyaslıyor. Kıyasladığı otomobili de yazıyor doğal olarak. Zaten Passat'a kötü bir otomobil demek söz konusu olamaz, ya fiyatını haketmediğini düşünenler vardır, ya o paraya daha iyi alternatifler olduğunu düşünenler vardır (tenekeye motor takılmış bir araba değil yani sonuçta bu ) vs.

Çok da kaçışı yok böyle bir kıyaslamaların bence...

Ona da kabul fakat onun disinda daha buyuk sorunlar var..
Yolda altin kaplamasini gorunce bakmayacagimiz yorumu bir Passat kullanicisina gelse sonu ne olacak peki ? :)
Once bu arkadasa diyecek sen ne kullaniyorsun, o cevap verecek akabinde olaylar karsilikli laf sokma seklinde gelisecek..Artik nereye varir bilinmez..
Konuya tahrik edici laflarla baslayip art niyetli bir yaklasim gostermenin mantigi ne ? Veya amac ne ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,249
45,849
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten ben mevzunun başka otomobil önerisinden kaynaklandığını pek düşünmüyorum. Neticede başka otomobil tavsiyesi verilirken çoğu kişi, başlık sahibi daha iyi bir otomobile binebilsin diye iyi niyetiyle bunu yapıyor diye düşünüyorum. Burada ki hiç kimse başlık sahibinin almak istediği araç hakkında bildiği olumlu - olumsuz görüşleri mantıklı şekilde paylaştıktan sonra altına iyi niyetle ' şu aracı da düşünebilirsiniz ' tavsiyesinden rahatsız olmaz diye düşünüyorum. Sadece sorulan araç hakkında yapıcı olmayan, ekseriyetle işe yaramayan eleştiri geldiğinde buna ' şu şu otomobili düşünün bence ' gibi yorumlar gelince problem oluyor. Hem sorulan araç hakkında işe yarar bir eleştiri yapılmamış oluyor hem de başlık dışına çıkılıp başka araçlara konu kayıyor. Yoksa adabınca başka araç tavsiyesi verenlere kimse bir şey demez bence.

Son düzenleme:

carwula

Düz Yol Gazcısı
14 Şub 2018
8
8
145
Daha onceden baska forumlarda okudugum kadariyla B8 lerin ruzgar sesi ve trim sesi sorunu oldugu yaziliyor. Onun haricinde genelde yol tutusu ve konforu begenilen bir araba. Bence D segmentte passatin en dişli takibi Opel insginia dir. Zenon farlarininin ve konforunun cok iyi oldugu yaziliyordu. Ancak opeller icin de yetkili servislerin cok ilgisiz ve kötü oldugu yaziliyordu. Arabalar da insanlar gibi. Kusursuz insan gibi kusursuz araba da bulunmaz :D. Hem insignia hem de b8 passati inceledikten sonra ve mumkunse test surusu yaptiktan sonra almanizi tavsiye ederim.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...15-subaru-levorg-1.6-gt-s-cvt-616021490/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...15-subaru-levorg-1.6-gt-s-cvt-616021490/detay
yollarda altın kaplamasını görsek bile bakmayacağımız bir araç yerine opak kırmızı rengine rağmen sexy bir dış görünüme sahip bir levorg tercih ederdim, passattan daha mantıklı bir araç gibi geliyor bana,
en büyük avantajı gerçekten başarılı 4 çeker sistemine sahip olması
donanım olarak da fazlası var dediğiniz araçla

konuşmaya gerek olmayan 2 araç daha
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...irmizi-1.6-7g-tronic-trde-tek-614832197/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...n-plus-kazasiz-74.000-km-2012-624259293/detay
Bir insanın, her yorumu mu troll olur ya.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
ben kullandım passat rahatsız edıcı bir rüzgar sesi algılamadım 140 160 cıvarı hızlarda da gıttım yol sesi derken japonlar gibi bir lastik sesi de yok ne ile kıyaslıyorsunuz mondeo daha sessiz diyorlar ama ben kullanmadım ama mondeonun 2, el değer kaybı bence fazla

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Passat mondeo superb Mazda 6 E180 Kullandım bariz bir şekilde passat in yalıtımı kötü ve konforu iyi değildi 18 jant takılıydı. O sınıfta yalıtımı ve konforu en iyi olan mondeo fakat Passat bana daha rijit hissettirmisti. Lakin arkadaşın asıl sorusuna cevap vermek gerekirse 125.000tl ye sıfır km 1.4 comfortline passat bayilerde alınıyor diyorlar bence onu alın. Yakıt tüketimi ise yılda 10.000 km ye kadar Üzmez. 15.000km ise bence dert değil 8-9 civarı dolaşırsınız şehir dışı 6 ya düşebiliyor lakin şehir içinde ayağın gaz ile uyumuna göre sürücüsüne kullanımına göre 11-12 kadar rahat yakabilen bir motor lakin bu uzun dönemde max gibi birsey

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Arkadaşlar foruma giremedim çok cevap gelmiş öncelikle teşekkürler vaktinizi ayırıp yorum yaptığınız fikrinizi sunduğunuz için. Passat konusuna gelince acele etmeme kararı aldım fiyat konusu aklıma yatmadı ve dediğiniz gibi d segment araç alıp artık manuel vites kullanmak istemiyorum. Asıl meseleye gelirsek passatın sahibi aracı satarsa satacak yani beni beklemeyecek sıkkntı yok . Olurda en son ihtimal tekrar düşünürüm . Bir de w204 kasa c180 buldum 2013 makyajlı çok hoş araç geldi gözüme f30 lara baktım taş çatlasın 140 lira paraya çıkarım 140 a temiz f30 imkansız gibi var mıdır öneriniz w204 e bakmaya gitsem mi?

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
W204 e önermem bu devirde daha yeni daha düşük km alınabiliyor ve o araçta Güzelse hiç maceraya bulaşmayın derim. Şahsen Ben o paraya Sıfır km Passat comfortline DSG alırdım 140 civarına alınabiliyor bayilerde diye duyumlar alıyoruz. Yada gidip Corolla alın paranız cebinizde kalsın nakit değerli :) Son kısmı aslında cebimizde olan paranın kıymetli olduğunu ifade etmek içn yazdım şahsen ben nakit olarak 280.000tl m yoksa 140.000tl otomobile vermem ölçütüm nakitimin %50 sidir. Şuan sanki aldığımız araç değerlenecek gibi bir hava var o nedenle beni de cezbediyorlar aslında ona da sözüm yok

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım