KAPALI B8 Passat Almayı Düşünüyorum Fikirleriniz?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan hizgis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hizgis

Elit Apaçi
129
Merhabalar forum ahalisi

2008 fd6 civic aracımı bugün itibariyle satmış bulunmaktayım bir tanıdığımızın 2015 passat 1.4 tsi 150 hp manuel vites camtavan koltuk ısıtma led far vs. bayağı bir dolu araç . 60 bin km değişensiz sadece sağ arka çamurlukta lokal boya var o kadar oluversin. Civicden sonra araca bindim konfor olarak 18 inc janta göre fersah fersah önde. Şimdi passatı az çok biliyordur yorum yapacak arkadaşlar abiler ablalar konumuza gelirsek araca 125 bin lira istiyor ve ben senede ortalama 15bin yapıyorum ve yakıt tüketimi 10 lt kadar beni üzmez sizce yakıt tüketimi veya fiyatı herhangi bi yorumunuz olursa çok sveinirim önümüzdeki hafta aracı ekspere sokmayı düşünüyorum

Hocam passat almaya niyetlendiyseniz alacaksınız başka şansı yok :))
Şaka br yana civicten sonra çok farklı hissetirecektir. Bu piyasada bu raklamlara alınabilir. Sakin kullanırsanız 10lt dahi yakmayacaktır 8-9 larda dolaşırsınız.
Aynı paralara yeni kasa dizel insignia tarzı araçlarda alınabiliyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-lacivert-renk-hasarsiz-acil-618918371/detay/
Passat olarakta şu araç kafamı karıştırırdı, D segmenti araçlar otomatik olmalı bence, hasar kaydı yüksek değil ve kazaları resimleri var ise, kaput değişmediğine göre çok ağır olduğunu sanmıyorum;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ayalet-plusmasaj-pluslansman-619660443/detay/

Şaka br yana civicten sonra çok farklı hissetirecektir. Bu piyasada bu raklamlara alınabilir. Sakin kullanırsanız 10lt dahi yakmayacaktır 8-9 larda dolaşırsınız.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-lacivert-renk-hasarsiz-acil-618918371/detay/
Passat olarakta şu araç kafamı karıştırırdı, D segmenti araçlar otomatik olmalı bence, hasar kaydı yüksek değil ve kazaları resimleri var ise, kaput değişmediğine göre çok ağır olduğunu sanmıyorum;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ayalet-plusmasaj-pluslansman-619660443/detay/

İkisi de tam alınası araçlar başlığına atılacak arabalar.

Merhabalar forum ahalisi

2008 fd6 civic aracımı bugün itibariyle satmış bulunmaktayım bir tanıdığımızın 2015 passat 1.4 tsi 150 hp manuel vites camtavan koltuk ısıtma led far vs. bayağı bir dolu araç . 60 bin km değişensiz sadece sağ arka çamurlukta lokal boya var o kadar oluversin. Civicden sonra araca bindim konfor olarak 18 inc janta göre fersah fersah önde. Şimdi passatı az çok biliyordur yorum yapacak arkadaşlar abiler ablalar konumuza gelirsek araca 125 bin lira istiyor ve ben senede ortalama 15bin yapıyorum ve yakıt tüketimi 10 lt kadar beni üzmez sizce yakıt tüketimi veya fiyatı herhangi bi yorumunuz olursa çok sveinirim önümüzdeki hafta aracı ekspere sokmayı düşünüyorum

Civic’ten sonra Passat her anlamda daha iyi gelecektir ki olmasi gereken bu. Aralarinda segment farki var. Fiyat konusuna bir sey diyemeyecegim, piyasasi hakkinda bilgim yok. Camurlukta lokal boya kafaya takilmamasi gereken bir durum.
Bunun disinda yakit tuketimi 10 litre degil Passat’in..O bahsettiginiz rakamlari ya yogun trafikte ya da gazlarken gorursunuz. Normal tuketimi 7-8 litre arasinda. Civic’ten yakit ekonomisi ve performans olarak her halukarda ustundur..

İnsignia alınası duruyor. Alternatif olarak 1.6 Dizel Mondeo da düşünülebilir.

ben insignia almazdım 1,6 multijet motor dehşet yakıyor ve eski teknoloji bir şanzıman alınacak hiçbir avantajı yok ondan ucuz zaten ıyı bir araba olsa ıdı dizel otomatık d segmenti arabayı c segmenti fiyatına verirlermi

ben insignia almazdım 1,6 multijet motor dehşet yakıyor ve eski teknoloji bir şanzıman alınacak hiçbir avantajı yok ondan ucuz zaten ıyı bir araba olsa ıdı dizel otomatık d segmenti arabayı c segmenti fiyatına verirlermi

Multijet motor mu :D Kaç yakıyor bir de onu merak ettim şuan 1640 kiloluk eski kasa da ortalamam 6.6 da

Son düzenleme:
Insignia çok anlaşılır olmayan bir şekilde 2nci elde değer kaybı yaşıyor ve emin olunki o uygun fiyatlı görünen araçlar bile kolay kolay gitmiyor...

Benimde radarımda olan bir araç Insinia ... lakin otomatik olup , 1.6 dizel motorlu D segmenti seçenekleri çok az...

Motor ve şanzıamn çeşitliliği ile zaten Passat ve Superb sınıfının en başarılı araçları... passat biraz daha gergin ve küçük gibi hissettirirken (bu iyi bişey) Superb daha konforlu ve büyük bir araç sürüşü sunar...

Normal sürüşlerde yakıt tüketimi üzmez... Civic den fazla olmaz... performanslı sürüşler de de 150 lik olan gayet iyi gider ve haliyle biraz da yakar ... ama onuda dert etmezsiniz

Passat güzel arabadır. Yalnız size tavsiyem 18'lik jantla almayın aracı. Honda'dan sonra konforu size daha iyi gelecektir bu doğru. Fakat 17'lik jantlarla Passat çok daha akıllı bir seçim olur. Yol tutuş, direksiyon keskinliği gibi konularda çok bariz farklar hissetmeyeceğiniz gibi konfor artacak ve en önemlisi toplam 5-6 bin liralara çıkacak lastik masrafınız aşağıya düşmüş olacak. 200-300 hp'lik bir araç kullanıyor olsanız 18'lik jant daha anlamlı olur ama Passat gibi D segment bir otomobilde konfor - yol tutuş - maliyet dengesi açısından 17'lik daha idealdir.

Son düzenleme:
@Cenk çok haklı, 18 konusu hem konfor hemde maliyet dezavantajları olarak döner size. Lastik fiyatları uçarcasına değişiyor bu yüksek jantlarda ki 16 dan 17 te geçişte bile efsane fiyat farkı çıkıyordu