KAPALI B8 Passat Almayı Düşünüyorum Fikirleriniz?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan hizgis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hizgis

Elit Apaçi
129
Merhabalar forum ahalisi

2008 fd6 civic aracımı bugün itibariyle satmış bulunmaktayım bir tanıdığımızın 2015 passat 1.4 tsi 150 hp manuel vites camtavan koltuk ısıtma led far vs. bayağı bir dolu araç . 60 bin km değişensiz sadece sağ arka çamurlukta lokal boya var o kadar oluversin. Civicden sonra araca bindim konfor olarak 18 inc janta göre fersah fersah önde. Şimdi passatı az çok biliyordur yorum yapacak arkadaşlar abiler ablalar konumuza gelirsek araca 125 bin lira istiyor ve ben senede ortalama 15bin yapıyorum ve yakıt tüketimi 10 lt kadar beni üzmez sizce yakıt tüketimi veya fiyatı herhangi bi yorumunuz olursa çok sveinirim önümüzdeki hafta aracı ekspere sokmayı düşünüyorum

@Cenk çok haklı, 18 konusu hem konfor hemde maliyet dezavantajları olarak döner size. Lastik fiyatları uçarcasına değişiyor bu yüksek jantlarda ki 16 dan 17 te geçişte bile efsane fiyat farkı çıkıyordu
Az önce 245 45 18 ebatta kışlık lastik fiyatlarına bakayım dedim de 4 - 5 liradan aşağı kaliteli sayılabilecek lastik yok. Piyasanın iyileri de 5 bin liranın üzerine çıkabiliyor. 18 jant için o paralara değmez gerçekten.
17 inç London
x5_623951704lzw.jpg

Ya da 17 inç salvador R ( ki bence bu iyi )
maxresdefault.jpg

Passat güzel arabadır. Yalnız size tavsiyem 18'lik jantla almayın aracı. Honda'dan sonra konforu size daha iyi gelecektir bu doğru. Fakat 17'lik jantlarla Passat çok daha akıllı bir seçim olur. Yol tutuş, direksiyon keskinliği gibi konularda çok bariz farklar hissetmeyeceğiniz gibi konfor artacak ve en önemlisi toplam 5-6 bin liralara çıkacak lastik masrafınız aşağıya düşmüş olacak. 200-300 hp'lik bir araç kullanıyor olsanız 18'lik jant daha anlamlı olur ama Passat gibi D segment bir otomobilde konfor - yol tutuş - maliyet dengesi açısından 17'lik daha idealdir.
Kesinlikle,zaten ben sanmıyorum ki 18lik jantlarla bu arabayı kontrolden çıkarabilsin,çokk zor,17liklerlede yine üst düzey olucaktır ama konfor artısıda olur,ama görünüş olarakda 18lik durban jant arabaya premium hissi katıyor.

Kesinlikle,zaten ben sanmıyorum ki 18lik jantlarla bu arabayı kontrolden çıkarabilsin,çokk zor,17liklerlede yine üst düzey olucaktır ama konfor artısıda olur,ama görünüş olarakda 18lik durban jant arabaya premium hissi katıyor.
Zaten bu tarz araclarda, cok ust duzey viraj kasma ve surekli limitlerde kullanma amaci yoksa 18'ligin bir faydasini gormek zor ki cogu surucu icin 17 ile 18 arasinda ki surus farkini ayirt etmek de zor. Insanlar genelde goruntusu icin 18 aliyor ama sonra lastik fiyatlarini duyup alma zamani gelince butce bulamayip vasat lastik aliyor. Ee o zaman 18'ligin ne anlami kaldi oyle degil mi.. Velhasil goruntusu haric 18'in pek esprisi yok bence. 17 inc jant gayet ideal kombinasyonda. Hele az yukarida attigim salvador R isimli 17 jant cok guzel bence.

Son düzenleme:
Zaten bu tarz araclarda, cok ust duzey viraj kasma ve surekli limitlerde kullanma amaci yoksa 18'ligin bir faydasini gormek zor ki cogu surucu icin 17 ile 18 arasinda ki surus farkini ayirt etmek de zor. Insanlar genelde goruntusu icin 18 aliyor ama sonra lastik fiyatlarini duyup alma zamani gelince butce bulamayip vasat lastik aliyor. Ee o zaman 18'ligin ne anlami kaldi oyle degil mi.. Velhasil goruntusu haric 18'in pek esprisi yok bence. 17 inc jant gayet ideal kombinasyonda. Hele az yukarida attigim salvador R isimli 17 jant cok guzel bence.

Hatta mümkünse 17 yazlık 16 (çelik jant bile olur :D ) kışlık almak lazım araca uygunsa :)

Ben direk fabrikadan gelen jantı sandım,kendisi alıcaksa direk 17 alsın zaten,veya iyi bi jantlı olan bulursa.

Ben jant almaktan son anda döndüm :D mesaj attığımda 25 tl indirim yapınca alacağım kişi bende caydım :D alaşım jantıma sök tak yapmaya devam ediyorum :(
Ben direk fabrikadan gelen jantı sandım,kendisi alıcaksa direk 17 alsın zaten,veya iyi bi jantlı olan bulursa.
Bizim mahallede son kasa c200 amg var 19'luk sanirim jantlari. Eleman belli ki lastik fiyatlarini gorunce amg + mercedes + 19 inc jant kombinasyonuna petlas w651 kislik almis. Olabilir, alir ama benim mantigima ters. Boyle yapacagima dusuk ebatta janti tercih ederim. Ben de sök tak yapiyorum zaten cok problem olmuyor. Lastikcim var hem de depolatiyorum.

Vallahi 2.el bile alsam para ayirir gider 17 inc fabrikasyon uretim salvador R jantini siparis gecerim. Dedigim gibi cok performansli ve surus odakli bir otomobil kullanmadigim muddetce 18 - 20 inclere cikmam.

Bizim mahallede son kasa c200 amg var 19'luk sanirim jantlari. Eleman belli ki lastik fiyatlarini gorunce amg + mercedes + 19 inc jant kombinasyonuna petlas w651 kislik almis. Olabilir, alir ama benim mantigima ters. Boyle yapacagima dusuk ebatta janti tercih ederim. Ben de sök tak yapiyorum zaten cok problem olmuyor. Lastikcim var hem de depolatiyorum.

Vallahi 2.el bile alsam para ayirir gider 17 inc fabrikasyon uretim salvador R jantini siparis gecerim. Dedigim gibi cok performansli ve surus odakli bir otomobil kullanmadigim muddetce 18 - 20 inclere cikmam.

geçen sadece 1 jant sök balans tak 40 tl verdim , lastikçiler beni korkutuyor artık... :(

Ben depolama + sök tak + balansa 60 70 lira veriyorum hocam. Benim icin gayet makul oluyor. Zaten contileri de ayni bayiden aldigim icin indirim de yapiyor.

Dediğim 40 tllik işlem continental bayisi. Keşke bende öyle bir yer bulabilsem. Michelin bayine gidiyorum kışlıkları taktırmak için 100 tl tutuyor 4 lastik sök tak balans... depolama vs. yok :(

:rolleyes:

Yani ne kadar doğru bu laf hemde benim gibi ülkesine aşık bir adam için bilmiyorum ama maalesef ‘türk kafası işte’. Araba gitsin isteriz durmasını hesap etmeyiz, uzun yıllar kullanalım isteriz araçlara it muamelesi yaparız, daha iyi yol tutsun isteriz bilinçsizce yay keseriz soğuk press yaparız yada örnekteki gibi hayvan gibi büyük inçli jant takarız altına dandik lastik koyarız. Ama yolla temasın jantla değil lastikle olduğunu düşünmeyiz. Şahsen ben çıkma lastik işine allah düşürmediği sürece girmem. Dandik lastiği aracıma hayatta takmam. Üstünde 25 inç jantta olsa lastik kötüyse napayım güzel görünüşü? Virajı hızlı ve güvenli dolayısıyla zevkli dönmenin verdiği haz sadece araç dururken göze hoş gelen büyük jant görüntüsünden katbekat daha fazla bana göre. Keşke tüm yurttaşlarım benim gibi düşünse. Büyük inçli jantların ( gereksiz derecede olanlar ) en büyük düşmanlarından biriyimdir tahminimce. Memleketin yollarından sonra tabi :D