Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Kayınvalidem için araç alınacak. Kendisi 58 yaşından sonra ehliyet aldı haliyle otomatik vites olacak. Kim akıl verdiyse Corsa iyi demişler, doğru dürüst servisi/ustası var mı yok mu(Aydın) bilmeden Opel alınması taraftarı olmadığım gibi otomatik vites Corsanın fiyatını hak eden bir araç olduğunu düşünmüyorum.

Bu sebeple ben yetenekleri kendinden büyük Fiat Panda ve Suzuki Swift dışına çıkılması taraftarı değilim. Sizlerin alternatif önerileriniz olur mu?

Kriterler;
  1. B sınıf
  2. Otomatik Vites
  3. Maksimum 60bin TL bütçe içinde kalınacak.
  4. Mümkün olduğunca model yılı yeni/km düşük bir araç tercih sebebi.

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
@g.c.
Hepsi B sınıfı araçlar, üst sınıfla kıyaslayan zaten başta hata yapar. Ancak Türkiye'de marka ilüzyonu had safhada. Kimi markalar "şu ülke tankı" zannedilirken, kimi markalar "şuranın tenekesi", "buranın çöpü" zannediliyor. Corsa, bana göre B sınıfları arasında son tercih olabilecek bir araç. Ona gelene kadar çok araba var. Ama yerinizde olsa çok da karışmazdım, sonra başka araç alınırsa Corsa daha iyi olmasa bile öyleymiş gibi devamlı iğneli sözlere maruz kalabilirsiniz.

Zaten en çokta ondan korkuyorum. O yüzden olabildiğince servis bakımlı, bakımları aksatılmamış araçlar seçmeye çalışıyorum. Allah korusun en ufak bir arızada topun ağzına girmiş olacağım. Japonlara güvenim sonsuz ama önceki sahipleri araçları nasıl kullandı bilmeyince insan tırsıyor.

Aracı önerme sebebim ise 58 yaşında bir insanın corsa yerine tercih edebilecek olması. Fakat otomatik tercihini es geçmişim. Yaris falan da her türlü tercih edilebilir. Haa swift önerisini mantıklı bulmadım. Bu yaştaki insan daha genel araçlara bakmalı. Kafası rahat eder. Ayrıca corsa istiyorsa da onu alsın kadıncağız ne yapayım yani :D herkese iyi günler

Ben 2017 model poloyu kullandım sadece o da dolu paket olan sunrofflu modeldi. Kısa süreli şehir içi trafiğinde sürüş dinamiğinden bahsedemem ancak Golf'ü de arattı diyemem. Ama yolladığınız ve bütçe dahilinde olan otomatik tüm pololar sizinde belirttiğiniz gibi mukayese ettiğimiz araçlarla boy ölçüşemeyecek kadar kötü kalıyor. Aynı fiyat bandında iki aracı yan yana koyunca baya bir sırıtıyor. Özellikle güvenlik, yakıt ve donanım olarak baya geri düşüyor. Örneklendirebiliriz ama gerek yok ne yazık ki piyasa bu fiesta ve yariste de durum benzer hatta Jazz bile aldı başını gitti. @dthhasanın Micranın sıfırını aldığı paraya biz 2. el temizini alamıyoruz.

Fiyat fayda denklemi yapınca durum bu ne yazık ki bu piyasa şartlarında.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Zaten en çokta ondan korkuyorum. O yüzden olabildiğince servis bakımlı, bakımları aksatılmamış araçlar seçmeye çalışıyorum. Allah korusun en ufak bir arızada topun ağzına girmiş olacağım. Japonlara güvenim sonsuz ama önceki sahipleri araçları nasıl kullandı bilmeyince insan tırsıyor.

Ben 2017 model poloyu kullandım sadece o da dolu paket olan sunrofflu modeldi. Kısa süreli şehir içi trafiğinde sürüş dinamiğinden bahsedemem ancak Golf'ü de arattı diyemem. Ama yolladığınız ve bütçe dahilinde olan otomatik tüm pololar sizinde belirttiğiniz gibi mukayese ettiğimiz araçlarla boy ölçüşemeyecek kadar kötü kalıyor. Aynı fiyat bandında iki aracı yan yana koyunca baya bir sırıtıyor. Özellikle güvenlik, yakıt ve donanım olarak baya geri düşüyor. Örneklendirebiliriz ama gerek yok ne yazık ki piyasa bu fiesta ve yariste de durum benzer hatta Jazz bile aldı başını gitti. @dthhasanın Micranın sıfırını aldığı paraya biz 2. el temizini alamıyoruz.

Fiyat fayda denklemi yapınca durum bu ne yazık ki bu piyasa şartlarında.
Micra ama biraz kalitesiz hissetiriyor güncel kasa avrupada 2015 ten beri satılmıyor diye biliyorum.2011 de tanıtılmış sonra sadece ön farları değişmiş bir araba.yaris falan ondan kaliteli ama! 2012 temiz yarisler 70 bin tl olunca ister istemez micra sıyrılıyor.beni tek korkutan şey patlamaya hazır bomba denilen cvt.ama o tamamen bu forumun efsanesi de olabilir.çünkü bu forumda çok biliyoruz (bunu laf sokmak için söylemiyorum).her sene en az 4-5 bin tane satan bir araç micra 2011 den 2018 e 7 senede en az 30 bin satmıştır diye düşünüyorum piyasada çevrede kadınlar arasında tutulan bir araç.mesela ben eşime sattıramıyorum daha iyi bir araç bile istemiyor.bence listenizin başına micrayı alın bulabilirseniz match donanımlı tercih edin olabildiğince yeni araç sizleri memnun edicektir

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ben vw beğenen birisiyim evet. Fakat 1.2 atmosferik Polo bu gruba dahil değil. Üstteki yazılarımda da aracı övdüğüm tek yorum yok. Ayrıca ben de sizin yaris ilüzyonuna fazla kapıldığınızı düşünüyorum :) önceki mesajlarınız da bunu kanıtlar nitelikte. Ama bunu bir eleştiri olarak görmeyin insanlar bir şeye daha fazla sempati duyabilir normal.

Tekrar ve son kez açıklıyorum. Söylenilen araçların hepsini kullandım. Polo bunların arasında donanımı boş, motoru zayıf ve güvenlik eksiği var. Kendim de asla tercih etmem.

Aracı önerme sebebim ise 58 yaşında bir insanın corsa yerine tercih edebilecek olması. Fakat otomatik tercihini es geçmişim. Yaris falan da her türlü tercih edilebilir. Haa swift önerisini mantıklı bulmadım. Bu yaştaki insan daha genel araçlara bakmalı. Kafası rahat eder. Ayrıca corsa istiyorsa da onu alsın kadıncağız ne yapayım yani :D herkese iyi günler

Yaris beğendiğim bir araç zaten bunu çok defa dile getirdim. Ancak bu konuda tavsiye etmedim, çünkü 60 bin liraya 2012-2013 yani son kasanın makyajsızı bulunabilir ancak onlar da ya düşük km de olmaz yada bir kaç parça değişeni olur. Temiz olacak diye de önceki nesle inmeye gerek yok. Yaris olmasın i20 olsun Rio olsun. Beğenim mantığımın önüne geçmiyor, Jazzları da beğenirim ama ne alırım ne tavsiye ederim. O parayı etmeyeceğini düşünüyorum.

Siz başlangıç seviyesi Polo'yu gönderdiğiniz için öyle dedim. Onun rakibi olacak Yaris 1.0 motorlusu, onların da 2012 modellerinin ederi bana göre olsun olsun 40 bin olsun (haydi aynı olmasın, 1.2 Polo'ya 45 diyeyim). 60 bin lira bana göre o arabanın değerinin çok üstünde.

Herkes her markaya, her araca sempati duyabilir, beğenebilir. Ama sempati, fanatikliğe dönünce itici oluyor. Kendi adıma belirli güvenlik standartlarını karşılıyorsa her marka-modele şans veririm. Üstte yazdığımız arabalar birbirinin rakibi, biri bir konuda üstün diğeri başka bir konuda. Herkes kendine göre en önemli konulara bakıp kararını veriyor. Öyle olmasa bu kadar marka varlığını sürdüremez zaten, herkesin beyni aynı şekilde çalışmıyor, herkes aynı şeyleri beğenmiyor. :)

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,040
3
4,935
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
SUV cephesinde Terios 1.5 Goldlar var lpgli ve düşük kmli bulunabiliyor yakıt dert değilse gayet mantıklı bir seçenek,hoş lpg ile yakıtta makul denilebilir.Düz b sınıfında ise Fiesta diyecektim lakin piyasa uçmuş,60 bine adam gibi fiesta bulunmuyor(titanium donanım),Trend X belki olabilir o fiyata,güzel arabadır fiesta da.

Mesela örnek ilan;

Eski kasa olması haricinde,güzel bir alternatif gibi duruyor.Gayet ömürlük ve sağlam araçlardır bunların,bunun makyajlı Galaxy yani en üst paketini hali hazırda şuan kullanıyorum ben de,çok yakması,performansının yeterli olmaması dışında bir B-SUV'dan beklediğiniz çoğu şeyi bulabiliyorsunuz.Özellikle sorunsuzluk ilkesi bu araçların temeli,gerçekten ciddi derecede sorunsuzlar,elbette ki bakımlarını zamanında yaptırdığınız takdirde.Tam bir bayan aracı olduğunu düşünüyorum,dönüş çapı,gaz tepkileri,yokuşta kaydırmaması,4 çeker olması ve yüksek olması gibi özellikleri özellikle bayanlar daha çok seviyor.

Son düzenleme:

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
SUV cephesinde Terios 1.5 Goldlar var lpgli ve düşük kmli bulunabiliyor yakıt dert değilse gayet mantıklı bir seçenek,hoş lpg ile yakıtta makul denilebilir.Düz b sınıfında ise Fiesta diyecektim lakin piyasa uçmuş,60 bine adam gibi fiesta bulunmuyor(titanium donanım),Trend X belki olabilir o fiyata,güzel arabadır fiesta da.

Mesela örnek ilan;

Eski kasa olması haricinde,güzel bir alternatif gibi duruyor.Gayet ömürlük ve sağlam araçlardır bunların,bunun makyajlı Galaxy yani en üst paketini hali hazırda şuan kullanıyorum ben de,çok yakması,performansının yeterli olmaması dışında bir B-SUV'dan beklediğiniz çoğu şeyi bulabiliyorsunuz.Özellikle sorunsuzluk ilkesi bu araçların temeli,gerçekten ciddi derecede sorunsuzlar,elbette ki bakımlarını zamanında yaptırdığınız takdirde.Tam bir bayan aracı olduğunu düşünüyorum,dönüş çapı,gaz tepkileri,yokuşta kaydırmaması,4 çeker olması ve yüksek olması gibi özellikleri özellikle bayanlar daha çok seviyor.
galaxy diye bir paket göremedim gold silver falan var hangi paket daha dolu

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,040
3
4,935
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
galaxy diye bir paket göremedim gold silver falan var hangi paket daha dolu

Şöyle Galaxy paketin 2. eli yok :D Ondan göremediniz,geçenlerde 1 tane vardı ilanlarda. Bizde var,Galaxy pakette Gold'a ek olarak yokuş iniş sistemi,yokuş kalkış sistemi,ESP,deri direksiyon,deri koltuklar(opsiyon),6 airbag ,otomatik klima ve ASR geliyor.Paketlerin doluluk sıralaması işe şu şekilde;
Galaxy>Gold>Silver>Prime

Silver tam baz donanım gibi ihtiyaç duyulan özellikleri sunuyor.Prime ise ciddi derecede boş,sadece dağa taşa vurmak için alınır o derece.

En çok tutulan ve en uygun fiyatlı paketler Gold ve Silver'dır ikisi de üzmez bayan kullanıcıları.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Şöyle Galaxy paketin 2. eli yok :D Ondan göremediniz,geçenlerde 1 tane vardı ilanlarda. Bizde var,Galaxy pakette Gold'a ek olarak yokuş iniş sistemi,yokuş kalkış sistemi,ESP,deri direksiyon,deri koltuklar(opsiyon),6 airbag ,otomatik klima ve ASR geliyor.Paketlerin doluluk sıralaması işe şu şekilde;
Galaxy>Gold>Silver>Prime

Silver tam baz donanım gibi ihtiyaç duyulan özellikleri sunuyor.Prime ise ciddi derecede boş,sadece dağa taşa vurmak için alınır o derece.

En çok tutulan ve en uygun fiyatlı paketler Gold ve Silver'dır ikisi de üzmez bayan kullanıcıları.
galaxy limited edition iyiymiş gerçekten teşekkürler

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Kayınvalidem için araç alınacak. Kendisi 58 yaşından sonra ehliyet aldı haliyle otomatik vites olacak. Kim akıl verdiyse Corsa iyi demişler, doğru dürüst servisi/ustası var mı yok mu(Aydın) bilmeden Opel alınması taraftarı olmadığım gibi otomatik vites Corsanın fiyatını hak eden bir araç olduğunu düşünmüyorum.

Bu sebeple ben yetenekleri kendinden büyük Fiat Panda ve Suzuki Swift dışına çıkılması taraftarı değilim. Sizlerin alternatif önerileriniz olur mu?

Kriterler;
  1. B sınıf
  2. Otomatik Vites
Nissan Juke tercihim olur hem yüksek hem yeni model ve yeni yuz olan bir araba.

CarGuyKaan

Takipçi
29 Tem 2019
4
2
20
19
Marka
Volvo

Kriterler;
  1. B sınıf
  2. Otomatik Vites
Bence alınabilecek en mantıklı araç Honda Jazz. Çünkü araç tam bir markete gitme ve eşya taşıma aracı. Mesela bagajda yer kalmayınca arka koltukların oturulan yeri katlanabiliyor ve aracın içine bisiklet dahi sığabiliyor (Konuştuğum araç 2. Jenerasyon jazz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım