KAPALI Bayan Aracı Tavsiye {Bütçe 60 Bin TL}

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

g.c.

Gökhan
Panpa
1,629
Marka
Mitsubishi
Kayınvalidem için araç alınacak. Kendisi 58 yaşından sonra ehliyet aldı haliyle otomatik vites olacak. Kim akıl verdiyse Corsa iyi demişler, doğru dürüst servisi/ustası var mı yok mu(Aydın) bilmeden Opel alınması taraftarı olmadığım gibi otomatik vites Corsanın fiyatını hak eden bir araç olduğunu düşünmüyorum.

Bu sebeple ben yetenekleri kendinden büyük Fiat Panda ve Suzuki Swift dışına çıkılması taraftarı değilim. Sizlerin alternatif önerileriniz olur mu?

Kriterler;
  1. B sınıf
  2. Otomatik Vites
  3. Maksimum 60bin TL bütçe içinde kalınacak.
  4. Mümkün olduğunca model yılı yeni/km düşük bir araç tercih sebebi.

Son düzenleme:
Üstad bu işleri biliyorsun biri bir akıl verir, o akıldan caydırmak için sıtkın sıyrılır. Şimdi ben öncelikle Corsadan bir vazgeçirmem sonrasında cazip teklif olarak alternatifleri sunarken ilk bakılacak şey ne yazık ki model yılı olacak ve 2013 öncesine yaşlı muamelesi yapılacak sonrada kilometresi dert edilecek. Araç pert olsa o kadar dert edilmeyecek muhtemelen :)
Tamam, güncel kasa 2015'te çıkmadı mı :).. Hayır eğer pert kaydı dert edilmeyecekse 2015 sonrası i20'ler de var bütçeniz dahilinde =)

1 hafta önce kuzenim eşine 2014 model i20 1.4 CVVT Sense otomatik aldı. Araba 70k kmde ve hatasız aldığı fiyat 57 bin lira. Geçen gün kullandım fiyatına göre güzel bir araba 7.8lt ortalama tüketimi vardı kullandığımda. Otomatik kararan dikiz aynasından tutun neredeyse bütün donanımlar mevcut sadece kliması manuel.

Tamam, güncel kasa 2015'te çıkmadı mı :).. Hayır eğer pert kaydı dert edilmeyecekse 2015 sonrası i20'ler de var bütçeniz dahilinde =)

60bin lirayı aşmamak üzere

İlk sırada sorunsuzluğu ve doluluğu ile Suzuki Swift, ikinci sırada (şanzıman arıza problemi anlatılarak) Micra, üçüncü de çok düşük kmlerde i10 yolladım. Opelinde servislerinin pahalı ve ustasını bulmanın gerçekten problem olduğundan bahsettim. Bir noktadan sonra müdahaleyi doğru bulmuyorum. Kendi binecek alsın içine ne siniyorsa ona binsin.

Panda veya Jazz güzel tercih olur. Şahsen i10 vs. gibi araçların hiç de kadınlara uygun olduğunu düşünmüyorum. Trafikte taciz edilme olasılığı bu araçlarda daha yüksek. B-Crossover tarzı yerden bi miktar yüksek araçlarda etrafa daha hakim oluyorlar ve daha güvende hissediyorlar.

Aracım 41.000 kmdir değişeni yoktur. Heryeri orjinaldir.İlan No: 713369618
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...eni-yoktur-heryeri-orjinaldir-713369618/detay

Şu ilandaki araç güzele benziyor. İlla corsadan vazgeçirmek istiyorsanız tanıdığınızın poloya ikna olması da daha kolay olur. Otomatik tercihini gözden kaçırmışım hocam kusura bakmayın

O kadar araç varken gidip 7 yaşında 1.2 atmosferik manuel zırıl boş polo'ya bu parayı verir miydiniz gerçekten?

Teknik verileri ortada, rakiplerinden önde olduğu tek bir konu bile yok. "VW ise en iyidir, diğer tüm markalar çöptür" diyecek kadar dar görüşlü insanlar varsa ancak onlara satarlar bu aracı. Hantal, hacmine göre yakıtı az değil, Allah bilir hava yastığını da 2 tane yeterli görmüşlerdir bu araba için. En başta fiyatı uygun değil.

Not: Fiyatı makul olsa düşünülebilir. 40 bin lira falan verilebilir. Bu fiyat seviyesinin arabası değil.

O kadar araç varken gidip 7 yaşında 1.2 atmosferik manuel zırıl boş polo'ya bu parayı verir miydiniz gerçekten?

Teknik verileri ortada, rakiplerinden önde olduğu tek bir konu bile yok. "VW ise en iyidir, diğer tüm markalar çöptür" diyecek kadar dar görüşlü insanlar varsa ancak onlara satarlar bu aracı. Hantal, hacmine göre yakıtı az değil, Allah bilir hava yastığını da 2 tane yeterli görmüşlerdir bu araba için. En başta fiyatı uygun değil.

Not: Fiyatı makul olsa düşünülebilir. 40 bin lira falan verilebilir. Bu fiyat seviyesinin arabası değil.
Ben vw grubu araçları beğenen birisiyim. Fakat bu parayı bu araca vermezdim evet. Fakat sizin yorumunuzu biraz daha açayım. Bu parayı micra, swift, corsa, Yaris gibi araçlara da vermezdim. Polonun en boşundan diğerlerinin de madah bir fazlası yok. Yaptığım yorumda da dediğim gibi illa corsadan vazgeçirmek gibi bir kaygı varsa Polo bunu diğer modellerden daha kolay yapar alıcı algısı olarak

Polonun en boşundan diğerlerinin de madah bir fazlası yok.

Buna hiçbir şekilde katılamam. Bahsettiğimiz araçların çoğunu kullanmadım ancak Fiesta ile Swift'in yol sürüş dinamiklerini, i10 yürütme maliyeti farkını, Yarisin sorunsuzluğunu tercih ederim. Bu araçların tamamı güvenlik olarak da Polodan üstün.

Yaptığım yorumda da dediğim gibi illa corsadan vazgeçirmek gibi bir kaygı varsa Polo bunu diğer modellerden daha kolay yapar alıcı algısı olarak

Buna katılırım ama bir şartla sadece arabanın önündeki logoyu bilecek kadar araç bilgisi olan insanlar için dediğinizde haklısınız.

Buna hiçbir şekilde katılamam. Bahsettiğimiz araçların çoğunu kullanmadım ancak Fiesta ile Swift'in yol sürüş dinamiklerini, i10 yürütme maliyeti farkını, Yarisin sorunsuzluğunu tercih ederim. Bu araçların tamamı güvenlik olarak da Polodan üstün.

Buna katılırım ama bir şartla sadece arabanın önündeki logoyu bilecek kadar araç bilgisi olan insanlar için dediğinizde haklısınız.
Bu attığım zaten polonun üçüncü dünya ülkeleri için olan versiyonu. Dediğim gibi ben bu fiyata dediğiniz modellerin hiçbirini tercih etmem çünkü bence vasat altı araçlar. :) umarım en doğru tercihi yaparsınız

Ben vw grubu araçları beğenen birisiyim. Fakat bu parayı bu araca vermezdim evet. Fakat sizin yorumunuzu biraz daha açayım. Bu parayı micra, swift, corsa, Yaris gibi araçlara da vermezdim. Polonun en boşundan diğerlerinin de madah bir fazlası yok. Yaptığım yorumda da dediğim gibi illa corsadan vazgeçirmek gibi bir kaygı varsa Polo bunu diğer modellerden daha kolay yapar alıcı algısı olarak

Sizin de VW ilüzyonuna kapıldığınızı düşünüyorum, önceki mesajlarınız zaten bunu doğrular nitelikte.
Polo'nun en boşundan çok fazlaları var. En başta güvenlik anlamında.
Bu fiyat seviyesinde satılan Polo ile dediğiniz Swift, Yaris gibi arabalar arasında çok fark var emin olun.
Bir gün objektif şekilde hepsini inceleyip (bu inceleme kısmı bayide kapı açıp kapatıp-teneke bu, seviyesinde olmayacak tabii ki) yine objektif şekilde düşüncenizi aktarmanız dileğiyle, iyi günler.

@g.c.
Hepsi B sınıfı araçlar, üst sınıfla kıyaslayan zaten başta hata yapar. Ancak Türkiye'de marka ilüzyonu had safhada. Kimi markalar "şu ülke tankı" zannedilirken, kimi markalar "şuranın tenekesi", "buranın çöpü" zannediliyor. Corsa, bana göre B sınıfları arasında son tercih olabilecek bir araç. Ona gelene kadar çok araba var. Ama yerinizde olsa çok da karışmazdım, sonra başka araç alınırsa Corsa daha iyi olmasa bile öyleymiş gibi devamlı iğneli sözlere maruz kalabilirsiniz.

Sizin de VW ilüzyonuna kapıldığınızı düşünüyorum, önceki mesajlarınız zaten bunu doğrular nitelikte.
Polo'nun en boşundan çok fazlaları var. En başta güvenlik anlamında.
Bu fiyat seviyesinde satılan Polo ile dediğiniz Swift, Yaris gibi arabalar arasında çok fark var emin olun.
Bir gün objektif şekilde hepsini inceleyip (bu inceleme kısmı bayide kapı açıp kapatıp-teneke bu, seviyesinde olmayacak tabii ki) yine objektif şekilde düşüncenizi aktarmanız dileğiyle, iyi günler.

@g.c.
Hepsi B sınıfı araçlar, üst sınıfla kıyaslayan zaten başta hata yapar. Ancak Türkiye'de marka ilüzyonu had safhada. Kimi markalar "şu ülke tankı" zannedilirken, kimi markalar "şuranın tenekesi", "buranın çöpü" zannediliyor. Corsa, bana göre B sınıfları arasında son tercih olabilecek bir araç. Ona gelene kadar çok araba var. Ama yerinizde olsa çok da karışmazdım, sonra başka araç alınırsa Corsa daha iyi olmasa bile öyleymiş gibi devamlı iğneli sözlere maruz kalabilirsiniz.
Ben vw beğenen birisiyim evet. Fakat 1.2 atmosferik Polo bu gruba dahil değil. Üstteki yazılarımda da aracı övdüğüm tek yorum yok. Ayrıca ben de sizin yaris ilüzyonuna fazla kapıldığınızı düşünüyorum :) önceki mesajlarınız da bunu kanıtlar nitelikte. Ama bunu bir eleştiri olarak görmeyin insanlar bir şeye daha fazla sempati duyabilir normal.

Tekrar ve son kez açıklıyorum. Söylenilen araçların hepsini kullandım. Polo bunların arasında donanımı boş, motoru zayıf ve güvenlik eksiği var. Kendim de asla tercih etmem.

Aracı önerme sebebim ise 58 yaşında bir insanın corsa yerine tercih edebilecek olması. Fakat otomatik tercihini es geçmişim. Yaris falan da her türlü tercih edilebilir. Haa swift önerisini mantıklı bulmadım. Bu yaştaki insan daha genel araçlara bakmalı. Kafası rahat eder. Ayrıca corsa istiyorsa da onu alsın kadıncağız ne yapayım yani :D herkese iyi günler

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...