KAPALI Bekleyen Otomobil e çadır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zuspat

Profesör
11 Eyl 2016
89
43
1,020
39
Arkadaşlar merhabalar kardeşimin aracı yaklaşık 1 yıl evin önünde bekleyecek ev de garaj yok çadır almak mantıklı olur mu sizce en azından reçine toz ve güneşten korur diye düşündüm ama yağmur da zarar verir mi? Sizin fikriniz ve çözümünüz ne olurdu aracınızın bu kadar beklemesine

zuspat

Profesör
11 Eyl 2016
89
43
1,020
39
ayrıca gümrükten araç çıkaranlar oldukça fazla arkadaşım var dediğiniz gibi korku filmi felan da yok hiç duymadım görmedim hissetmedim bile :)

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Doğrudur, istisnalar kaideyi bozmuyor bozmuyor bazen :) ben de duyduklarıma dayanaraktan böyle söyledim. Haftada bir çıkacaksa sorun olmaz mekanik olarak. Kaporta olarak da içi pamuklu brandalar var onlardan alabilirsiniz.

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
Sıcaklık 0 ın altına düşecek mi? Eğer 0 ın altına düşecek ise çadır muşamba bıranda örteceksen arada kalan yağmur vs nedeniyle ıslaklık donar ve boyayı mahveder

zuspat

Profesör
11 Eyl 2016
89
43
1,020
39
Sıcaklık 0 ın altına düşecek mi? Eğer 0 ın altına düşecek ise çadır muşamba bıranda örteceksen arada kalan yağmur vs nedeniyle ıslaklık donar ve boyayı mahveder
evet ben de böyle birşeyi merak ediyordum aslında branda alsam bile kış mevsimi çıkarmam gerekir sanırım peki yağmur yağsa ilkbahar da sıkıntı çıkarır mı ?

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
bazı modellerinin iç kısmı hafif pamuklu gibi ama yine de sıfırın altındaki derecelerde donma olayı gerçekleşecektir sundurma altı gibi bir yer bulmaya çalışmanı öneririm

Sammstein

Profesör
1 Eki 2016
50
88
1,060
Ankara
Bu tarz bişey işinizi görür diye düşünüyorum. Boya ve kaportaya zararı olmaz herhalde.

cme-branda-garaj-tente.jpg

Stargazer

Profesör
10 Eyl 2016
109
101
1,085
Istanbul
Ben yılın 7 ayı yurt dışında çalışıyorum. Otoparkta yerimiz 1 araçlık, onu da eşim işgal ediyor. Ben kapalı otoparklara aylık abonman anlaşıp bırakıyorum. Çadır vs. çetrefilli iş.

cemdogu

Profesör
12 Eyl 2016
164
459
1,535
Ankara
Marka
Citroen
Mikrofiber oto brandası uygun olur ancak temiz aracı kapatın. Yoksa isterse pamuktan yapılsın yine kaporta çizilir. Ayrıca ek bilgi : Bekleyecek aracın deposunu dolu bırakın. Yoksa yakıt deposu paslanacaktır. Hafta sonları da 10-15 dakikalık araç ısınana kadar gezintiler yapın derim. Eğer hafıza önemli değilse kaputu açık bırakıp aküyü çıkarmanız da akıllıca olur.

firatt

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
22
66
635
Ankara
Madem haftada 1 kullanıcaksanız niye uğraşıyorsunuz ki 2-3 haftada bir verin yıkamacıya olsun bitsin. Branda işi sakat.
Bence de kullanılacaksa doğrusu bu. Bu durumda dışından çok içini korumayı düşünün. Koltuklara servisten isteyebileceğiniz naylon kılıflardan takın. En çok güneş alan ön cam vites konsolu gibi yerleri de örtü ile kaplayın solma çatlama yapmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım