KAPALI Bi kararsız daha (leon vs b segment)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cash34

Asfalt Kurutucu
20 Kas 2016
5
0
585
merhabalar eski aracım golf 5 1.4 tsi 140hp comfort. Suanda seat leon 1.2 tsi stlye manuel (sıfır) ve b segmenti polo, clio, i20 dizel ( 2. El )araçlara bakmaktayım. Yılda en fazla 10000km yapmaktayım,küçük bi şehirde olduğum için( istanbula veya etrafa gitmedikten sonra) 3. Vitese anca geçebiliyorum. Boş donanım olmaması, bu dandik yollarda biraz konfor, direksiyonun ve vitesi eski aracıma benzer olması iyi olur.
Bu araçları kullanmış ya da fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
araçtan beklediğiniz iç hacim nedir ? Yani eğer bir önceki aracınız kadar geniş olsun derseniz zaten seçeneğiniz Leon olur. Diğer seçenekler hacim olarak sizi tatmin edecek ise sanırım konfor olarak Polo sizi daha mutlu eder.

Eşim 2015 Polog TDI dsg kullanıyor şirket aracı olarak. Bence özellikle süspansiyon sistemi, darbe emişi 2013 Leon aracımdan daha iyi... yol sesi olarakta aşşağıda kesinlikle değil.. hacimine göre konforlu bir araç Polo lakin mutlaka Comfortline veya varsa daha üst paketini alın... düşük paketlerde içeride kullanılan malzeme bile değişebiliyor.

I20 nin bir önceki kasasından konfor olarak çok ilerde... son I20 yi bilemiyorum...Clio dan kesinlikle daha iyi

Cemmm

Profesör
23 Eyl 2016
85
87
1,010
Sıfır leon makyaj önü almak mantıksız.Diğerleri zaten b segmenti.Acil ihtiyaç varsa idareten polo alın, makyaj sonrası leonu düşünün.Fiyatlar aynı kalmaz tabi orası ayrı bi konu.Ben olsam ikinci el 1.2 tsi golf 7 bakarım.Zira yakında golfün çoğu arabası malesef ki %74 e vurulacak ve lüks olacak.Kurlar aldı başını gidiyor.

semihs

Asfalt Kurutucu
14 Eki 2016
34
22
595
35
Sakarya
Şahsen benim tercihimde 2. el 2015 yada 2016 model 1.2 TSI cam tavan + led far opsiyonlu dolu güzel bi leon yada golf 7 almak olurdu. Hem kasa olarak güncel hemde model yılı genç. Sıfır araç aldığın an direk 4-5 bin lira zarar ediyorsun hiç değmez. Tertemiz genç sıfıra yakın araçlar var :) Polo zaten segmentine göre pahalı poloya vereceğin parayla yine bu tercihi değerlendirmiyorsan 1.0 EcoTSI DSG ibiza alınabilir full + full olur 54bine sanırım. Yada i20 alınır cam tavanlı dolusu olabiliyorsa.

aydingokce

Profesör
11 Eyl 2016
85
187
1,060
Sıfır araç aldığın an direk 4-5 bin lira zarar ediyorsun hiç değmez. Tertemiz genç sıfıra yakın araçlar var :)

Bu mantık çoğu zaman yürütülür de, bu mantıkta şöyle bir paradoks var: Herkes bu tavsiyeyi dinler de sıfır araç almaktan vazgeçip yaşı da km'si de çok genç araçlara yönelirse, kimse sıfır araç almayacağı için böyle kelepir ikinci eller de bulunmaz olacaktır.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Kur bu seviyedeyken sıfır araç mantıksız bence 2. El ve 2. Eli kuvvetli olan bi araç alın. Seneye makyajlanacak yada kasa değiştirecek bi araba olmasin ama piyasası düşer. Clio, fabia, 308, 208, i20 vb.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,136
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ben de arabamı sattım 1 hafta oldu. Satışı verdikten sonra soluğu ÖTV zammını da düşünerek Doğuş Oto'da aldım. Adamlar banka şubesi gibiler. Krediyi alan müşteri temsilcisinin kucağına oturuyor. Manzarayı görünce direk kaçtım. Şimdi en fazla 1 yaşında Golf veya Leon 1.2 TSI bakıyorum. Size de tavsiye ederim.

cash34

Asfalt Kurutucu
20 Kas 2016
5
0
585
Benimde ilk baktığım araç golftü ancak comfortline 2013belki 2014 modelleri var 60k altına. Bu yüzden zaten sıfır leon fikri çıktı. Kısa sürede olsa arkadaşlardan golf 1.2 dsg sini ve polo tdi kullanma şansım oldu kendimi rahat hissettim bianda alışmış gibiydim hoşuma gitmişti.
Henüz bi bayiye gitmedim telde konuştum sadece. Bu yüzden bilemiyorum dediginiz gibi gidince sacma muhabbetlerle karsilasabilirim.
2. Eldede abartılı fiyatlar ve temiz bulmak zor. Leonda birde orjinal kalmis mi o var genelde alan kendine göre modifiye ediyor. Yazdan bu yana arac bakiyorum düşmesini beklerken artti ikinci elde dahil. Birde bildiğim kadariyla golfte makyajlanacak.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
1.2 TSI her türlü işinizi görür. Bizde polo var. Merak ettiğiniz bir konu varsa cevaplıyabilirim ama bence leon alın. Nedeni ise Golf 5'den sonra küçük gelebilir :)

cash34

Asfalt Kurutucu
20 Kas 2016
5
0
585
Yorum yapan yardımcı olup fikir veren arkadaşlara teşekkürler ;)
1.2tsi polo allstar için bayiyle antlaştım kısmetse haftasonu aracı teslim alacam.
2. Elden aileninde etkisiyle vazgeçince seçenekler baya azaldı. Sonuçta farklı marka ve modelden fiyat teklifi aldım ve aklıma yatan bu oldu.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
1.2tsi polo allstar için bayiyle antlaştım kısmetse haftasonu aracı teslim alacam.
2. Elden aileninde etkisiyle vazgeçince seçenekler baya azaldı. Sonuçta farklı marka ve modelden fiyat teklifi aldım ve aklıma yatan bu oldu.
Mazda da dusunebilirsiniz.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
merhabalar eski aracım golf 5 1.4 tsi 140hp comfort. Suanda seat leon 1.2 tsi stlye manuel (sıfır) ve b segmenti polo, clio, i20 dizel ( 2. El )araçlara bakmaktayım. Yılda en fazla 10000km yapmaktayım,küçük bi şehirde olduğum için( istanbula veya etrafa gitmedikten sonra) 3. Vitese anca geçebiliyorum. Boş donanım olmaması, bu dandik yollarda biraz konfor, direksiyonun ve vitesi eski aracıma benzer olması iyi olur.
Bu araçları kullanmış ya da fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Ben olsam sıfır C sınıfı bir araç yerine ikinci el B sınıfı bir araç almazdım
Leon style paket dahi olsa içerisinde otomatik klima, hız sabitleyici, kararan dikiz aynası, yağmur sensörü var..Yani beklentileriniz nedir bilmiyorum ama o kadar boş bir araba değil

Hayırlı olsun güzel araç :)

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hayırlı olsun resimleri bekliyorum:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım