KAPALI Bir Panpanın Dramı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ra247yzf

Taklacı Güvercin
10 Eyl 2018
8
1
295
25
Marka
Volkswagen
Öncelikle herkese merhaba,hemen konuya girmek istiyorum.Ailemize şu günlerde yeni bir araba katılacak gibi ve seçimde biraz kafamız karıştı,seçeneklerimiz biraz alakasız olacak gibi ama 2.araba olacak büyük ihtimalle ve kalabalık bir aileyiz o yüzden listede hem golf hem c serisi görünce şaşırmayın :).Üst sınırımız 300.000 tl ve superb,golf,passat ve c serisi arasında gidip geliyoruz,bu kadar para vermişken C serisi olması tercihimiz ama c serisini almakla işin bitmeyeceğini,bakım veya allah korusun bi kazadan sonra yedek parçada superb, golf ve passata göre daha tuzlu olacağını düşünüyoruz,aslında araştırmadık ama ister istemez öyle bir intiba oluşmuş marka üzerinde.Seçeneklerimiz arasında fiyat 180.000-200.000 den pahalıysa,km si 80.000-90.000 üstü olmaması tercihimiz ve buna ek olarak satarken kolay elden çıkması da önemli,otomatik olursa da iyi olur.Durum bu,birkaç tane ilan bulduk,en mantıklı karar hangisi olur? Nelere dikkat etmemiz gerekir? Daha iyi seçenekler var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim,şimdiden teşekkürler.

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam
Evin ikinci aracı olarak 300 bin limitin varsa c serisinin yürütme maliyetini de ödersin herhalde. Al geç. Allah daha büyük dram vermesin senin de işin zor.

Bu otomobil seçimi konuları git gide daha da tuhaf bir hal almaya başladı

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Skala Golf'den C'ye uzanıyorsa bence iyi bir şekilde bütçe analiz edilip ona göre belirlenmeli.

300.000 TL'ye bir araç almak için limitleri zorlayıp daha sonrasında çıkabilecek herhangi bir maliyette sıkıntıya girmek pek mantıklı değil.

Uzun uzun açıkladığınız için konuyu onayladım ama normalde otomobil seçimi konularında mutlaka segment belirtmeniz lazım. Sizde eğer hedef segmentinizi belirtirseniz daha iyi cevaplar verilecektir.

ra247yzf

Taklacı Güvercin
10 Eyl 2018
8
1
295
25
Marka
Volkswagen
ya biraz yanlış anlaşılma olmuş,evde 4 kişi araba kullanıyor,kalabalığız,şu anki aracımız eski bir toyota ayrıca aldıktan sonra kısa sürede satma durumu da olabilir o yüzden ikinci eli önemli mesela

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Kalabalık bir ailenin Golf'le işi olmamalı.

Düzenleme: Kalabalıktan kasıt dört kişi ise ve araç şehir içinde kullanılacaksa -park sorunu vs. olan bir şehirse- Passat'la işi olmamalı. :)

Attığınız araçların fiyat aralığı çok geniş. Tam olarak hacim beklentisi de yok gibi duruyor. Tek beklenti dizel ve otomatik olması. Bu noktadan sonra gidip görüp keyfinizce bir tercih yapmanız en mantıklısı. Sıradan markaların yüksek fiyatlı araçlarını elden çıkarmak, premium markaların düşük fiyatlı araçlarını elden çıkarmaktan daha zor olacaktır. Ancak tabii ki premiuma binmenin, o markanın ürününü kullanmanın maddi bir takım götürüleri olacaktır, onları göze almak gerekir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Butceyi 300'lere zorlamadan kalabalik aile icin dolu bir Superb alin gecin derim. Hem hacimli hem konforlu. Paranizin bir kismi cebinizde kalir, amaca hizmet etmis olur. Ustelik satis konusunda da sorun yasamazsiniz. C serisi D segment olsa da sandiginiz kadar genis degil emin olun. Hatta yeni nesil bazi sedan C segmentler arkada daha iyi diz mesafesi bile sunabiliyor.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
skala aşırı geniş ancak 300 bin lere çıkınca ben passat almak istemezdim. içeride de kaliteli ve albenili, premium hissiyata sahip C serisi çok daha güzel bir tercih olur. 9ileri benzinlileri de çok yakmıyor. illa dizel olacaksa C200d de tatminkar. en azından 1.6 tdi ile eş değer gider. Kaza, parça konusu için ise zaten 300 bin tl leri arabaya bağlayıp da kaskosuz gezmezsiniz sanırım. O passatların da tek farı en az 5-6 bin tl vardır, serviste bi onarım yaptırsanız köşeden tıklama 10 binden aşağı çıkmaz.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hiç uğraşmam bir renocu olarak Superb der geçerim. Bayılıyorum o arabaya ve aradığınız hemen her şeyi de sunabileceğini düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım