KAPALI BMW 1.18i MPlus vs Mercedes A200 AMG

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abulut1993

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
27
6
595
Arkadaşlar merhaba,
Şu sıralar ablam için araba bakıyoruz ve kafamızda iki adet model var.
Şu anda kendisi 2009 Model Corsa cdti kullanıyor ve değişim zamanı geldi. İki aracında fiyatı birbirine yakın, 120 bin TL civarı.

Mercedes A200 1.6 litre 4 silindir 156 HP ve 7 ileri otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor.
Bmw 1.18i 1.5 litre 3 silindir 136 HP ve 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte sunuluyor.

Donanım olarak Bmw' ye Sunroof ve hız sabitleyici eklenecek ve fiyatlar bununla beraber eşitleniyor. Yazdığım gibi 120 civarı.

Düşündüren konular?
-Yakıt? Acaba bu araçlar arasında çok fark var mı ? ve bu araçların dizelleri mi tercih edilmeli?
( 5 yıl kullanılacak ve ortalama 80 bin km yapılacak. toplam yakıt maliyeti benzinlinin dizele göre 9 bin TL daha yüksek.) Bu arada bu araçların dizelleri 130 bin TL gibi.(Dizel alıp pahalı almaktansa, benzinli alıp ucuz alıp, parayı benzine vermek ve performans almak daha mı mantıklı?)

-İkinci el? Mercedes'in dizeli bu konuda iyi mi kötü mü bilemedim.

-Konfor? Mercedes Bmw' ye göre daha sert deniyor testlerde. Tecrübe edeniniz var mı?

-Tabii ki de bazı donanım farkları mevcut. Mercedes' in içi daha alımlı. Deri spor koltuklar,(sundukları), ambiyans aydınlatmaları, elektronik el freni, tam uyumlu bluetooth bağlantısı, navigasyon, kalite algısı(BMW'ye göre oldukça fazla gibi geldi bana) gibi gibi..
Diğer yandan BMW, yol tutuş, konfor, o şanzıman!, gibi gibi.

Kararsız kaldık, Tecrübe etmiş veya fikir vermek isteyenler yorum atarsa süper olur.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,066
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
mercedes gorsel olarak ic mekanda daha alimli gorunse de motor, sanziman ve yol tutus gibi teknik konularda bmw onde.
Ben bmw tavsiye ederim, ambiyans aydinlatmasi gibi detaylara cok takilmamak lazim bence

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
A serisi için konuşmak gerekirse aynı motor aynı şanzıman kombinasyonunu GLAda kullandım, özetle performans yerlerde, rampa denemeyecek yerlerde hızlanmakta zorlanıyor 156 beygir bir araba hissedemeyeceksiniz buna emin olun, 7gtronic kötü bir vites bu yüzden biliyorsunuz C serisinde 9gtronice geçiş yapıldı, bir BMW kullanıcısı olarak ben size ikisini de önermem bu markalar küçük hb işinde iyi değiller, A3 ikisinden de iyi ve fiyatı daha uygun bu paraya dizel ve dolusunu alırsınız, diğer 2 marka bu 1 serisi A serisi deyip size daha uygun servis yedek parça hizmeti vermez çok masraf edersiniz. ayrıca güvenlik testlerinde bu segmentte en iyi sonuçları A3 alıyor

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,066
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
A serisi için konuşmak gerekirse aynı motor aynı şanzıman kombinasyonunu GLAda kullandım, özetle performans yerlerde, rampa denemeyecek yerlerde hızlanmakta zorlanıyor 156 beygir bir araba hissedemeyeceksiniz buna emin olun, 7gtronic kötü bir vites bu yüzden biliyorsunuz C serisinde 9gtronice geçiş yapıldı, bir BMW kullanıcısı olarak ben size ikisini de önermem bu markalar küçük hb işinde iyi değiller, A3 ikisinden de iyi ve fiyatı daha uygun bu paraya dizel ve dolusunu alırsınız, diğer 2 marka bu 1 serisi A serisi deyip size daha uygun servis yedek parça hizmeti vermez çok masraf edersiniz. ayrıca güvenlik testlerinde bu segmentte en iyi sonuçları A3 alıyor

Fiyat performans dusunuluyorsa o zaman ben GOLF tavsiye ederim, sonucta A3 ile ayni sase ayni motor, daha donanimlisini daha ucuza almaksa amac golf alinsin..
BMW hangi konuda kotu bunu merak ediyorum, piyasada olmayani piyasaya surdu arkadan itisli C hatchback yapti, piyasadaki en iyi sanzimani koydu, siz gene de A3 diyorsaniz sizin tercihiniz tabi ama ben bmw'den vazgecip bana A3 aldirtabilecek bir tane sebep goremiyorum.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Fiyat performans dusunuluyorsa o zaman ben GOLF tavsiye ederim, sonucta A3 ile ayni sase ayni motor, daha donanimlisini daha ucuza almaksa amac golf alinsin..
BMW hangi konuda kotu bunu merak ediyorum, piyasada olmayani piyasaya surdu arkadan itisli C hatchback yapti, piyasadaki en iyi sanzimani koydu, siz gene de A3 diyorsaniz sizin tercihiniz tabi ama ben bmw'den vazgecip bana A3 aldirtabilecek bir tane sebep goremiyorum.
Benim yorumum alacak kişi kadın olduğu için, yoksa 25 yaşında birisi alacaksa 3 serisini tavsiye ederim çünkü sürüş zevki en fazla verecek, motor şanzıman uyumu en fazla olan ve tek arkadan itişli model o, sırf ZDF için bile BMW alınır, 1 serisinin arkası çocuklu birisi için dar, arkadan sürüş her ne kadar zevkli ise de tecrübesiz birisi için yağışlı havalarda karda vs kullanımı zor ayrıca a3ün malzeme kalitesi ve kullanışlılığı 1in bir tık üstü, profesyonel navigasyon almazsanız ekranı küçük, Golf önermememin nedeni premium olmaması dolayısıyla malzeme kalitesi, demode ekran yerleşimi, mmi idrive gibi bir arayüze sahip olmaması vs

rosel

Profesör
Destekçi
11 Eyl 2016
620
956
2,270
Marka
BMC
2016 model 1.18i aldık 2 ay önce. Açıkça söylemek gerekirse arabaya aşık oldum diyebilirim. Yolda Mercedes'leri de görüyorum sonra BMW'ye bakınca doğru yaptığımı anlıyorum gerçekten. Ayrıca BMW'de de deri koltuklu alabilirsiniz. Şunu da söylemek gerekiyor ki aslında herkesin beklediği özelliklerden bazıları BMW'de olmayabiliyor ama onların sunduğu özellikler arabayı sürmeye başladığınız zaman anlaşılıyor.

Yakıt olarak farkları olduğunu zannetmiyorum. Benim yakıt tüketimim 10 ile 11 arası değişiyor. Ayrıca bahsettiğiniz iç donanımlar dahi Mercedes'i BMW'den daha iyi bir iç mekana sahip yapmıyor.

İlk defa BMW aldım, o yüzden BMW fanı olduğumu düşünmeyin. Benim tercihim yine BMW olurdu.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
1 serisi yerine 3 serisi yazmışım pardon
ps: bütün bu yorumları yaparken ben de BMW kullanıyorum ve aracımdan memnumum ancak önemli olan kişinin ihtiyaçlarına göre bir araç alması

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
Bahsettiğiniz araçlar (bmw yeniyemiş gibi tanitilsada) önümüzdeki yıllarda(takibi 2 sene) kafalarını değiştirecektir.
Bence yeni olan Toyota Chr hybrid'ı de göz önünde bulundurmalisiniz.
Bütçenizinde göz önünde bulundurursak üst donanımını alıp keyfinize ve yakıt tüketimi izin ne kadar düşük olduğuna bakabilirsiniz.Ayrıca dizel tıkirtisi dinlemezsiniz.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
A180 çok yakın arkadaşımda var, bende de 116i var. 2 sene içinde gördüklerim ve yaşadıklarımı kıyaslarsam:

Yeni A serisi AMG paket olsa bile spor süspansiyon iptaliyle alınabiliyor diye biliyorum. Her kafa AMG'deki o sertlik yaşanmaz yani.
Mercedes'in yakıtı 1.6 motora göre daha fazla, 1.5'ten emin değilim ama.
İkisinin de iç kalitesi aynı neredeyse, tek fark dizayn bunu çok net söyleyebilirim.
Mercedes'in servisi rezalet. (Hatta yaptıkları çok büyük bir ayıp var ama ispatlayamadığımız için elimizden bir şey gelmiyor.)
Keza şanzıman da ZF sayesinde önde.
Sürüş olarak 1 serisi net daha iyi.
Ayrıca BMW'nin iç aydınlatması da en az Mercedes kadar iyi, Mercedes'te fazladan bir tek kafalık altı aydınlatma var.
Şu yorumu da yapmadan edemeyeceğim: Kafalar daha çok Mercedes'e dönüyor, orası doğru.
Mercedes'in tek artısı donanım seviyesi, onun dışında ben kullanıcısı olarak 1 serisini öneririm.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,066
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
Hocam bir de şöyle bakınız. Fanboyların niyetine daha objektif bir bilgilendirme sunacağı kanısındayım. http://www.topgear.com/car-reviews/mercedes-benz/class
http://www.topgear.com/car-reviews/bmw/1-series. Kullanan kullanmayan ve başkalarının sözleriyle gelip yorum atmak hiç doğru değil bence.

dergi tv programlarinin yorumlarina hic guvenmiyorum objektif bulmuyorum, bence gidin araci kullanin kendi gorusunuz olsun, benim gorusum de size yanlis gelebilir, kendiniz kullanin kendiniz gorun, ben bana gore yorum yapiyorum, baskasi da kendi bakis acisina gore..
Dergilerde reklamina gore yada kendi hislerine gore..

Maximilian

Asfalt Kurutucu
15 Eki 2016
18
6
595
dergi tv programlarinin yorumlarina hic guvenmiyorum objektif bulmuyorum, bence gidin araci kullanin kendi gorusunuz olsun, benim gorusum de size yanlis gelebilir, kendiniz kullanin kendiniz gorun, ben bana gore yorum yapiyorum, baskasi da kendi bakis acisina gore..
Dergilerde reklamina gore yada kendi hislerine gore..
TopGear kaç senelik bir kuruluş ne olursa olsun boş yorum yapacaklarını sanmam. Sonuç itibariyle belli kalite ölçüsü söz konusu bu nedenle bir de şöyle okumakta fayda olacağını düşünüyorum. Ne de olsa daha fazla yanlayan araba daha iyi olacak değil ya ?

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,066
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
TopGear kaç senelik bir kuruluş ne olursa olsun boş yorum yapacaklarını sanmam. Sonuç itibariyle belli kalite ölçüsü söz konusu bu nedenle bir de şöyle okumakta fayda olacağını düşünüyorum. Ne de olsa daha fazla yanlayan araba daha iyi olacak değil ya ?

okumak izlemek takip etmek iyidir ama benim belirtmek istedigim koru korune her dediklerini dogru kabul edip referans almamak gerekir diye dusunuyorum..

Maximilian

Asfalt Kurutucu
15 Eki 2016
18
6
595
okumak izlemek takip etmek iyidir ama benim belirtmek istedigim koru korune her dediklerini dogru kabul edip referans almamak gerekir diye dusunuyorum..
İyi de artık belli bir ölçüt belli sistemler sonucu bu sonuca varmışlardır. Biliyoruz ki sevmedikleri zaman hiç sevmiyorlar örnek CLA nın makyajsız modeli olsa gerek 10 üzerinden 5 vermişler. Türk medyasına göre daha doğru ve gerçekçi bir sonuç olacağına inanıyorum. Yoksa bizde herkes arabacı yani herkes anlıyor herkes biliyor. :D

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Hocam bir de şöyle bakınız. Fanboyların niyetine daha objektif bir bilgilendirme sunacağı kanısındayım. http://www.topgear.com/car-reviews/mercedes-benz/class
http://www.topgear.com/car-reviews/bmw/1-series. Kullanan kullanmayan ve başkalarının sözleriyle gelip yorum atmak hiç doğru değil bence.
A serisi için gördüğüm yanlışları söyleyeyim o incelemede:

-Bagajı 1 serisinden daha büyük değil küçük, artı far dizaynından dolayı bagaja bir şey sokmak oldukça zor, girişi dar çünkü.
-Makyajsız versiyonun izolasyonu abarttıkları kadar değil, makyajlı halini bilmiyorum.

Dediğim gibi, çok yakın arkadaşımın arabası ve ikimizin de ortak kanısı bunlar. Siz A serisinin daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz, başkalarının fikirlerine saygı gösterip anında fanboy diye yaftalamayın o yüzden bence.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,066
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
İyi de artık belli bir ölçüt belli sistemler sonucu bu sonuca varmışlardır. Biliyoruz ki sevmedikleri zaman hiç sevmiyorlar örnek CLA nın makyajsız modeli olsa gerek 10 üzerinden 5 vermişler. Türk medyasına göre daha doğru ve gerçekçi bir sonuç olacağına inanıyorum. Yoksa bizde herkes arabacı yani herkes anlıyor herkes biliyor. :D

belli bir olcutleri yok aslinda, benim 40 bin km kullandigim araci benden daha iyi bilemezler, araci ne kadar sure kac kilometre kullaniyorlar ki.. ayrica isterse dunyanin en buyuk yayin organina bagli olsun sonucta para icin yapilan ticari bir platform ve bundan markalardan etkilendiklerini bircok incelemelerinde acik sekilde goruyoruz.

Maximilian

Asfalt Kurutucu
15 Eki 2016
18
6
595
A serisi için gördüğüm yanlışları söyleyeyim o incelemede:

-Bagajı 1 serisinden daha büyük değil küçük, artı far dizaynından dolayı bagaja bir şey sokmak oldukça zor, girişi dar çünkü.
-Makyajsız versiyonun izolasyonu abarttıkları kadar değil, makyajlı halini bilmiyorum.

Dediğim gibi, çok yakın arkadaşımın arabası ve ikimizin de ortak kanısı bunlar. Siz A serisinin daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz, başkalarının fikirlerine saygı gösterip anında fanboy diye yaftalamayın o yüzden bence.
Fanboy dedemin sebebi direk bir BMW severin yorumuma adeta oltama atlar gibi atlaması. Sence de komik değil mi ? :D

Maximilian

Asfalt Kurutucu
15 Eki 2016
18
6
595
belli bir olcutleri yok aslinda, benim 40 bin km kullandigim araci benden daha iyi bilemezler, araci ne kadar sure kac kilometre kullaniyorlar ki.. ayrica isterse dunyanin en buyuk yayin organina bagli olsun sonucta para icin yapilan ticari bir platform ve bundan markalardan etkilendiklerini bircok incelemelerinde acik sekilde goruyoruz.
İnsan parasıyla aldığı malı kötülemez derler ya heh işte tam da oturdu.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,066
4,351
4,220
varsova
Marka
Porsche
İnsan parasıyla aldığı malı kötülemez derler ya heh işte tam da oturdu.

ben hicbir markaya ozel yorum yapmadim, yaptigim yorum butun marka modeller icin yapilan yanlis incelemelerle ilgili, buyuk ihtimalle senin omrunde goremedigin hatta ruyanda goremedigin araclari kullanmisimdir, kullanmadigim hicbir aracla ilgili de yorum yapmiyorum, seviyeyi dusurdugun icin artik senin mesajlarina yorum yapmiyorum.

Maximilian

Asfalt Kurutucu
15 Eki 2016
18
6
595
ben hicbir markaya ozel yorum yapmadim, yaptigim yorum butun marka modeller icin yapilan yanlis incelemelerle ilgili, buyuk ihtimalle senin omrunde goremedigin hatta ruyanda goremedigin araclari kullanmisimdir, kullanmadigim hicbir aracla ilgili de yorum yapmiyorum, seviyeyi dusurdugun icin artik senin mesajlarina yorum yapmiyorum.
Adamın arabasına laf edersen ön yargıları tavan yapar gaza gelir dellenir tabi doğaldır. :D 5-6 yorum dışında hakkımda hiç bir bilgisi olmayan bir kişinin atıp tutması da ayrı bir kafa Allah her depresyonda olan kardeşlerimize bu kafadan versin. Milletin son durumu bir kez daha gözler önüne sergilendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım