KAPALI bmw 116d ed bin devir üzeri motordan gelen vızıltı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rtgrlndr

Taklacı Güvercin
13 Kas 2017
19
6
295
Arkadaşlar 2013 model 116d 105 binde aracım. 3 hafta önce yeni aldım daha. eksper yaptırdım. herhangi bir sorun bulunmadı araçta. Ama dün 1600 km yol yaptım. Aracı bugün çalıştırdığımda bin devir üzerinde sanki vızıltı gibi bir ses geliyor. Bu normal mi yoksa bir servise gideyim mi?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Abim konuyu açan arkadaşta BMW 116d var, senin araba Taunus :D O arabada en ufak bir ses farkı probleme işarettir. Senin araba henüz kapsamlı bakım onarıma girmedi bile. Rölanti 600rpm'e düşünce motorun vuruntu yapması normal. Ayrıca o devirde deli gibi sallanıp bütün arabayı sallar 2.0 motor. O yüzden arabanın herhangi bir yerinden geliyor olabilir o ses. :) Dediğin gibi motor kulakları da olabilir, ama aks başları bile olabilir. :)
Abi ses deyince dayanamadım kaç gündür kafama takılıyordu. Motor kulaklariysa 60 70 le giderken motorun yere düşmesi senaryoları rüyalarıma girer oldu çünkü:D

rtgrlndr

Taklacı Güvercin
13 Kas 2017
19
6
295
Konuyu açan arkadaşımızın son 5 dakikada iştahı kaçtı, yedikleri boğazına dizildi :D
Dizildi abi ne yalan söyleyeyim. Servise gittim arkadaşlar v kayisindan geldiğini soyledi ve yaz bakımı yaparken degistirelim dedi. Mayıs ayında muayene var o zaman bakıma girecek araba o zaman değişiriz dedi. O sesle gidiyoruz şimdilik

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Dizildi abi ne yalan söyleyeyim. Servise gittim arkadaşlar v kayisindan geldiğini soyledi ve yaz bakımı yaparken degistirelim dedi. Mayıs ayında muayene var o zaman bakıma girecek araba o zaman değişiriz dedi. O sesle gidiyoruz şimdilik
Aman o kadar olsun. 3 ay idare ediyorsa sorun büyük değildir. İyi sürüşler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım