AÇIK Bmw 118i F20 2016 su tahliye kanalı temizleme

elberkurulan

Elber Kurulan
Senkromeççi
3 May 2023
6
0
55
24
Bartın
Marka
BMW
Herkese merhabalar, otopark.com un sıkı takipçisiyim ancak foruma katılmam geç oldu. Aracımdaki sorunumu kısaca sizlerle paylaşmak isterim çözüm konusunda en ufak yardımı dokunacak veya yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Sorunuma gelirsek aracımda yoğun yağmur sonrası ön yolcu tabanının yukarı doğru tam kıvrım kısmında hafif bir nemlenme ıslaklık oluşuyor, suyun kaynağı tahminimce ön cam altındaki su tahliye kanallarının tıkanmasından dolayı oluyor. Şoför kısmı zorda olsa temizlenebiliyor ancak yolcu kısmını temizlemek gerçekten zor birçok elektrik kablosu vs var o bölümde temizlik işlemini nasıl yapabilirim kime gösterebilirim aynı araca sahip olan arkadaşlar varsa yardımcı olmalarını çok isterim. Şimdiden teşekkürler.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
251
249
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Merhaba,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Aracınızda sunroof var mı? Var ise su giderlerini temizletmenizi öneririm. Benzer bir sorunu farklı bir araçta yaşamıştık. Sunroof giderlerinden dolayı taban komple su olmuştu.

Bu giderleri temizletmenizi tavsiye ederim.

Eğer sunroof yok ise, farklı alternatifleri konuşabiliriz.

İyi forumlar.

elberkurulan

Elber Kurulan
Senkromeççi
3 May 2023
6
0
55
24
Bartın
Marka
BMW
Merhaba,

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Aracınızda sunroof var mı? Var ise su giderlerini temizletmenizi öneririm. Benzer bir sorunu farklı bir araçta yaşamıştık. Sunroof giderlerinden dolayı taban komple su olmuştu.

Bu giderleri temizletmenizi tavsiye ederim.

Eğer sunroof yok ise, farklı alternatifleri konuşabiliriz.

İyi forumlar.
Merhaba teşekkürler hoşbuldum. Sunroof var ancak sunroof tahliye boruları kapı menteşesinin altından tahliye oluyor diye biliyorum, iki gün önce ön cam altı giderlerini temizleyebildiğimiz kadar temizlemeye çalıştık hava ve elektrikli süpürge ile tahliye borusunun çıkış kısmı zaten çamurlaşmış tıkanmış tahminime göre su birikip kalorifer hava alış boşluğundan içeriye sızıyordu, dün akşam aracı yıkadım bir ıslaklık olmadı ama hala tereddütte bekliyorum sunroof giderine daha bakmadım onuda temizlemeyi düşünüyorum. Cevabınız ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
251
249
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Merhaba teşekkürler hoşbuldum. Sunroof var ancak sunroof tahliye boruları kapı menteşesinin altından tahliye oluyor diye biliyorum, iki gün önce ön cam altı giderlerini temizleyebildiğimiz kadar temizlemeye çalıştık hava ve elektrikli süpürge ile tahliye borusunun çıkış kısmı zaten çamurlaşmış tıkanmış tahminime göre su birikip kalorifer hava alış boşluğundan içeriye sızıyordu, dün akşam aracı yıkadım bir ıslaklık olmadı ama hala tereddütte bekliyorum sunroof giderine daha bakmadım onuda temizlemeyi düşünüyorum. Cevabınız ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.
Benim bildiğim kadarı ile B sütunu ve A sütunun oradan iki farklı gider oluyor. Sadece girişini temizlemek yetmeyebiliyor. Sunroof ile ilgilenen yerlerde uzun bir tel yardımı ile su giderlerini arabanın altından çıkana kadar geçiriyorlar ve bu şekilde temizlik yapıyorlar. Eğer bayırda park ediyorsanız yağışlarda bir tarafa doğru biriktiği için su sızdırabilir. Biz bu sorundan dolayı hem taban halısını hemde tavanın üst köşesini ıslak bulmuştuk. Temizlik sonrasında pek bir problem kalmamıştı.

Bilgilerinize. Umarım bir an önce çözersiniz.

İyi forumlar. :)

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
456
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Hoş geldiniz keyifli forumlar dilerim.
Sunroof giderleri A sütunundan menteşe altından tahliye oluyor F20'de ancak ön kapı iç giderleri de tıkalı ise su önce kapı içine oradan paspas altlarına doluyor. E46 aracımda kapı hariç tüm giderleri açmamıza rağmen paspas altları ıslanırdı. En son biri kapı giderini açmamı söylemişti, ondan sonra kesildi F20 de farklı olabilir ancak oralarında kontrol edilmesinde fayda var.

elberkurulan

Elber Kurulan
Senkromeççi
3 May 2023
6
0
55
24
Bartın
Marka
BMW
Cevaplar için herkese çok teşekkürler. Ön cam altı yağmur giderlerini temizledikten sonra yağmurlu havada aracı bilerek dışarda bıraktık ancak yine de hafif nemlenme oluşuyordu aynı kısımda sonrasında sunroof giderlerini açtık zorda olsa ıslaklık olan taraftan iyi bir çamur çıktı aynı soruna rastlayan arkadaşlara tavsiyem bazen uzun bisiklet fren teli gibi bir şey işe yaramayabiliyor bizim aracımızda kapı menteşesinin oradaki çıkışın az ilersinde kapakcık gibi bir şey var onu serçe parmakla açmak gerekebiliyor tel ile açılmıyor tavsiyemdir. Sizlere asıl sorum şu olucak sunroof giderinden dolayı bu su içeri girdiyse nasıl giriyor gider tıkalıysa tavana kadar dolması gerekmez miydi? Aklıma gelen bu gider boruları birbirine geçmeli şekildemi duruyor, eğer baştan sona tek bir parçaysa bu su nasıl taban halısına geliyor yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrar herkese teşekkürler.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
456
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Tahliye borusunun içinden inmesi gereken su tıkalı olunca borunun dışından ve o borunun da içinden geçtiği sızdırmaz olmayan kanaldan aşağıya iniyor. Malum su akar yolunu bulur gerçeğiyle de ön panel içinden, A sütunun içinden aşağıya iniyor.

mhmtsl

Mehmet ASLAN
Senkromeççi
10 Haz 2023
24
19
70
19
Trabzon
Marka
Renault
Sorun sunroof tahliyesinde ise biz şöyle bir şey yapmıştık. Plastik ama biraz sert bir kablo ile deliği açmaya çalıştık. Biraz uğraştırdı ama düzeldi. Öyle yapabilirsiniz.

elberkurulan

Elber Kurulan
Senkromeççi
3 May 2023
6
0
55
24
Bartın
Marka
BMW
Tahliye borusunun içinden inmesi gereken su tıkalı olunca borunun dışından ve o borunun da içinden geçtiği sızdırmaz olmayan kanaldan aşağıya iniyor. Malum su akar yolunu bulur gerçeğiyle de ön panel içinden, A sütunun içinden aşağıya iniyor.
Şimdi anladım olayı çünkü düşünüyorum bir ek yeri yoksa nereden sızıp taban halısına geliyor diyorum dediğiniz gayet mantıklı çok teşekkürler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım