Bmw 118i LCI Yazılım

samet418

Taklacı Güvercin
16 Ara 2017
14
5
295
Yılda'nın bahsettiği yazılım tipi ve marka adı, değişmediyse eğer, Evotech. Başarılı bir yazılım ve sadece sport modda çalışabilir oluşu güzel bir seçenek.
Ben de öyle düşünüyorum. Az önce konuştum kendisiyle salı günü işim çıktığı için gidemedim yarın gideceğim. Evotech markaymış yazılım. Mod seçeneği olması gerçekten güzel bence de

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Olabildiğince Safe yazılım yaptırın bu motora. Paşaoğlu Bekir abi ile bir arkadaşımın 218i si için görüştük. Dikkatli ve iyi yapılması gerekiyor, çok fazla yüklenmemek lazım demişti. Bu motorlar eski 116i 316i 136 ps 4 silindirli motor kadar sağlam ve önü açık değil.
Eskiler 177 hp ile birebir aynı motordu. Bu yüzden 136 lık motor 200 lere kadar sorunsuz yükleniyordu.

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Olabildiğince Safe yazılım yaptırın bu motora. Paşaoğlu Bekir abi ile bir arkadaşımın 218i si için görüştük. Dikkatli ve iyi yapılması gerekiyor, çok fazla yüklenmemek lazım demişti. Bu motorlar eski 116i 316i 136 ps 4 silindirli motor kadar sağlam ve önü açık değil.
Eskiler 177 hp ile birebir aynı motordu. Bu yüzden 136 lık motor 200 lere kadar sorunsuz yükleniyordu.
3.16-1.16 daki motorların turboları biraz daha küçük olması lazım

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Motor bloğunun i8'de de kullanıldığını ve 220 beygir güç alındığını düşünürsek blokta bir sıkıntı yok. Evet, turbonun küçüklüğünden önü açık değil ama sağlamlık konusunda fena değiller.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Motor bloğunun i8'de de kullanıldığını ve 220 beygir güç alındığını düşünürsek blokta bir sıkıntı yok. Evet, turbonun küçüklüğünden önü açık değil ama sağlamlık konusunda fena değiller.
beni de şaşırtan durum o aslında. aynı motor 220 hp de üretiyor ama ilginç bir şekilde 118 lerde kullanılan motora yüklenince eline alan çok var.

samet418

Taklacı Güvercin
16 Ara 2017
14
5
295
Yazılımlı şekilde 3-4 gündür kullanmaktayım. Bariz bir iyileşme söz konusu motorda. 0-100 ölçümümde 7.5 saniyeleri çok rahat şekilde elde ettim araçta 2 kişi olmamıza rağmen. Fakat bu sabah erken saatlerde gazlarken sport modda 10-15 dakikalık kullanımdan sonra yavaş yavaş giderken motor tahrik uyarısı aldım. Bir kenarda durup biraz bekleyip kontağı kapatıp açınca her şey düzeldi ve forumlarda okuduğumun aksine çekişte de düşüş olmadı. Fakat her ihtimale karşı yarın tekrar yaılım yaptırdığım yere uğrayacağım ve kontrol edeceğiz.

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Yazılımlı şekilde 3-4 gündür kullanmaktayım. Bariz bir iyileşme söz konusu motorda. 0-100 ölçümümde 7.5 saniyeleri çok rahat şekilde elde ettim araçta 2 kişi olmamıza rağmen. Fakat bu sabah erken saatlerde gazlarken sport modda 10-15 dakikalık kullanımdan sonra yavaş yavaş giderken motor tahrik uyarısı aldım. Bir kenarda durup biraz bekleyip kontağı kapatıp açınca her şey düzeldi ve forumlarda okuduğumun aksine çekişte de düşüş olmadı. Fakat her ihtimale karşı yarın tekrar yaılım yaptırdığım yere uğrayacağım ve kontrol edeceğiz.
ağam başta uyarmıştık seni max %15 oranında yükseltip tekrardan yazılım atsınlar. Elinizde kalabilir dikkatli olun.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
bu motora yazılım sakat. dikkat edin. daha cumartesi günü piston kırmış birtane gördüm.

samet418

Taklacı Güvercin
16 Ara 2017
14
5
295
bu motora yazılım sakat. dikkat edin. daha cumartesi günü piston kırmış birtane gördüm.
Zahmet olmazsa biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz? Çok merak ettim nasıl olduğunu, ona göre önlemimi almak isterim. Eğer bu kadar sıkıntılıysa gidip sildirmeyi düşünüyorum.

samet418

Taklacı Güvercin
16 Ara 2017
14
5
295
500 km civarı oldu yazılımla. Verdiği bir kere arızadan sonra herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Götürüp baktırdığımda da bir şey çıkmadı. Ama Renard’ın yazdığını piston kırma işi aklımı kurcalıyor şu an biraz. Çok geç olmadan sildirsem mi diye düşünüyorum

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Normalde superchips'in piyasadaki diğer firmalara göre yazılımları biraz daha softtur. en hızlı biziz. bizim arabalarımızı diğer firmaların arabaları geçemez gibi bir iddiası olmamıştır. ancak buna rağmen halihazırda superchips yazılım yaptırım piston kıran kendim birtane araç gördüm, 2 tane duydum. zaten BTG'de çalışan arkadaşımda bir ara 1.5T cooper alıp stg2 yüklesem mi diye onunla konuşurken sakın öyle bir şeye girişme dedi. illa ki başınıza bu olay gelecek diye bir durum yok ama risk faktörü diğer motorlara göre fazla. piyada bu kadar duyum varken dikkatli olmak lazım. size arabayı uzun süreler zorlamamanızı tavsiye ederim. o zaman niye yazılım yaptırdım ne zevki kaldı ki derseniz direkt sildirin. 15 20k'lık risk almaya değmez. Bursa'da bu motoru 250hp'lere kadar çıkaranlar var ancak onlar arabaya I8 pistonu getirtti :) @samet418

samet418

Taklacı Güvercin
16 Ara 2017
14
5
295
Normalde superchips'in piyasadaki diğer firmalara göre yazılımları biraz daha softtur. en hızlı biziz. bizim arabalarımızı diğer firmaların arabaları geçemez gibi bir iddiası olmamıştır. ancak buna rağmen halihazırda superchips yazılım yaptırım piston kıran kendim birtane araç gördüm, 2 tane duydum. zaten BTG'de çalışan arkadaşımda bir ara 1.5T cooper alıp stg2 yüklesem mi diye onunla konuşurken sakın öyle bir şeye girişme dedi. illa ki başınıza bu olay gelecek diye bir durum yok ama risk faktörü diğer motorlara göre fazla. piyada bu kadar duyum varken dikkatli olmak lazım. size arabayı uzun süreler zorlamamanızı tavsiye ederim. o zaman niye yazılım yaptırdım ne zevki kaldı ki derseniz direkt sildirin. 15 20k'lık risk almaya değmez. Bursa'da bu motoru 250hp'lere kadar çıkaranlar var ancak onlar arabaya I8 pistonu getirtti :) @samet418
Çok çok teşekkürler cevabınız için. Öyle uzun süreler zorlama şeklinde kullanmıyorum genelde. Köşe başlarında küçük küçük gazlamalar olduğu için çok sorun olacağını sanmıyorum o zaman. Bir an tereddüt ettim çok fazla. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Girmeyin bu işlere.. sonra daha büyük maliyet çıkar...
bir söz varya.. hızlı koşan atın...

Bmw deki mühendisler kendi yazılımlarını ve motorlarını herkesden İyi bilir.
Vardır bir bildikleri.. öyle küt diye 20-30hp çıksa, 1-1.5lt de yakıt tasarrufu olsa bmw gider o yazılımı kaynak kodlarıyla alır, baş tacı yapar, öyle atar arabaya .. iilaki yorulur motor..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım