BMW E38 7 serisi

futureclassic

Huseyin
Düz Yol Gazcısı
24 Haz 2020
28
107
160
İstanbul
Marka
BMW
Ben de hep castrol kullanıyordum şimdi lmye geçtim çok fark etti ya cidden yoruyormuş motoru. Castrol hakkında yorumlar vardı burada bir bakın isterseniz
Liqui Moly değil mi , not olarak ekleyeyim bir sonraki yağ değişiminde deneme yapılabilir

futureclassic

Huseyin
Düz Yol Gazcısı
24 Haz 2020
28
107
160
İstanbul
Marka
BMW
Soğutma sıvısı olarak da Castrol kullanıyordum. Antifiz için lm kullanan var mıdır? Antifiriz oranı bu araçta 50:50 diye geçiyor

1593347434861.png

1593347454398.png

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,914
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota

futureclassic

Huseyin
Düz Yol Gazcısı
24 Haz 2020
28
107
160
İstanbul
Marka
BMW
Koltukların temizlik ve bakım zamanı geldi. öncesi sonrası ve yapılan işlemi aktarıyorum,

Tüm boyanacak deri yüzeyleri cam siler gibi hasfif bastırarak sildim, sonrasında matlaşma oluyor. Deri yüzeyi iyice kuruduktan sonra koltukların üzerine oturarak veya elle bastırarak deri yüzeyini esnetiyorum.

Temizlik sıvısı ile silip kuruttuğum derileri boyama kısmına geçiliyor. Bazı noktalarda zımpara ile öncen geçmek gerekebiliyor ama iyice temizlik sıvısıyle kabasını alıyorsanız çok sorun yok. Uygulama için sünger ve boya tabancası kullanılabilir ben koltuk başlığında test ettim ikisini de sünger de işlevini iyi görüyor renk farklılıkları oluşmaması için dikkat etmek gerekiyor boya katlarını geçerken.

Boya sonrası su bazlı deri yüzey cilasını sürdüm, deriye ekstra matlık ve yumuşaklık katıyor.

Öncesi sol bölüm test

deri bakımsız1.jpg

sonrası

deri bakımsız test1.jpg

sol kapı öncesi

sol kapı öncesi.jpg

sol kapı sonrası

sol kapı sonrası.jpg

futureclassic

Huseyin
Düz Yol Gazcısı
24 Haz 2020
28
107
160
İstanbul
Marka
BMW
PDC park distance control ile ilgili sorun yaşamıştım, bir tanesini kontak spreyi ile düzeltebildim fakat diğerini yeniledim.

Sökme takma işlemi gayet basit biraz eliniz yatkınsa bu işlere değişim yapabilirsiniz.

E38 ve E39 da aynı hemen hemen tampon biraz değişik olsa da.

1594970108311.png

Eğer bir tanesi bile bozuksa pdc tuşu aralıklı yanıp sönüyor ve iptal edemiyorsunuz bozuk olan bölümü misal önler bozuksa arkalar da sağlam çalışmıyor.

Konuya ilişkin video

futureclassic

Huseyin
Düz Yol Gazcısı
24 Haz 2020
28
107
160
İstanbul
Marka
BMW
Arızalı sensörün tespiti kolay elinizle dokunduğunuzda hissedebiliyorsunuz veya kulağınızı yaklaştırdığınızda sesini duyabiliyorsunuz. Bu şekilde ben tespit edip bilgisayardan kontrol ettim düzgün çalışmayanları.

VectraGt28

Halil İbrahim MIDIK
Profesör
25 Ocak 2020
136
303
1,585
Trabzon
Marka
Opel
ben de bir sorun olmadı, hep castrol kullanıyorum ama denemek için motul kullanabilirim merak ettim fark oluyor mu bilgilendirirsiniz.
Kusura bakmayın biraz geç yazıyorum fakat ancak bakıma girme fırsatı bulduk araç boyada idi. Gelelim bakımdan sonra gözlemlediklerime; yağı Motul 6100 Synergie+ 10w-40 ile değişti yağ filtresi bosch takıldı. Çıkan yağ henüz 7-8 bin km kullanılmış olmasına rağmen rengi epey kararmıştı. ( çıkan yağ magnatec 10w40)
İlk gözlemlediğim rölanti sesi belirgin şekilde azaldı, devirlenme artık daha istekli tabi hava filtresi oksijen sensörü vs de değişti bunların da etkisi vardır muhakkak.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım