KAPALI BMW E46 - RENAULT LAGUNA Yedek parça

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Öncelikle herkese merhaba
bmw e46 320d ve renault laguna 2 1.9dci arasında seçim yapacağız ama hangisi yedek parça açısından daha sorunludur.Hangisinin yedek parçasını daha kolay ve ucuza bulabiliriz. İki araçtan birini almak üzereyiz. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Teşekkür ederim. Peki laguna nasıl bir araçtır. + sı - si kullanan varsa duymak isterim.
Şöyle söyleyeyim, Laguna 1, sizin alacağınız kasadan daha güzel. Trim sesi, parça sağlamlığı vs. emin olun daha iyi. Donamım olarak bile daha üstün emin olun. Ancak laguna 1'lerde dci motor yok dti motor var. İlla dizel alıcaz diyosanız laguna 2 alın ama benzin+lpg bineriz diyosanız da hiç durmadan laguna alın derim. Elektrikli deri koltuk, konuşan yol bilgisayarı, 4 cam oto, klima vs gayet yeterliydi :)

YAKISIKLI

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
24
12
595
35
e46 320d lerin çoğu 200-250.000 km yapmış araçlardır.Eşit koşullarda olmak kaydıyla Laguna ve e46 kıyaslamak yanlıştır ama şu dönemde ve koşullarda laguna alın geçin derim. Sahibinden düşük km'li temiz e46 320d bulursanız kaçırmayın ama denk gelmesi cidden zor.

enes525i

Asfalt Kurutucu
25 Eyl 2016
33
29
595
Bir galeriye gidip E46 test etmenizi öneririm. %75 ihtimalle gözünüz parça yakıt vesaire görmeyecek. Bir abimiz kırmızı, büyük jantlı bir E46 aldı. F10 5 serisi ile yanyana geldiklerinde herkes E46'ya bakıyor. Çok şık arabadır. Eğer şıklık, sürüş keyfi vs sizin için önemli etkenlerse E46'yı tercih edin. Şunu da unutmayın, BMW'yi bir kere denedikten sonra bırakamazsınız.

Fakat günümüzde yakıt-parça gibi konular daha çok dikkate alınıyor maalesef.

emrcnd

Profesör
8 Eyl 2016
79
240
1,060
Lagunanın parçası zor bulunma olayı doğru değil.

2014 den bu yana 2005 1.6 Laguna 2 kullanıyorum herhangi parça gerekmedi
Megane ile bir çok parçası uyuyor zaten

+ yönleri
Bol donanımlı benimki expression plus ( Kapı ve ayak aydınlatmaları, Dijital klima çift yönlü , torpido soğutma , otomatik katlana bilen aynalar , yağmur sensörü var
Hepsi sorunsuz çalışıyor bu zamana kadar sorun yaşamadm
- Yönleri
Camları çabuk arıza yapabiliyor benim şuan 2 cam yolcular tarafından açılamıyor sadece ben açabiliyorum yaptırmaya elim ermedi araştırdığımda laguna 2 de bir çok kişi bu sorunu yaşamış ama arabayı aldırmayacak bir sorun değil bunun dışında araçta hiç bir sorun yaşamadım çok memnunum tavsiye ederim

Son düzenleme:

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bir kaç gün foruma giremedim. O yüzden cevaplarınızı geç okudum. Alacağımız arabayı Laguna olarak karar verdik. Bakalım ne olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım