KAPALI Bmw e83 vuruntu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Halityuruk

Asfalt Kurutucu
1 Eki 2016
25
9
595
arkadaslar merhaba arabam beni zibanadan cikartı yardımcı olursaniz sevinirim
Araç detayı bmw e83 2007 model 245000 km
3.0d 218 beygir
Bundan bir kaç ay önce araç beni yolda brakti tamirciye götürdüm krankmili çizilmiş yağ pompası arızalı 2 enjektörün de tam kapasitedede calişmiyor dedi ve yağ kaciyor
Tamam dedik motoru usta tamir etti 1 ay bekledim
Blok disinda motor komple yenilendi 3000 € para ödedim
Araçla izne gittim 15 saat kadar yol gittim
Fark ettim ki yavaslarken hiz 25-30 kilometreye düstügünde tak diye bir ses yapiyor sanki arkadan biri vuruyormus gibi oluyor
Kalkişta ayni şekil otale vardiktan sonra hafta sonuna denk geldi pazartesi götürürüm dedim sabah sehir merkezine gideyim dedim araçta sorun yok
Araçla yukus tırmandim baktim yine basladı sogukken yapmiyor araç ısındımı yapiyor neyden olabilir tamirciye götürdüm adamlar yapinca getir diyor nedense mesai saatlerinde bir türlü denk getirmedim neden olabilir :(

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla çok enteresan hakikaten. Motor bloğunun ısınıp genleşmesine bağlı sıkıntılar oluşuyor gibi. Aklıma gelenler tutuşma gecikmesi vb. olaylara sebep olacak bir kaçak veya eksantrik mili ve supaplarda bir tutarsızlık olabilir. Ama kafamda netleştiremiyorum ne yalan söyleyeyim.

Küçük bir ihtimal olarak şanzımanla alakalı olabilir. Şanzımanda bir sorun varsa ısındığında ortaya çıkıyor olabilir.

Gidiş yoluma puan verir misin? @motorsinann

Halityuruk

Asfalt Kurutucu
1 Eki 2016
25
9
595
Valla çok enteresan hakikaten. Motor bloğunun ısınıp genleşmesine bağlı sıkıntılar oluşuyor gibi. Aklıma gelenler tutuşma gecikmesi vb. olaylara sebep olacak bir kaçak veya eksantrik mili ve supaplarda bir tutarsızlık olabilir. Ama kafamda netleştiremiyorum ne yalan söyleyeyim.

Küçük bir ihtimal olarak şanzımanla alakalı olabilir. Şanzımanda bir sorun varsa ısındığında ortaya çıkıyor olabilir.

Gidiş yoluma puan verir misin? @motorsinann
Motor çalişmada gayet normal ses veriyor devir saatide hersey normal görünüyor aklim almiyor sadece vuruntuyu hiz 25 ile 30 arasinda yapiyor oda kısa mesafede yapmiyor 1 saat falan sürüyorum sorun göstermiyor hava sıcak oldumu yada bir kaç saati gectimi yapiyor

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
bu tür işlerde en basitten başlamak lazım
motor kulaklarından biri deforma olmuştur muhtemelen.
çok eğimli yere çıkarken ilk kalkışlarda
ani gaz yüklenmelerinde bir kereliğine tak diye vurur. muhtemelen bu bahsettiğin anlarda çok geriliyor ve taklıyordur bir kontrol ettir derim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım