KAPALI BMW F20 1.16i 2012 Benzin Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

denizkarakuss

Senkromeççi
18 May 2019
5
0
60
34
Marka
BMW
2012 model bmw 1.16i aracim var ve aractaki problemim menzil 40 km var gosteriyorken veya 35 her ne ise birden benzin bitiyor. Normalde 30-40 km menzil gosteren bir aracin benzinin bitmemesi lazim. Cesitli yazilar okudum ama bir turlu problemin asil sebebini ogrenemedim. Problem bujilerden mi yakit rolesinden mi ya da pompadan mi, müsürden mi anlayamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.

yenice

Profesör
10 Eki 2018
135
120
1,185
2012 model bmw 1.16i aracim var ve aractaki problemim menzil 40 km var gosteriyorken veya 35 her ne ise birden benzin bitiyor. Normalde 30-40 km menzil gosteren bir aracin benzinin bitmemesi lazim. Cesitli yazilar okudum ama bir turlu problemin asil sebebini ogrenemedim. Problem bujilerden mi yakit rolesinden mi ya da pompadan mi, müsürden mi anlayamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.
Eğer düz yolda birden böyle birşey oluyorsa bir fikrim yok. Fakat yol durumu da burada çok önemli. İşe gelirken genellikle yol yokuş aşağı. Sabah 50km menzil gösteriyor. Akşam da haliyle yokuş yukarı çıktığım için menzil 20km'ye kadar düşüyor. Ev iş arası normalde 5km olmasına rağmen. Ama sizde düz yolda giderken ve aracı zorlamadan 40km menzil birden düşüyorsa gariplik var sanki.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Depoda yakıtı soldan sağa sağdan sola alan bi sistem var. O arızalandıysa benzin tek tarafta kalıyordu, diğer tarafa geçmeyince araç yolda kalıyordur. Bu böyle şeylere sebep olabilir.

Son düzenleme:

denizkarakuss

Senkromeççi
18 May 2019
5
0
60
34
Marka
BMW
Araci bugun makinaya bagladik benzin pompasi dedi usta ama bana anlamsiz geldi. Samandiradan one giderken bir sorun oldugunu dusunuyorum. Ama emin olamiyoruz. Enjektorlerde problem olabilir diyen oldu. Ama emin degiliz hic biseyden.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,636
1
64,453
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Depo şamandırasında problem olabilir. Benim astrayı ilk aldığımda çeyrek depo civarında benzin varken birden yakıt düşük uyarısı veriyordu. Bir süre sonra normale dönüyordu. Tamircim ile görüştüm araç lpgli olduğundan çok benzin almamışlardır şamandıra oksitlenmiş ve takılı kalıyor olabilir dedi. Sırf kendi düşüncemle 3/4 depoya yakın benzin doldurdum, sonra bir süre benzinde kullandım ve çeyrek depolara kadar düşürdüm. şu an herhangi bir sıkıntı yok. İbrede düşme de görülmüyor.

Eğer başarılı olmasaydım beyinciye götürüp depo şamandırasına bakılacak falan denmişti

denizkarakuss

Senkromeççi
18 May 2019
5
0
60
34
Marka
BMW
Depo şamandırasında problem olabilir. Benim astrayı ilk aldığımda çeyrek depo civarında benzin varken birden yakıt düşük uyarısı veriyordu. Bir süre sonra normale dönüyordu. Tamircim ile görüştüm araç lpgli olduğundan çok benzin almamışlardır şamandıra oksitlenmiş ve takılı kalıyor olabilir dedi. Sırf kendi düşüncemle 3/4 depoya yakın benzin doldurdum, sonra bir süre benzinde kullandım ve çeyrek depolara kadar düşürdüm. şu an herhangi bir sıkıntı yok. İbrede düşme de görülmüyor.

Eğer başarılı olmasaydım beyinciye götürüp depo şamandırasına bakılacak falan denmişti
O zaman fuelsave 95 kullaniyorum v power alip depoyu fullemem lazim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım