BMW F30 İÇİN EN ÇABUK KAYAN LASTİK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben bu forumda ki bir çok insanın daha bilinçli, daha aklı başında, bilgilerini de yararlı işler için kullanan insanlar olduğunu düşünüyordum. İsmini bile bilmediğiniz, niyetini bilmediğiniz, nerede nasıl araba kullanır bilmediğiniz insanlara verdiğiniz tavsiyeler, gösterdiğiniz yollar, bahanelerin arkasına saklanarak verdiğiniz destekler tam bir hayal kırıklığı. Açılan başlığın içerdiği cümle bile bu kadar falsoyken, buna destek verecek yorumlar yapmanın mantıklı tek bir tarafı yok. Allah akıl fikir ihsan etsin başka bir şey demiyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ulkemizdeki F30 kullanicilarinin cogunlugunun profili bu
Anlatmaya gerek yok goruyorsunuz :)
Başlıktan kişi analizini yapmıştım, doğru çıktı :D
Ben bu forumda ki bir çok insanın daha bilinçli, daha aklı başında, bilgilerini de yararlı işler için kullanan insanlar olduğunu düşünüyordum. İsmini bile bilmediğiniz, niyetini bilmediğiniz, nerede nasıl araba kullanır bilmediğiniz insanlara verdiğiniz tavsiyeler, gösterdiğiniz yollar, bahanelerin arkasına saklanarak verdiğiniz destekler tam bir hayal kırıklığı. Açılan başlığın içerdiği cümle bile bu kadar falsoyken, buna destek verecek yorumlar yapmanın mantıklı tek bir tarafı yok. Allah akıl fikir ihsan etsin başka bir şey demiyorum.
Konuyu açan arkadaşa biraz fazla ön yargılı yaklaşmıyor musunuz arkadaşlar? Tamam, trafikte destursuz saçma sapan işler yapmamak lazım. Arabanın denge bozulabilir, o efsane denilen dengesine yazık. Bunlarla ilgili yazılanların hepsine kabul. Uygun dille tavsiyeler verilir de, adam "bakın trafikte şöyle makaslayıp şöyle böyle yanladım" diye buraya video salmış gibi peşinen trafik teröristi muamelesi yapmak biraz ağır olmuyor mu?. Belki trafiğe kapalı yanlayacak geniş alan imkanı var, orada yapıyor ne yapıyorsa. Nereden biliyoruz?

Belki siz haklısınız ama bu kadar peşin hükümlü olmayın ya. Azıcık sakin olun.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Konuyu açan arkadaşa biraz fazla ön yargılı yaklaşmıyor musunuz arkadaşlar? Tamam, trafikte destursuz saçma sapan işler yapmamak lazım. Arabanın denge bozulabilir, o efsane denilen dengesine yazık. Bunlarla ilgili yazılanların hepsine kabul. Uygun dille tavsiyeler verilir de, adam "bakın trafikte şöyle makaslayıp şöyle böyle yanladım" diye buraya video salmış gibi peşinen trafik teröristi muamelesi yapmak biraz ağır olmuyor mu?. Belki trafiğe kapalı yanlayacak geniş alan imkanı var, orada yapıyor ne yapıyorsa. Nereden biliyoruz?

Zaten o ' belki ' kısmını bilmediğimiz için direkt şunu al bak az tutar, bunu al bak hem fiyatı uygun hem az bir hızda bile kayar demiyoruz. Bu forumda daha önce defalarca düşük bütçeli lastik tavsiyesi isteyen oldu. Ben de çok defa yardımcı oldum. Ama adamın parası yok yapacak bir şey yok. Ama ' f30 için en çabuk kayan lastik ' başlığı zaten baştan fiyasko. Trafiğe kapalı alanlarda eğlenmek için lastik tavsiyesi isteseydi, küçük uyarımızı yapar tavsiyeyi zaten verirdik. Belki yarın gelir ve ' beyler, ben zaten trafikte böyle bir şey yapmam ' diyebilir. O zaman uygun lastikleri zaten söyleriz. Ama niyetini ve nasıl, nerede kullanacağını henüz bilmediğimiz bir kimseye peşinen böyle tavsiyeler vermek doğru değil. Ben en başından beri bunu söylüyorum. Zaten o sebeple ilk yorumumda ' ne biçim başlık bu, ne biçim tavsiyeler veriliyor ' gibi bir yorum yapmadım. Önce kişinin niyetini bilelim, nerede ne yapmak istediğini bilelim, sonra ne tavsiye verilecekse verilir zaten.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracına yazılım atıp rolling yapan arkadaşlar da var bu forumda. yeri geliyor 200+ hızlara çıkıyorlar. trafiğe kapalı alanda yapılma ihtimali bile olmayan bu tarz konularda aynı tepkiyi veriyor musunuz?
Ben yazılım tavsiyesi isteyene, yahut 200 kmh hıza çıkacağım deyip uygun yolu olan bir yer isteyene herhangi bir tavsiye vermiyorum. Adam zaten yazılımı yapmış, cayır cuyur her yerde basıyor. Benim ona diyebileceğim en fazla tehlikeli iş yaptığı ve kimsenin canını tehlikeye atmaması yönünde bir tavsiye olur. Yani iyiye yönelik tavsiye olur. Aracını nerede kaydıracağını bilmediğim birine al bu lastik iyi kayar deyip tavsiye vermem. Önce kimin nerede, ne niyetle, ne yapmak istediğine bir bakarım ve sonra ona uygun tavsiye vermeye çalışırım. Bunu yaparken her zaman kusursuz ve sorumlu şekilde davranamayabilirim. Neticede ben de insanım. Ama elimden geldiğince bu yönde davranmaya çalıştığım doğrudur. Nacizane sizlere de anlatmaya çalıştığım; başlığı açan kişinin önce bir niyetini anlayın, öğrenin, ondan sonra ne tavsiye gerekiyorsa vermeye çalışırsınız, hatta beraber elimizden geleni yaparız.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Ozgur Gunes şimdi sağlam bir rolling konusu açsa sence böyle linç mi edilir yoksa vay helal olsun, maşallah kesene bereket mi denir?
Başka insanların ne diyeceği, nasıl tepki vereceği beni ilgilendirmez. Özgür veya bir başkası böyle bir başlık açtığında başkalarını tehlikeye atmadan, sadece kendini ya da yanında onunla birlikte olmaya razı göstermiş bir kimseyi tehlikeye atıyorsa benim için problem yok. O ve yanında ki bunu zaten göze almıştır. Ama trafiğin içinde başka araçlar varken böyle bir şey yapılıyorsa tabii ki bu doğru değil. Yukarıda da dediğim gibi; her zaman sorumlu davrandığım söylenemez. Neticede ben de insanım. Daha önce yapmış olduğum bu tarz durumlara dair yorumlarda hata ettiğimi düşünmesem zaten bu başlıkta da böyle bir tepki vermezdim. Ben de o yollardan geçtim. Bir sürü trafiğin olduğu yerde saçma sapan tehlikeli işler yaptım. Bırak başkasına tavsiye vermeyi kendim bile yaptım. Ama hepsinin hata olduğunu gördüm. Hatayı yapanı uyarmadığım vakit yine hata yaptığımı gördüm. Hatadan dönmek zor bir şey değil.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
@Ozgur Gunes şimdi sağlam bir rolling konusu açsa sence böyle linç mi edilir yoksa vay helal olsun, maşallah kesene bereket mi denir?
Iyi de kardeşim yanlış yanlış daha dogru yapmaz ki. Bahsi geçen arkadaşı takdir etmeleri onun yaptığı hareketin doğru olduğunu göstermez. Trafikte yapılan her türlü magandaliğa ben kendi adıma her türlü karşıyım. Ailemi arabaya dolduracagim aman bişey olmasın diye ekstra para verip bir sürü hava yastığı satın alacağım , emniyet kemerlerini taktiracagim ki çok sevdiğim aileme bişey olmasın. Aptalın biri de gelecek olmadık yere beni sıkıntıya sokacak ?
Yanlış yanlıştır. Kimin yaptığı önemli değil

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Başlığı açan arkadaşı henüz tanımadığım için onu tenzih ediyorum. Lütfen alınmasın. Sadece bu tartışmalara konu olan yorumlarda ki mantıksızlık bir bana mı öyle geliyor merak ettiğim için bunu soruyorum; açılan başlık ' f30 için en çabuk kayan lastik ', içerikte ise trafiğe açık veya kapalı alanda drift eylemi yapılıp yapılmayacağı, yani ne niyetle başlık açılmış söylenmemiş. Eğer başlığı açan x kişisi, bu videoda ki gibi bir işe kalkışma amacındaysa, sizin bu hususta herhangi bir şey bilmeden peşinen verdiğiniz tavsiyeler - destekler doğru mu yanlış mı, mantıklı mı mantıksız mı ? Bunun cevabından öte başka bir şey merak etmiyorum.

Son düzenleme:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
derdimi anlatamıyorum sanırım. Biri şimdi "evo x için nos önerileri" diye bir konu açsa emin ol böyle linç edilmez. Hatta milletin ağzının suyu akar. Halbuki hız sınırlarını aşacağı yüzde binbeşyüz kesin iken. Trafikteki kazaların yüzde kaçı yanlarken, yüzde kaçı yüksek hız yüzünden meydana geliyor acaba?
Şu yanlamayı seven arkadaşları hor görmeyi bırakın artık. Zira birçoğunuzdan daha iyi sürüş kabiliyetine sahipler ve birçok "ehliyet sahibinden" daha zararsızlar.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
derdimi anlatamıyorum sanırım. Biri şimdi "evo x için nos önerileri" diye bir konu açsa emin ol böyle linç edilmez. Hatta milletin ağzının suyu akar. Halbuki hız sınırlarını aşacağı yüzde binbeşyüz kesin iken. Trafikteki kazaların yüzde kaçı yanlarken, yüzde kaçı yüksek hız yüzünden meydana geliyor acaba?
Şu yanlamayı seven arkadaşları hor görmeyi bırakın artık. Zira birçoğunuzdan daha iyi sürüş kabiliyetine sahipler ve birçok "ehliyet sahibinden" daha zararsızlar.
Kardesim senin bu konuda fikrin ne bilmiyorum ama bence iyi şoför iyi makas atan , iyi yanlayan şoför değil , çevresine en coKT saygı duyan insandır. Bir gün hız limitinin 80 oldugu yerde 60 la giderken emniyet kemerin her şeyin takılıyken senin o çok takdir ettiğin şoför(!) gelir de içinden geçer o zaman anlarsın ne demek istediğimi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şu yanlamayı seven arkadaşları hor görmeyi bırakın artık. Zira birçoğunuzdan daha iyi sürüş kabiliyetine sahipler.
Arkadasim, evo x icin nos onerileri basligi acilmista ben yorum mu yapimisim ? Bana ne oyle bir baslik acilmis olsa ve herkes destek icin seferber olsa. Ben olmam. Bu baslikta ki arkadasin niyetini bilmedigim icin yine olmadim. Herkes kendi davranisindan mesuldur. Bana gore yanlis diyorum, sen herkes begenir takdir ederdi diyorsun. Yuksek hiz yapmak yanlamaktan cok daha kolay bir seydir. Bu sebeple herkes yanlayamaz, bu sebeple yanladiginda kaza yapma riskin daha yuksektir. Yanlisi niye yanlisla savunuyorsun ? Ayrica ben drift karsiti yahut drift yapanlari kucumseyen biri olsam ' drift mode ' ozellikli focus rs'in yanlarken ki gif'ini imzama koymazdim degil mi ? Bence siz bu yanlama denen seyin ne kadar ciddi bir is oldugunu once ayirt edin, bu isin trafige kapali alanlarda yapilmasi gerektigini ve niyetini bilmediginiz insanlara ne tavsiye verilmesi gerektigini idrak edin lutfen. Trafigin icinde yanlamak, araba surmek g29'u takip assettocorsa oynamaya benzemez.

Son düzenleme:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Kardesim senin bu konuda fikrin ne bilmiyorum ama bence iyi şoför iyi makas atan , iyi yanlayan şoför değil , çevresine en coKT saygı duyan insandır. Bir gün hız limitinin 80 oldugu yerde 60 la giderken emniyet kemerin her şeyin takılıyken senin o çok takdir ettiğin şoför(!) gelir de içinden geçer o zaman anlarsın ne demek istediğimi
Dua et de severek takip ettiğin @Ozyt1000 100-200 denemesi yaparken içinden geçmesin.
Evo konusundaki mesajlara bakın bir de bu konudaki mesajlara. Bu somut örnek ile umarım derdimi artık anlatabilmişimdir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@assettocorsaa Hocam, biz seninle niyeyse bir turlu anlasamadik ama ortak bir noktada bulusabilecegimizi dusunuyorum. Benim derdim yanlanmamasi, yuksek hiz yapilmamasi, modifiye yapilmamasi, yazilim yapilmamasi falan degil.

Ben diyorum ki trafige acik bir alanda da yuksek hiz yapan, araciyla yanlayan olabilir. Bu yanlis olabilir belki ama trafige acik alanda kimse yokken yahut kimseyi tehlikeye atmiyorken yuksek hiz yapana, yanlayana ben bir sey demem. Tercihim bu islerin trafige kapali alanda yapilmasidir ama dedigim gibi kimseyi tehlikeye atmayacak kadar sorumluluk sahibiyse bir sey demem.

Bu baslikta gostermis oldugum tepkinin sebebi; basligi acan kisi nerede, ne niyetle, ne yapacagini yazmamis. Belki yukarida videosunu attigim gibi magandalik yapacak belki de kimseye zarar vermeden eglencesine bakacak bilmiyoruz. Bunu bilmeden bir kisiye tavsiye verilmesi dogru degil diyorum hepsi bu. Arkadas niyetini belli etsin, eger duzgunse zaten beraber gereken tavsiyeyi veririz.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
Dua et de severek takip ettiğin @Ozyt1000 100-200 denemesi yaparken içinden geçmesin.
Evo konusundaki mesajlara bakın bir de bu konudaki mesajlara. Bu somut örnek ile umarım derdimi artık anlatabilmişimdir.
Yanlayin kardeşim , atın makaslari birbirinize kral sizsiniz. Diğer insanlar mal çünkü düzgün gidiyorlar .Adama iki saattir ne anlatmaya çalışıyoruz adamın anladığına bak

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
HERKESE SELAM , ARACIM F30 320İ. ŞU ANDA PİRELLİ P7 CİNTURATO RUN FLAT KULLANIYORUM. LASTİKLERİM YENİ HENÜZ 1 AYLIK AMA , SADECE ARKA LASTİKLERDE DAHA ÇOK EĞLENCE İÇİN DEĞİŞİKLİĞE GİTMEK İSTİYORUM. NORMAL LASTİĞE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. YANLAMAK İÇİN LASTİK ARIYORUM. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM İYİ GÜNLER :)

Öncelile demek istediğim, forum biraz fazla duyar kasmış, dağ yollarında limitte viraj kasarken sıkıntı yok, adam yanlayacam dediğinde sıkıntı. Burda ehliyeti olanların hepsi %100 emin sütten çıkmış akkaşık değil. @assettocorsaa kardeşime kısmen katılıyorum bu yüzden.

Arkadaşın sorusunun cevabına gelirsek, ben yazılımlı F20 116i sahibiyim. İyi lastikle gerçekten hiçbir şekilde yanlayamıyordum(205/55 r16). Yanlamıyor araba, basıyosun gaza, tutuş mükemmel, sıfır kayıpla 0-100 yapıyorsun. Bir arkadaşım sıfır 320i almıştı(225/50 r17), lastiklerde sıfır olduğu için onum arabada da yanlayamamıştım. Başka 320i si olan arkadaşım arabasına 4 adet sıfır lastik almıştı(205/60 r16), o da yanlamıyordu. Sonra birgün aynı anda arka iki lastiği yardı ve kötü durumda çıkma lastik aldı. O yanlamayan araba çok keyifli bir şekilde yanlamaya başladı. 80 le viraja giriyorum dsc off şekilde, o kadar kolay ve kontrollü yanlıyordum ki anlatamam. Kesinlikle kaliteli bir lastikle yanlamaya çalışmak çok daha tehlikeli. Tutmayan lastikle kontrollü yanlanıyor. Eğer böyle bir düşünceniz varsa kesinlikle öneririm. Jant al diyenler olmuş, BMW nin göbeği özel, öyle kafana göre her jantı takamıyorsun. Direk gidin,çıkma bir lastik alın keyfinize bakın. Bunu tabi apaçilik boyutunda yapmayın, olabildiğince boş, kimseyi tehlikeye atmayacak yollarda yapın. Kaza yapabilirsiniz, olabilecek bir durum. Yaptığınız zaman bile kimseye zarar vermeyin yeter. Tekrar söylüyorum, arabanın dengesi falan bozulmuyor, hatta önde iyi lastik arkada kötü lastik olunca arka çekerin avantajlarını kullanıyorsunuz, önden kaymaların önüne geçiliyor arabanın arkasıyla oynayabildiğiniz için.

Son düzenleme:

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Duyar kasılmış diyorsunuz, hemen bir kaç şey anlatayım sizlere.
Bağdat caddesinde yanlayan insanların kontrolü kaybetmesi sonucu ölen çiçekçiyi biliyor musunuz? Veya sonraki günlerde elinde kemanı ile aynı olaya kurban giden sanatçıyı? Heykelleri dikildi caddeye. Yazık değil mi bu canlara?

Şimdi siz kimin neye niyeti olduğunu bilmeden, bu uyarıları yapmadan lastik önerirseniz Allah korusun ama ileride arkadaş böyle bir kazaya karışmış olursa hiç mi kötü hissetmeyeceksiniz kendinizi? Keşke önermeseydik demeyecek misiniz?

Yapmayın arkadaşlar, ben bir BMW sahibi olarak tabii ki yolları bomboş gördüğümde yanlıyorum eğleniyorum. Fakat eğer bir otomobil bile varsa, bir tane yaya hatta canlı varsa kendimi tutuyorum. Otobanda yol boşsa 130'u da geçiyorum. Eğer bir tehlike olduğunu hissedersem hem kendi hem de başkalarının can güvenliğini tehlikeye atmamak için yavaşlıyorum.
Başlık ismi o kadar falso ki hakikaten, arkadaşın niyetini anlamak pek de zor gelmiyor. Pistte yanlamak istese, zaten P7 ona gani gani yetecektir.

Rolling yapılan başlıkta destek veriyorsunuz vs vs.
Trafik bomboşsa, yollar müsaitse ve canı veya malı tehlikeye atılacak kimse yoksa etrafta isterse gidip 350 yapabilirler TEM'de. Benim için sorun yok. Herhangi bir canlının canı tehlikeye atılıyorsa, sıkıntı var.

Fakat bu arkadaşın ön-arka yapılmış lastiklerle otobanda makas atarken kontrolü kaybedip kaza yapmasının aslında kolay bir ihtimal olduğunu hatırlatıyoruz. Bunun adına da duyar kasmak diyenler olmuş. Hadi kendi canını tehlikeye atmayı geçtim, karşındakinin canını da tehlikeye atıyorsun. Böyle bir insana lastik önerilir mi ?

Konuyu açan arkadaşın niyetini bilemiyorum, başlıktan anladığım kadarıyla yorum yaptım. Eğer pistte gidip kullanacağım diyorsa kusuruma bakmasın.

Duyar kasılacaksa bu ülkede, bu konudan başlayabiliriz bence.

Bu arada, benim 136 beygirlik otomobilim bile yanlayabiliyor. 320i de kullandım, sportcontact 5 ile. O da yanlayabiliyordu. Pistte kullanılacaksa rahat rahat P7 ile yanlayabilir.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

Konu pesin hukumluluk degil. Bu arkadasimiz once 100k’ya kadar ogrenci arabasi sormus bu ok. Sonra hava filtresi sormus bu da ok. Akabinde “tatli bir yan” videosu paylasmis. Simdi de daha fazlasini istiyor. Yani isin ucu nereye gidiyor gormek pek zor degil, veya bunu gormek icin kahin olmaya gerek yok. Kaldi ki bilincli bir kullanici tutup yan verecek lastik tavsiyesi sormaz. Acilan konu basligi bile ofsayt “F30 icin en cabuk kayan lastik”
F30’larin kullanici profilini ve kimlerin elinde oldugunu goruyoruz. Ben genelleme yaptim, umarim bu arkadasimiz genellemenin disindadir..Sonucta karsimizdaki insanin niyetini bilemeyiz

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Tavırlarınız çok ağır, böyle hep bir ağızdan karşı tarafı aşağılayıcı konuşursanız adamın bağdat caddesinde yanlayacağı varsa yine yanlar, bir kişiyi kendinize düşman edeceğinize arkadaş edinip tatlı tatlı tavsiyelerde bulunun. Bu tavırla amacınıza ulaşmanız çok zor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım