boru şase fabia

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan essalih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

essalih

Salih cilacı
Düz Yol Gazcısı
30
23
Marka
Skoda
sayınarkadaşlar sayın abilerim büyüklerim merhaba uzun süredir kafamda olan bir projeyi sizinle paylaşmak ve sizlerden fikir destek almak istiyorum şu an 16 yaşındayım ve 18 e girer girmez draglara çıkmak gibi uçuk bir hayalim var draglara çıkartmak için bir araba hazırlamayı düşünüyorum üstelik arabayı yaparken nerdeyse hiç yardım almama gibi bir hedefim var aracı tube chassis ( boru şase ) yapmak istiyorum ve normalin aksine motoru öne enine değil ortaya ön koltuğun arkasına dikine şekilde koymayı hedefliyorum şaşe çizimlerini önce kağıt üzerinde yaptım ve şolidworks üzerindende yapmaya çalisıyorum bu boru şaseyi aile aracımız olan 1.nesil skoda fabia yı baz alarak tasarlıyorum boru şasenin üzerine fiberden yaptığım skoda fabia gövdesini oturtup ayrıca orjinal fabianın dingil mesafesini ve aracın ön kaporta tasarımını değiştirmeyi aracın önünü sivrileştirmeyi düşünüyorum yakıt tankı radyatörler ve sürücüyü de mümkün olduğu kadar öne yakın koyup ağırlık merkezini ortalamayı amaçlıyorum motor olarak şu an aile arabamızda olan wv in 1.4 atmosferik motorunu 1.5 litreye stroklayıp turbo şekilde ilk başta 300 500 hp arası hedefliyorum ve audinin 1.8 t a4 lerde çıkan önden çekis şanzumanı takmayı düşünüyorum ancak araç çok hafif olucağı için bu güç şu anlık yeterli ön düzende amortisör ve yay kullanmayı düşünmüyorum bu bir drag arabası pist değil o yüzden normal dışı bir ön takım kullanacağım ve bu aracı arka bahçede yapmayı planlıyorum bazıları icin çok uçuk kaçık gelebilir şu anda ana sorunlarım maddiyat bunuda yakıt işine girişerek çözmeyi düsundüm ancak pek satış olmuyor toluen ethanol methanol ve eterler için ulaşabilirsiniz her neyse gazsız gaz altı kaynak makinam var ve gerekli modifikasyonla tig kaynağı da yapabilir duruma gelicem şaseyi 42.5 x2.5 mm dikissiz soğuk çekme çelikten yapmayı planlıyorum antalya içerisinde boru bükümü yapan bir yer arıyorum

Ekli dosyalar

• IMG-20240810-WA0004.jpeg
    IMG-20240810-WA0004.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG-20240807-WA0013.jpeg
    IMG-20240807-WA0013.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 0
dostum sen bir gün piyasa arabası olmayan 2005 model altı bir araca sanayide cam fitili ara. bütün bu hayallerinden vazgeçersin :D