Boyu küçük ama artık işlevi büyük :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O bir tanesi bana sık sık denk geliyordu. Bazen "Acaba arabayı tanıdığı için mi selam veriyor?" diyorum, lakin alakası bile yok. Dediğin gibi bir gün birisi sinir krizi geçirip aracından indirecek. Umudum bu yönde hocam. Biz daha fazla sinirlenmeden bir başkası halletsin.. :D
Aynen öyle. Zaten benim işim olmaz böyle şeylerle. Kendimi korumak haricinde kimseyle kavga falan etmem :D Hele manyaklarla hiç işim olmaz. Durduk yere başa bela :D

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
valla bana arka- ön sis farketmiyor:D:D:D
Ya hadi on sis oyle cok goz almiyor eger sacma sapan ampul koymazlarsa da arka sis rezalet bir sey, gecen gun tatile Akyaka’ya gitmistim ya allah belasini versin yol boyu butun herkes arka sis acmis bir de gece dondum ne goz kaldi ne bir sey. Polis kontrol noktasindan geciyoruz polisler goruyor islem yapilmiyor boyle rezillik olamaz. (Bu arada Akyaka muhtesem bir yer kesin tavsiye ediyorum)

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
tire-spikes-5.gif

https://www.defensedevices.com/tire-spikes.html

Bu da boyu küçük ama işlevi büyük olan modeli.
urdefense_2267_4076865

https://www.defensedevices.com/caltrops.html

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ya arkadan gelip dibime kadar girenlere kıl oluyorum sonra da açıyor uzunları akli sıra sellektör yapıyor. Tam boyle sakin modda takiliyorum kendi halimde gelip keyfimi bozuyorlar. Bende açıyorum arka sisleri gidene kadar arkamdan bekliyorum. Gidince kapatıyorum..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ya arkadan gelip dibime kadar girenlere kıl oluyorum sonra da açıyor uzunları akli sıra sellektör yapıyor. Tam boyle sakin modda takiliyorum kendi halimde gelip keyfimi bozuyorlar. Bende açıyorum arka sisleri gidene kadar arkamdan bekliyorum. Gidince kapatıyorum..
Bu arada sol şeritte değil bu senaryo.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu arada sol şeritte değil bu senaryo.
Solda bile olsa keyfi olarak solu işgal etmeyen insanlara biraz anlayış lazım. Yoldaki sıkıntıdan vs. sola geçtiğim zaman sağdakileri geçene kadar solda bekliyoruz mesela (fazladan gaza basarım arkadakini bekletmemek için) hemen yapışıyolar arkama (hiç sevmediğim bişeydir yakın takip) sellektöre abanıyolar hafiften bi dokunuyorum frene açılıyo hemen mesafe :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Solda bile olsa keyfi olarak solu işgal etmeyen insanlara biraz anlayış lazım. Yoldaki sıkıntıdan vs. sola geçtiğim zaman sağdakileri geçene kadar solda bekliyoruz mesela (fazladan gaza basarım arkadakini bekletmemek için) hemen yapışıyolar arkama (hiç sevmediğim bişeydir yakın takip) sellektöre abanıyolar hafiften bi dokunuyorum frene açılıyo hemen mesafe :D

Yaa anlayış denen şey yok maalesef insanlarda..

omuraycil

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2018
56
79
560
Eline sağlık bunları araziye çıkanlar da taktırıyor sık sık ormanlık araziye çıkıp piknik kamp yapıyorsan işine yarar, ben beğendim

Normal yolda sellektör olarak bunu yapmayın aman :D

bundan şart hocam artık, salak salak sislerle gelenlere yakıcan bunu kör olup bariyere çarpana kadar kapamayacan,çarptıktan sonra ne hali varsa görsün

Geçici körlük yapar bu, çok sakat, şehir içinde kullanılırsa direk kazaya davetiye..
Gece farları kapatıp sadece sislerle gezenler neyse bu da o..Millet olarak bir ayarımız yok :D

amacım cok fazla ısıksız aydınlatmasız köy yolu gibi yollardan gitmem gerekiyor o yollarda kullanmak icin ihtiyac duydum (bilen vardır araklı yolu gibi) birde suan görev yaptıgım bayburt ilindeki şöförlerin %90 ı öküz oldukları için uzun kısa far ayrımı yapmayı bilmiyorlar onlara karsı kullanıcam belki 1-2 farkındalık sağlarımda hatalarını anlarlar ve görev yaptıgım bu ildeki yollarında %90 ı aydınlatmasız

Birde boy farkını tölere ederim diye düşündüm :D:D:D:D

omuraycil

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2018
56
79
560

Ben böyle yapanlar icin arkaya 2 tane spot lamba koymayı düşünüyorum

omuraycil

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2018
56
79
560
başlığa korku ile girdim ama neyse ki arabaymış.
Trafik içinde selektör ile kullanmıyorsunuzdur umarım. Farklı bir anahtar olsun bari. Video izlerken gözlerim yandı
Uzunlarda calışıp çalışmaması icçin farklı bi anahtar var trafik icinde değilde daha cok uzun kısa far ayrımını yapamayan insanlara ve köy yolları için kullanıyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Günlük kullanımda lütfen göz almayan ampuller tercih edin. Profil fotoğrafına bakılırsa Sorento'da ki ampul de göz alıcı duruyor. Daha iyi aydınlatıyor, hoşunuza gidiyor vs olabilir ama gerçekten diğer sürücüler için çok rahatsız edici bir durum. Son kasa Mercedes, Audilerin orijinal farları bile fazla yukarı kalkıksa rahatsız ediyor.
Hep en alt kademede kullanıyorum mesela, kimseyi rahatsız etme ihtimali yok.

Son düzenleme:

omuraycil

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2018
56
79
560
Günlük kullanımda lütfen göz almayan ampuller tercih edin. Profil fotoğrafına bakılırsa Sorento'da ki ampul de göz alıcı duruyor. Daha iyi aydınlatıyor, hoşunuza gidiyor vs olabilir ama gerçekten diğer sürücüler için çok rahatsız edici bir durum. Son kasa Mercedes, Audilerin orijinal farları bile fazla yukarı kalkıksa rahatsız ediyor.
Hep en alt kademede (0) kullanıyorum mesela, kimseyi rahatsız etme ihtimali yok.

Soretodada led var evet ama farlarım mercekli ve far ayarım hep yola dogrudur uzunlar önemli değil ama kısalar ayarsız olunca yol bile aydınlanmıyor anca dag tas ve karsıdan gelenin suratı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım