Brigestone blizzak lm005 kış lastiği

Chevy04

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
34
12
595
205 55 16 ebadında kışlık lastik alıcam ve tanıdık lastikçim bu lastiği tavsiye etti,yorumlarda genel olarak iyi deniyor.Sizlerinde yorumlarınızı merak ediyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,674
2
9,590
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Takipte kalayım , bende aynı ebatlarda lastik arayışındayım bu modeli merak etmiyor değilim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,171
45,737
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Blizzak lm005 tüm ebatlarda ıslak zeminde A notunu ilk kış lastiği olma özelliği taşıyor. 17 inç jantta yapılan bazı testlerde üst sıralarda olmayı da başardı. Yani teoride iyi bir lastik. Peki pratikte ne olur ? yanlışım yoksa 2019 yılında çıkmış henüz yeni bir lastik. Kullanıcısı, rakipleri kadar olmadığından deneyimli birilerini bulmak pek kolay değil. Bridgestone genelde yüksek performans lastiklerinde istikrarlı bir duruş sergilerken daha düşük segmentte ki lastiklerinde pek bu istikrarı yakalayamıyor. Bazı testlerde iyi çıkabilen bir modeli, kullanıcı deneyimlerinde veya pratikte tatmin edici sonuç veremeyebiliyor.

Bu noktada yapılabilecek iki şey var;

1- Yeterince kullanıcı deneyimi bulamadığınız noktada merakınız ağır basıyorsa bu lastiği alıp söylendiği kadar iyi olup olmadığını deneyenlerden biri olmak. Yani şans meselesi.
2- Piyasada kendini kanıtlamış, istikrarlı sonuç ve kullanıcı deneyimleri geri bildirimi almış rakiplerden biri alınarak kafa rahat şekilde kullanılabilir.

Bu noktada tercih size kalmış. Ben olsam ne yaparım ? Lastik denilen şey en kötü 30-40 bin km arası kullanılan uzun soluklu bir ürün. Hele yazlık - kışlık lastik kullanıyorsanız 5 sene civarı lastik değişim masrafı olmaz eğer yılda çok yüksek km'ler yapmıyorsanız. Haliyle bu kadar uzun soluklu kullanım ömrü olan bir üründe sürprizlere yer vermeyi, lastik iyi bile olsa deneklerden biri olmayı ben pek sevmiyorum. Bu sebeple paramın yettiği en istikrarlı sonuç ve yorum alan lastiklere yönelmeyi tercih ediyorum. Dediğim gibi tercih tamamen size kalmış.

Tepkiler: Chevy04 ve S.Asil

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
205 55 16 ebadında kışlık lastik alıcam ve tanıdık lastikçim bu lastiği tavsiye etti,yorumlarda genel olarak iyi deniyor.Sizlerinde yorumlarınızı merak ediyorum.
Kış koşullarında araçlar yaz mevsimindeki kadar üst limitlerde zorlanmadığı için kış lastiğinde çok fazla ince eleyip sık dokumaya gerek yok diye düşünüyorum. En kötüsü bile olumsuz koşullarda iş görüyor. Kaliteleri havalar ısınıp yazlığa geçme zamanları yaklaşırken belli oluyor. O dönemde çok dikkatli gitmek gerekiyor.
Bunu göz önünde bulundurarak, ben olsam gündemime aldıysam alıp denerdim. Nitekim kendim de Dunlop'ta öyle yaptım. :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,674
2
9,590
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Kış koşullarında araçlar yaz mevsimindeki kadar üst limitlerde zorlanmadığı için kış lastiğinde çok fazla ince eleyip sık dokumaya gerek yok diye düşünüyorum. En kötüsü bile olumsuz koşullarda iş görüyor. Kaliteleri havalar ısınıp yazlığa geçme zamanları yaklaşırken belli oluyor. O dönemde çok dikkatli gitmek gerekiyor.
Bunu göz önünde bulundurarak, ben olsam gündemime aldıysam alıp denerdim. Nitekim kendim de Dunlop'ta öyle yaptım. :)
Yazın yapmadığım hızı kışın yapıyorum sebepsiz tşk :(

• Üzgün

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,380
2
3,000
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Bunun bir önceki modelini aynı lastik ebatlarında 2015-18 arası kullandım. Kış performansı çok çok iyiydi. Hatırlarsınız belki 2016’da deli bir kış olmuştu İstanbul’da bir hafta kadar. O karda Hadımköy’den Bahçelievler’e zincir olmadan çok dik inişler, çıkışlar, otoban sürüşü dahil rahat rahat geldim. İnsanlar Basın Ekspres yolunda arabalarını bırakıp gitmişti. O yüzden çok güven veren bir lastik. O günden beri mümkün oldukça kış lastiğini bu model seçiyorum. Ancak şunu da söyleyeyim ki lastik sesi bence çok, konforu da çok iyi değil. Yakması ise normaldi. Güvenlik odaklı bir kış lastiği istiyorsanız gönül rahatlığıyla öneririm. Yine Almanya’daki testlere bayağı güveniyorum. En yüksek skor aralığında çıkmış orada da 1,3 alarak. (En yüksek notun bir altı 1,3. 24 not arasından ikinci yani) Mercedes de LM32 modelini kendi araçları için önermiş ki LM32 bunun altında bir model. Test skoru da 2,2. Yani Almanların derecelendirmesine göre 3 puan altında LM005’in.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım