KAPALI C180 w205 mi 2012 A6 mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

msami7

Asfalt Kurutucu
3 Ocak 2017
28
12
595
Arkadaşlar
1) c180 fascination 2015 çıkışlı 2014 Hatasız 30 bin km. C.tavan. Çift mercek recaro siyah kumaş ısıtmalı Füme
2) 2012 A6 2.0 Tdi Siyah 150 bin km. Sunr. 4 koltuk ısıtma elektrikli perde ahşap döşeme vakum kapı.
arka tampon değişmiş 6bin kayıt 10bin TL daha pahalı
lütfen fikir verin hangisini alırdınız? Hangisi daha çok prim yapar?
Piyasasına göre A6 daha cazip görünüyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mercedes'in benzinli olduğunu varsayıyorum. Eğer benzinli olması sizin açınızdan problem olmazsa kesinlikle c180.
Tertemiz ve henüz yeni sayılabilecek c180'i 10 bin lira ucuza almak varken 150 bindeki 5 senelik dizel aracı almazdım. Zaten o aradaki 10 bin lirayı da yakıta verir mis gibi gezersiniz.

msami7

Asfalt Kurutucu
3 Ocak 2017
28
12
595
C180 135 tl diyor. A6 145. C180 piyasaya göre normal fiyat ama A6 piyasasından düşük alıp yaza prim yapar mıyım diye düşünüyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
C180 135 tl diyor. A6 145. C180 piyasaya göre normal fiyat ama A6 piyasasından düşük alıp yaza prim yapar mıyım diye düşünüyorum
Hiç kimse piyasasından daha düşük fiyata kolay kolay araç satmaz. Ya acil nakite ihtiyacı vardır ya da aracı kusurlu, hatalıdır. Ayrıca 150 bindeki dizel aracın da ağır bakımları vardır. Yine zaman geçtikçe a6'nın değerinin düşmesi beklenir ama c180 biraz daha değerlenir yahut değerini korur, ondan sonra düşmeye başlar. Ama değeri ilk önce azalmaya başlayacak araç a6'dır. Sonuçta biri eski, diğeri temiz ve yeni bir araç.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
valla hocam dizel ve kilometreleri yüksek araçlarla ilgili buraya bi arkadaşı etiketlerim kin kusar dizel araba gördüğünde yakmaya gidersin öyle söyleyeyim bence benzinli c180 harika :)) fiyat km c180 ideal :))

edit. etiketliyim hatta ya bu ara çok yerde salça ettim onu zaten kızmaz o bana :D @motorsinann

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İnşaallah c180 in sorunu yoktur kafam yattı gibi sağolun
Varsa imkanınız iki aracı da kontrol ettirin, ekspertiz yaptırın, yetkili servislerden kayıtlarına baktırın. Duruma göre hangisi aklınıza yatarsa onu alın. Ama c180 temiz ve servis bakımlıysa ( ki henüz sadece ilk bakımına girmiş olması gerekir ) kesinlikle c180'i alın derim. Hayırlısı olsun inşaallah.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu arada hocam c180 30 bin km'de demişsiniz. Normalde ikinci bakımına girmesi gerekiyor demem lazımdı ama fiyatını uygun bulduğunuz için aracın sahibi ikinci bakımına henüz sokmamış ve yeni alacak kişi yaptırsın diyor olabilir. İkinci bakımı henüz yaptırmamışsa parası sizin cebinizden çıkacağı için aracın parasını pazarlıkla düşürmeye çalışın.

msami7

Asfalt Kurutucu
3 Ocak 2017
28
12
595
Bu arada hocam c180 30 bin km'de demişsiniz. Normalde ikinci bakımına girmesi gerekiyor demem lazımdı ama fiyatını uygun bulduğunuz için aracın sahibi ikinci bakımına henüz sokmamış ve yeni alacak kişi yaptırsın diyor olabilir. İkinci bakımı henüz yaptırmamışsa parası sizin cebinizden çıkacağı için aracın parasını pazarlıkla düşürmeye çalışın.
Cenk ikisine de baktırın derken Audi de olabilir mi diyorsun? Ne kadar 30bin bakımı aceba?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk ikisine de baktırın derken Audi de olabilir mi diyorsun? Ne kadar 30bin bakımı aceba?
Benim tercihim her türlü c180'den yana. Ama için rahat etsin diye belki audi'ye de baktırmak, gidip görmek istersin diye dedim hocam. Herkesin beğenisi farklı, c180 en mantıklı olanı gözüküyor ama gönlünü audi çeler onu almak isteyebilirsin. Sonuçta bu işler her zaman mantığa bakmıyor diye dedim hocam. Ama başta da dediğim gibi her türlü c180'i alırım ben. Bakım olarak kaç lira tutar bilemiyorum, premium markaların bakımları biraz daha tuzlu olur. Yanılabilirim ama 700-1000 arası bir şey tutabilir diye tahmin ediyorum. Bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar.

msami7

Asfalt Kurutucu
3 Ocak 2017
28
12
595
Eyvallah sağolasın ikisinin de bakımı gelmiş durumda biraz zor görünüyor ama bir ihtimal var ikisine de baktırmaya bakalım kısmet.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,795
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eyvallah sağolasın ikisinin de bakımı gelmiş durumda biraz zor görünüyor ama bir ihtimal var ikisine de baktırmaya bakalım kısmet.
İkisinin bakımı gelmişse ve sahipleri tarafından henüz yaptırılmadıysa 150 bindeki dizel audi'nin bakımı çok daha fazla tutacaktır c180'e göre. Km'sinden dolayı artık audi'nin ağır bakım zamanları gelmiş çünkü. İnşaallah hakkında hayırlı olan aracı alırsın hocam.

msami7

Asfalt Kurutucu
3 Ocak 2017
28
12
595
İkisinin bakımı gelmişse ve sahipleri tarafından henüz yaptırılmadıysa 150 bindeki dizel audi'nin bakımı çok daha fazla tutacaktır c180'e göre. Km'sinden dolayı artık audi'nin ağır bakım zamanları gelmiş çünkü. İnşaallah hakkında hayırlı olan aracı alırsın hocam.
Eyvallah kardeşim aynen dediğin gibi durum hayırlısı inşaallah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım