KAPALI C4 Hava Yapıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ErdalAkyil

Taklacı Güvercin
23 Eki 2017
7
4
295
Herkese selamlar arkadaşlar;

İlginç bir sorunum var da foruma da aslında bu yüzden katıldım ancak baktım ki çok daha fayda alabileceğim bir yermiş burası :) anlaşılan daha da buralarda olacağım gibi.

Soruna gelince aracımı ön tarafı yüksek kalacak sekilde parkettiğimde araç çalışmıyor. o motorun üzerindeki pompadan mazotu pompalamam gerekiyor. sonrasında çalışıyor ancak bu sorun nereden kaynaklanabilir. Kimisi mazot filtresinden, kimisi de mazotun geçtiği boruların tamamından kaynaklanıyor olabilir diyor.

istanbul avrupa yakasında önerebileceğiniz bir yer var mıdır? internetten şurayı buldum Citroen kardeşler oto ama bana uzak biraz. bahçelievler tarafında oturuyorum ben . önerilerinizi bekliyorum.

teşekkürler şimdiden.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Arabanın ön tarafını yokuş aşağı bakacak şekilde çekerseniz arabanız direk çalışır...Bir deneyin isterseniz

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Bunu depo az olunca bir arkadaşımın 1.6 vts C4 ü yapıyordu depo doluyen de yapıyor mu sizinki?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kaputu açıp her gün tansiyon ölçer gibi pompalamak can sıkıcı tabii. Pratikte arabayı yokuş aşağı bırakmak tabii ki geçici çözümdür ama açıkçası kalıcı çözüm nedir kestiremiyorum. Sizin de yazdığınız gibi yakıt boruları ve deponun dibinde uzun dönemde birikmiş tortular ilk aklıma gelen şeyler. Şimdilik mazot pompası sorunu olduğunu zannetmiyorum ama ileride sebebiyet verebilir.

Küçük bir ihtimal olarak arabanın yapısı nedeniyle depo çok aşağıda kaldığından yokuş yukarı park etmek sorun haline geliyor olabilir. Servise götürmeden önce kullanım kılavuzunu buna dair bir uyarı var mı diye biraz inceleyin derim.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Sistem mazotu geri kaçırıyor olabilir, mazot pompası yeterli basıncı sağlayamıyor olabilir, mazot filtresini en son ne zaman değiştirdiniz ?

ErdalAkyil

Taklacı Güvercin
23 Eki 2017
7
4
295
Sistem mazotu geri kaçırıyor olabilir, mazot pompası yeterli basıncı sağlayamıyor olabilir, mazot filtresini en son ne zaman değiştirdiniz ?
Mazot filtresini 2 ay önce değiştirdim. öyle sürekli olmuyor henüz sadece 2 kez yaptı. büyük çoğunlukta sorun yaşamıyorum. ancak 1 kez bile olmuş olsa o sorun gözümde büyüyor diyebilirim, biraz hassas düşünüyorum sankı bu gibi konularda.

Merhaba citroen c4 alacak bir arkadaşım var. 2008 model c4 var 250 bin km de. Tavsiye edermisiniz..
kesinlikle tavsiye ederim fiyat performans olarak piyasadaki en iyi araçlardan biri kesinlikle. yakıtı az, rahat, ve tasarımı güzel(bence).

son olarak şirinevler sanayi'de Ata otomotiv'i buldum gelişigüzel bir şekilde. Ustaya danıştım sadece. mazot filtresinden olması lazım dedi değişmesi gerekiyormuş. yine yaparsa başka şeylere bakarız artık dedi. buarada fiyat vermedi sen getir hallederiz dedi. bilemedim :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Mazot filtresini 2 ay önce değiştirdim. öyle sürekli olmuyor henüz sadece 2 kez yaptı. büyük çoğunlukta sorun yaşamıyorum. ancak 1 kez bile olmuş olsa o sorun gözümde büyüyor diyebilirim, biraz hassas düşünüyorum sankı bu gibi konularda.

kesinlikle tavsiye ederim fiyat performans olarak piyasadaki en iyi araçlardan biri kesinlikle. yakıtı az, rahat, ve tasarımı güzel(bence).

son olarak şirinevler sanayi'de Ata otomotiv'i buldum gelişigüzel bir şekilde. Ustaya danıştım sadece. mazot filtresinden olması lazım dedi değişmesi gerekiyormuş. yine yaparsa başka şeylere bakarız artık dedi. buarada fiyat vermedi sen getir hallederiz dedi. bilemedim :)
1-2 kez yaptıysa filtreden olma ihtimali yüksek ya da depo yapısı buna sebep oluyor. Mesela hyundai starex 2.5 dizellerde yakıt ışığı yanmaya yakınsa veya yanıyorsa dik rampalardan çıkarken stop ediyor çünkü deponun şekli dolayısıyla pompa mazot çekemiyor :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1-2 kez yaptıysa filtreden olma ihtimali yüksek ya da depo yapısı buna sebep oluyor. Mesela hyundai starex 2.5 dizellerde yakıt ışığı yanmaya yakınsa veya yanıyorsa dik rampalardan çıkarken stop ediyor çünkü deponun şekli dolayısıyla pompa mazot çekemiyor :D
Benim arabada da benzer durum var. Benzin iyice azalıp ışığı yanıp sönmeye başladıysa yokuşta benzin çekemiyor. İlk aldığımda yetkili servisteki adamlar benim arabaya bunu yaşatırlarken gözümle gördüm :) Ben bir daha yaşatmadım.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bizim c4 picasso ile ne kadar aynıdır bilemem ama biz hiç böyle bir sorunla karşılaşmadık. Aracınız kaç km de? Belki de içindeki tortular engel oluyor olabilir.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Benim arabada da benzer durum var. Benzin iyice azalıp ışığı yanıp sönmeye başladıysa yokuşta benzin çekemiyor. İlk aldığımda yetkili servisteki adamlar benim arabaya bunu yaşatırlarken gözümle gördüm :) Ben bir daha yaşatmadım.
Senin araba çok şanslı ya ;) her arabaya böyle kullanıcı nasip etsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım