KAPALI Chevrolet Aveo 1.3 Dizel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

leroy

Düz Yol Gazcısı
5 Ocak 2018
17
8
145
Arkadaşlar Chevrolet Aveo 1.3 Dizel nasıl bir araç. İnternette çok ayrıntılı bilgi bulamadım. Donanımı ve özellikleri çok iyi. Fiyatı ucuz. Buna benzer diğer araçlar çok daha pahalı. Bilmediğim bir eksi yanları mi var.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Bu paralara göre değerlendirmek lazım. Ben mükemmel demiyorum.. Opel servisine muhtaç da değil zaten ikinci el araba, motor multijet usta bulmak zor değil. İkinci elde aylarca bekleyen görmedim, 3 tane arkadaşım aldı sattı, çok da hızlı sattı eğer satılacak rakamı yazarsanız durmaz.

Yani haklısınız ama ben bu şartlarda yine bu aracı almazdım. Malzeme kalitesi, yalıtım her şeyi geçtim, chevroletin şu an Türkiye'de olmaması ikinci eli zorlaştırıyor ve insanlarda elimde kalır korkusu oluşuyor. Bu sınıf araçlarda günlük kullanım için satın alınıyor ve genelde hor kullanılıyor , bu yüzden aldıktan sonra satmayı da düşünmemiz lazım. Az daha para koyup çok daha kaliteli Fiesta varken ben tekrar almazdım sanırım

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Yani haklısınız ama ben bu şartlarda yine bu aracı almazdım. Malzeme kalitesi, yalıtım her şeyi geçtim, chevroletin şu an türkyiede olmaması ikinci eli zorlaştırıyor ve insanlarda elimde kalır korkusu oluşuyor. Bu sınıf araçlarda günlük kullanım için satın alınıyor ve genelde hor kullanılıyor , bu yüzden aldıktan sonra satmayı da düşünmemiz lazım. Az daha para koyup çok daha kaliteli Fiesta varken ben tekrar almazdım sanırım
Valla hocam keşke fiesta olsa o paralara ama fiesta da haşat oluyor. Ben de Ford kullanıcısıyım ve fiesta yı da çok beğenirim ama, çevremde insanlar temiz ve uygun fiesta bulamadığı için aveo ya kaydı tercih yaparken

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yani haklısınız ama ben bu şartlarda yine bu aracı almazdım. Malzeme kalitesi, yalıtım her şeyi geçtim, chevroletin şu an Türkiye'de olmaması ikinci eli zorlaştırıyor ve insanlarda elimde kalır korkusu oluşuyor. Bu sınıf araçlarda günlük kullanım için satın alınıyor ve genelde hor kullanılıyor , bu yüzden aldıktan sonra satmayı da düşünmemiz lazım. Az daha para koyup çok daha kaliteli Fiesta varken ben tekrar almazdım sanırım
Valla hocam keşke fiesta olsa o paralara ama fiesta da haşat oluyor. Ben de Ford kullanıcısıyım ve fiesta yı da çok beğenirim ama, çevremde insanlar temiz ve uygun fiesta bulamadığı için aveo ya kaydı tercih yaparken
Platform kardeşi Corsa D ve Aveo'yu uzun süre bolca kullanmış biri olarak şunları söyleyebilirim: Yol tutuş konusunda Corsa D'nin bir tık gerisinde. Özellikle sedan modelleri hb'lerden daha zayıf yol tutuş disiplininde. Bunun dışında dediğim gibi ses sistemi her şeyiyle aşırı zayıftır. Ama güvenlik ve fiyat/performans kriterlerine bakarsanız piyasası çok çok hareketli olan Corsa D kasaya tercih edilir. Servis konusu kesinlikle sorun değil, yetkili servislerde kaporta parçası için muhtemelen benim Corsa C için beklediğim 2 haftadan fazla bekletmezler.

m184

Senkromeççi
20 May 2018
2
3
95
Ben 1.3d 75bg sedan modeline sahibim. 46binde almıştım şuan 60binde merak ettiğiniz konular var ise cevaplayabilirim.
Almadan önce çok araştırmıştım üreticisinin avrupadan çekilmesi sayesinde aldığım dönemde bu fiyatlarda bu donanıma yaklaşan araç yoktu.
Opel parçalarının çoğu uyumlu, chevroletin tekrar pazara gireceği söylentileri var bu aralar girmese bile 2024 sonrası yan sanayi parça üreticileri boş durmayacaktır.
İstanbulda ortalama 5.6lt yakıt ortalamam var ev-iş arası 8km olmasına rağmen. Uzun yolda çok dikkat etmeden 4.2 litre ortalama görmek zor değil uğraşırsanız 4 litre altına da düşürebilirsiniz.
Motor hacminden dolayı vergi avantajı var.
Bagaj hacmi sınıfına göre büyük. Diz mesafesi yeterli.
Araçta fabrika çıkışı bluetooth vs.. bulunuyordu fakat ben android tabanlı 8inç multimedya sistemi taktım yaklaşık 1500TL. Son model full donanımlı araçların yapamadıkları şuan bulunuyor. Bu sayede internete bağlanıp istediğiniz navigasyon programını açabilir, youtube, spootify vs.. kullanabilirsiniz. Hatta bazı markaların race versiyonlarında bulunan 0-60, 0-100 hızlanma, durma, G metre vs.. gibi gelişmiş yol bilgisayarı özellikleri gpsten alınan hız verisi sayesinde mevcut olmuş oluyor.
Ayrıca fabrika çıkışı zayıf olan ses sistemini yaklaşık 1000tl harcayarak değiştirdim.
Araçtan genel olarak memnunum. Memnun olmadığım özellikleri ltz olmadığından 5. viteste 100kmden sonra motor sesi devir yüksekliğinden dolayı içeri fazla gelmesi.. Bu da insanı ekonomik ve yavaş kullanmaya teşvik ediyor :)
Yalıtım olarakta beklentinin altında kalıyor bu yüzden kapı içlerine ekstra ses izalosyonu uygulamayı düşünüyorum.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Ben 1.3d 75bg sedan modeline sahibim. 46binde almıştım şuan 60binde merak ettiğiniz konular var ise cevaplayabilirim.
Almadan önce çok araştırmıştım üreticisinin avrupadan çekilmesi sayesinde aldığım dönemde bu fiyatlarda bu donanıma yaklaşan araç yoktu.
Opel parçalarının çoğu uyumlu, chevroletin tekrar pazara gireceği söylentileri var bu aralar girmese bile 2024 sonrası yan sanayi parça üreticileri boş durmayacaktır.
İstanbulda ortalama 5.6lt yakıt ortalamam var ev-iş arası 8km olmasına rağmen. Uzun yolda çok dikkat etmeden 4.2 litre ortalama görmek zor değil uğraşırsanız 4 litre altına da düşürebilirsiniz.
Araçta fabrika çıkışı bluetooth vs.. bulunuyordu fakat ben android tabanlı 8inç multimedya sistemi taktım yaklaşık 1500TL. Son model full donanımlı araçların yapamadıkları şuan bulunuyor. Bu sayede internete bağlanıp istediğiniz navigasyon programını açabilir, youtube, spootify vs.. kullanabilirsiniz. Hatta bazı markaların race versiyonlarında bulunan 0-60, 0-100 hızlanma, durma, G metre vs.. gibi gelişmiş yol bilgisayarı özellikleri gpsten alınan hız verisi sayesinde mevcut olmuş oluyor.
Ayrıca fabrika çıkışı zayıf olan ses sistemini yaklaşık 1000tl harcayarak değiştirdim.
Araçtan genel olarak memnunum. Memnun olmadığım özellikleri ltz olmadığından 5. viteste 100kmden sonra motor sesi devir yüksekliğinden dolayı içeri fazla gelmesi.. Bu da insanı ekonomik ve yavaş kullanmaya teşvik ediyor :)
Yalıtım olarakta beklentinin altında kalıyor bu yüzden kapı içlerine ekstra ses izalosyonu uygulamayı düşünüyorum.
Foruma hoşgeldiniz .verdiğiniz bilgiler için de teşekkürler :)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Ses izalosyonu yaparken foto vs. İle desteklerseniz burda garaj bölümünde bir çok kişiye yardımcı olacaktır. Hayırlı günler

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bizzat sahibinden net ve doğru şekilde açıklamalar... :) Foruma hoşgeldiniz. Garaj başlığı altında aracınız için bir konu açıp detaylı tanıtırsanız forumda çeşitlilik artmış olur. :)

m184

Senkromeççi
20 May 2018
2
3
95
Merhabalar hoşbulduk
Alt yapısı sağlam, güvenli bir araç ve beklentilerimi karşıladığından kısa vadede satmayı düşünmüyorum. Eksik gördüklerimi ise stock versiyon bir araçla kıyaslandığında daha donanımlı araca vereceğim fiyat farkının yaklaşık %20 siyle fazla masraf yapmadan güncellemeler yapıyorum. Bu mevcut halini, multimedya sistemi ile üzerine kurulu faydalı olabilecek yazılımları, döşemelerinde ve iç aksamda yapacağım geliştirmeleri vs.. bir boş zamanımda sizlerle paylaşabilirim.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Dün kullandım arkadaşımın arabasını bir yorum da ben yapayım :)
196bin de şirket aracaıydı ona rağmen epey diri duruyordu. Kullanış hissi Corsa D ile neredeyse aynı kolay alışılanabilir. Trim sesi falan beklentimden çok çok az. Süspansiyon konforu gayet yeterli. Gidişi de yeterli. Sadece 130 ile falan giderken yanındaki ile konuşmak için biraz bağırmak gerekiyor o da kabul edilebilir ama B segmenti sonuçta. Bence alınabilir parça bakımından sıkıntı taşayacağınızı düşünmüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım