ChipTuning Zararlı mıdır?

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar. Yakın bir zamanda Borusan Otomotiv'den Yeni Nesil BMW 3 Serisi (G20) alacağım. Motorunu biraz yükseltmek istiyorum. ChipTuning gibi bir uygulama yaptırmayıda düşünüyorum. Size sorularım;

• Arabaya servis dışı yazılım yapıldığında araba garanti dışı kalıyormuş. Orijinal BMW Servisi'nde Stage 1 ChipTuning yapabilir miyiz?

• Stage 1 ChipTuning Yazılım uygulamasının sizce araca herhangi bir zararı olur mu?

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhabalar. Yakın bir zamanda Borusan Otomotiv'den Yeni Nesil BMW 3 Serisi (G20) alacağım. Motorunu biraz yükseltmek istiyorum. ChipTuning gibi bir uygulama yaptırmayıda düşünüyorum. Size sorularım;

• Arabaya servis dışı yazılım yapıldığında araba garanti dışı kalıyormuş. Orijinal BMW Servisi'nde Stage 1 ChipTuning yapabilir miyiz?

• Stage 1 ChipTuning Yazılım uygulamasının sizce araca herhangi bir zararı olur mu?
Orijinal yazılımı kur üzerinden aşırı uçuk fiyatlara yapıyorlar.

Başka türlü yazılımı ise önermiyorum.Zararı olur tabii ki bu konuda onlarca konu var forumda aratırsanız çıkabilir.

Sefa Sönmez

Sefa Sönmez
Taklacı Güvercin
4 Nis 2020
55
7
495
24
Türkiye/İstanbul
Marka
BMW
Pekâlâ aracın Intercooler'ı sizce yeterli mi?
Yoksa büyük Intercooler yaptırmamalıyım?

Çünkü arabaya birkaç işlem daha yapılacak. Takıntılı biri olduğum için motorum ısınsın istemem tabikide. Aşağıdakilerden başka motor performansını arttırmak için neler yapılabiliriz?

• BMW G20 320i Stage 1 ChipTuning Yazılımı.
• BMW G20 320i Gaz Pedalı Tepkisi Yazılımı.
• BMW G20 320i Fi Exhaust Catback.
• BMW G20 320i Cattles DownPipe.
• BMW G20 320i Sessiz Dump Valve.
• BMW G20 320i Kutu İçi Hava Filtresi.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Pekâlâ aracın Intercooler'ı sizce yeterli mi?
Yoksa büyük Intercooler yaptırmamalıyım?

Çünkü arabaya birkaç işlem daha yapılacak. Takıntılı biri olduğum için motorum ısınsın istemem tabikide. Aşağıdakilerden başka motor performansını arttırmak için neler yapılabiliriz?

• BMW G20 320i Stage 1 ChipTuning Yazılımı.
• BMW G20 320i Gaz Pedalı Tepkisi Yazılımı.
• BMW G20 320i Fi Exhaust Catback.
• BMW G20 320i Cattles DownPipe.
• BMW G20 320i Sessiz Dump Valve.
• BMW G20 320i Kutu İçi Hava Filtresi.
Anladığım kadarıyla illaki yazılımı yapmak istiyorsunuz.:)Bu konuda çok tecrübeli değilim ama imkanınız varken sağlıklı bir setup kurmak istiyorsanız intecooleri değiştirin.Öbür türlü motorunuz muhtemelen zorlanacaktır.Hiç kimse zorlanmayacağının garantisini veremez, yazılım firmaları hep bir şey olmaz ağzından konuşur.hatatat

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım