Cila İşlemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

doganozeren3458

Elit Apaçi
7 Eyl 2016
64
35
970
İstanbul
Merhaba arkadaşlar geçende konu açmıştım ürünleri aldım sıralaması nasıl olmalı.
1. Şampuanla yikama
2. Kil işlemi
3.sonax oto cilası
4 meguars tech wax
5.sonax Hızlı cila.
Bu sıralama doğrumu?

doganozeren3458

Elit Apaçi
7 Eyl 2016
64
35
970
İstanbul
20170202_181017-2304x1296.jpg

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kil işleminden sonra aracı tekrar yıkayın veya en azından su tutup kurulayın.İki katı cilayı üst üste uygularsanız üstteki katmanın ömrü pek uzun olmayacaktır. Yinede deneyebilirsiniz. Tech Wax'ın ömrünü pek bilmiyorum ama sonax yağmurlu mevsimlerde en az 1 ay su iticiliğini gayet iyi koruyor. Katı cilalardan sonra hızlı cilayı uygulayabilirsiniz bir mahzuru yok.

doganozeren3458

Elit Apaçi
7 Eyl 2016
64
35
970
İstanbul
Kil işleminden sonra aracı tekrar yıkayın veya en azından su tutup kurulayın.İki katı cilayı üst üste uygularsanız üstteki katmanın ömrü pek uzun olmayacaktır. Yinede deneyebilirsiniz. Tech Wax'ın ömrünü pek bilmiyorum ama sonax yağmurlu mevsimlerde en az 1 ay su iticiliğini gayet iyi koruyor. Katı cilalardan sonra hızlı cilayı uygulayabilirsiniz bir mahzuru yok.
Teşekkürler zaten araç genelde kapalı ortamda duruyor maksat ayna gibi parlasın.

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
hiç bir uygulama yapılmamış boyası düzgün 2 yaşında arabaya hızlı cila uygulanır mı? profesyonel bi yaklaşımım yok amacım su iticiliği olsun aşırı kir tutmasın. 15-20 günde bir yıkarım zaten arabamı. arabaya hiç koruma yapılmadı çıplak boya, hep mikrofiber eşyalarla yıkadım. fırça ve sünger kullanmadım. meguiars ultimate quik wax kullanmayı düşünüyorum her yıkama sonrası. belki 2 yıkamada 1 olabilir.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
hiç bir uygulama yapılmamış boyası düzgün 2 yaşında arabaya hızlı cila uygulanır mı? profesyonel bi yaklaşımım yok amacım su iticiliği olsun aşırı kir tutmasın. 15-20 günde bir yıkarım zaten arabamı. arabaya hiç koruma yapılmadı çıplak boya, hep mikrofiber eşyalarla yıkadım. fırça ve sünger kullanmadım. meguiars ultimate quik wax kullanmayı düşünüyorum her yıkama sonrası. belki 2 yıkamada 1 olabilir.
Uygulanabilir tabiki.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım