KAPALI Citroen C4 Picasso 1.6 HDİ yazılım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Başlıktan gördüğünüz gibi arabaya yazılım atmayı düşünüyoruz. Daha önce yazılım attıranların yorumlarını merak ediyorum. Ecufastten yaptırmayı düşünüyorum telefonda 750 tl dendi sizce yaptırdığım yer ve fiyat nasıl?

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Dr ecu bu işte en iyilerden biridir , yurt dışına yazılım bile satıyolar tavsiyem onlarda yaptırmanız ama şuan piyasada bir sürü yazılım şirketi var arabasında o yazılımları kullanmış insanlarla konuşup fikir alabilirsiniz , ekstra olarak yazılım yaptırıpta aracınızı 120hp yapıyoruz diyolarsa uzak durun hiç tavsiye etmem 75 hp fabrika çıkışlı aracın alıcağı maksimum değer 100 hpdir

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Araba 110bg 240 tork. 130 bg 300 tork alıyoruz dedi bana gayet iyi geldi bu değerler yaza yaptırmayı düşünüyoruz bilgi için teşekkürler :)
Benim kafa kendi arabama gitti kusura bakmayın :)
Değerler iyi ancak yazılım yaptırıcağınız yeri iyi araştırın işlerinde iyilermi yaptıklarının arkasında duruyolarmı gibisinden forumdan bir arkadaşımız turbosuyla ilgili sorun yaşadı @Ozgur Gunes sen nereyi önerirsin özgür panpam

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Benim kafa kendi arabama gitti kusura bakmayın :)
Değerler iyi ancak yazılım yaptırıcağınız yeri iyi araştırın işlerinde iyilermi yaptıklarının arkasında duruyolarmı gibisinden forumdan bir arkadaşımız turbosuyla ilgili sorun yaşadı @Ozgur Gunes sen nereyi önerirsin özgür panpam
ecufast var burada orayı düşünüyordum ben :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bildiğim kadarıyla bu Picasso'da halihazırda türlü türlü elektronik sorunlarından muzdariptiniz. Üstüne bir de yazılım attırmak bence biraz risk. Motoru turboyu belki yemez, ama GEM modülünü etkileyebilir. Bildiğim kadarıyla Citroen'lerde bu bölüm fazla narin. Tutup beynin kontrol ettiği hava yakıt karışımlarından ötürü verimsiz lpg dönüşümü arızaları gibi silkeleme, tekleme, stop etme arızaları verebilir.
Hiç Citroen'im olmadı. O yüzden bu yorumlarım tamamen afaki, ama çok olası. Tekrar okuyunca bana çok mantıklı geldi :)

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bildiğim kadarıyla bu Picasso'da halihazırda türlü türlü elektronik sorunlarından muzdariptiniz. Üstüne bir de yazılım attırmak bence biraz risk. Motoru turboyu belki yemez, ama GEM modülünü etkileyebilir. Bildiğim kadarıyla Citroen'lerde bu bölüm fazla narin. Tutup beynin kontrol ettiği hava yakıt karışımlarından ötürü verimsiz lpg dönüşümü arızaları gibi silkeleme, tekleme, stop etme arızaları verebilir.
Hiç Citroen'im olmadı. O yüzden bu yorumlarım tamamen afaki, ama çok olası. Tekrar okuyunca bana çok mantıklı geldi :)
Citroen motor-şanzıman olarak hiç bir sorunum olmadı sadece ıvır zıvırları bozuluyor tabii bunlar bozulurken motor niye bir şey olmasın değil mi valla sizin kadar detaylı bilgim yok bunları da düşünmek lazım :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yani aklima gelen ilk soru su. Bu beygir artisi ole buyuk bir fark saglayacakmi ? Bu sinifta bir araba icin pek bir fark olmayacagi yonunde gibi geldi bana

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yazılım ve citroen kelimelerini aynı cümle içinde görünce çok garipsedim. Yazılım yaptırıldığında citroen modelleri için 2 şeye dikkat etmek gerek.
Birincisi, stock halinde bile türlü elektronik arıza verebilme potansiyeli olan bir aracın dışarıdan bir müdahale ile ne arızalar verebileceğini hesaplamak gerek. Yetkili servis uygulamalı ve onaylı dokunmatik ekran taktırdım da aracın direksiyon üzerindeki ses açma/kısma, parça değiştirme v.s işlevlerine yarayan düğme takımı komple bozuldu. Aracı stop edip 5 dakika bekleyip çalıştırınca düzeliyordu. Sonra kafasına göre yine bozuluyordu. Dışarıdan bir işleme karşı gerçekten hassaslar.
İkincisi, citroen modellerinde dizel araca yazılımla fazladan güç verilecekse kesinlikle en iyisinden yola oturan, asfaltı tutan ve saçmalamayan lastik gerekli. Keza ön takımların fazla güçle baş edebildiğini düşünmüyorum ki sıfır hisse ve geri bildirime sahip direksiyondan da bu hareketleri sezip, anlayıp dizginlemeye çalışmak çok güç oluyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Vallahi detaylı bilgim yok, başarılı bir A firmasından ziyade 1.6 HDI üzerinde epey deneyim sağlamış B firmasını tercih ederdim. Bunuda heralde peugeot forumlarında bulabilirsiniz diye umuyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yazılım ve citroen kelimelerini aynı cümle içinde görünce çok garipsedim. Yazılım yaptırıldığında citroen modelleri için 2 şeye dikkat etmek gerek.
Birincisi, stock halinde bile türlü elektronik arıza verebilme potansiyeli olan bir aracın dışarıdan bir müdahale ile ne arızalar verebileceğini hesaplamak gerek. Yetkili servis uygulamalı ve onaylı dokunmatik ekran taktırdım da aracın direksiyon üzerindeki ses açma/kısma, parça değiştirme v.s işlevlerine yarayan düğme takımı komple bozuldu. Aracı stop edip 5 dakika bekleyip çalıştırınca düzeliyordu. Sonra kafasına göre yine bozuluyordu. Dışarıdan bir işleme karşı gerçekten hassaslar.
İkincisi, citroen modellerinde dizel araca yazılımla fazladan güç verilecekse kesinlikle en iyisinden yola oturan, asfaltı tutan ve saçmalamayan lastik gerekli. Keza ön takımların fazla güçle baş edebildiğini düşünmüyorum ki sıfır hisse ve geri bildirime sahip direksiyondan da bu hareketleri sezip, anlayıp dizginlemeye çalışmak çok güç oluyor.
Zaten düşündüren o sıkıntılar yaza bıraktık. Lastikleri çoktan değiştirdik.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tam olarak bahsettiğim buna benzer sorunlardı. Binlerce uygulama örneği olmasına rağmen ben 2001 model Opel'de bile elektronik müdahaleye tedirgin yaklaşırken C4 Picasso'da elektronik üzerinde rus ruletine benziyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Tam olarak bahsettiğim buna benzer sorunlardı. Binlerce uygulama örneği olmasına rağmen ben 2001 model Opel'de bile elektronik müdahaleye tedirgin yaklaşırken C4 Picasso'da elektronik üzerinde rus ruletine benziyor.
Arabadan bıktım valla hem bozulursa değişmek için bahane olur :D şaka bir yana bu beni de çok düşündürüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım