KAPALI Civic Lpg de Patırdama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Herkese iyi günler otopark ailesi. Araç civic 1.6 ies, lpg de üst devirlerde ayağı gazdan çekince pop&bang varmış gibi ses çıkartıyor ancak benzindeyken bunu yapmıyor sebebi ne olabilir ?

2. sorum ise araçta devir kesme sınırlama vb bir şey yok bastığımız kadar devir çeviriyor, orijinalinde var diye biliyorum bunun sebebi ne olabilir şimdiden teşekkürler

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,734
6,838
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
1.sorununuzun sebebi, yanmamış yakıtın egzozdan atılması ve bu yakıtın egzoz sıcaklığıyla, egzoz içinde yanması ve patlama yapması.
Normalde sırasıyla bakılması gerekenler, Buji, Bobin, Bobin Kablosu, Enjektör daha da ileri bir sorunsa Subaplara kadar yolu var.
Ancak sizde sadece LPG'de yaptığından, LPG enjektörlerinden birinde problem olabilir. Yakıtı silindir içine geç yolluyor, bu sebeple yanmamış yakıt egzozda patlıyor gibi. Yerinizde olsam ilk önce oraya bakardım.

2.sorunuzu ise pek anlayamadım.

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
1.sorununuzun sebebi, yanmamış yakıtın egzozdan atılması ve bu yakıtın egzoz sıcaklığıyla, egzoz içinde yanması ve patlama yapması.
Normalde sırasıyla bakılması gerekenler, Buji, Bobin, Bobin Kablosu, Enjektör daha da ileri bir sorunsa Subaplara kadar yolu var.
Ancak sizde sadece LPG'de yaptığından, LPG enjektörlerinden birinde problem olabilir. Yakıtı silindir içine geç yolluyor, bu sebeple yanmamış yakıt egzozda patlıyor gibi. Yerinizde olsam ilk önce oraya bakardım.

2.sorunuzu ise pek anlayamadım.
Teşekkür ederim cevabınız için, 2. sorunu tam anlatamadım :D normal örneğin 7000 devirde keser veya sınırlama yapar üzerine çıkartmazya araçta o olmuyor

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,639
1
5,141
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Lpg kitinizin markası ve modeli nedir bilginiz var mı acaba?

Aracınızın lpg sisteminin benzin enjeksiyonu ile alakası yok gibi duruyor çünkü. Gazı bıraktığınızda pop&bang normalden fazla sürüyor. Araç kesinlikle yakıt vermeye devam ediyor. Kesiciye girmeme sebeplerinden biri de olabilir bu durum.

Son düzenleme:

drlockermen

Profesör
17 Ara 2017
96
202
1,060
Isparta
Marka
Volkswagen
Lpg kitinizin markası ve modeli nedir bilginiz var mı acaba?

Aracınızın lpg sisteminin benzin enjeksiyonu ile alakası yok gibi duruyor çünkü. Gazı bıraktığınızda pop&bang normalden fazla sürüyor. Araç kesinlikle yakıt vermeye devam ediyor. Kesiciye girmeme sebeplerinden biri de olabilir bu durum.
burada yazan mı oluyor
20A4A33C-D3C5-42DD-A876-A99B6832B27B.jpeg

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
iki sorun da birbiriyle alakalı. önce aracın beynini cihaza bağlatın ne varmış bir öğrenin oradan bir şey çıkmazsa distiribüterden bujileri ve buji kablolarını kontrol ettirin, senteyi kontrol ettirin. en son mutlaka lpgciye gidip adaptasyon yaptırın. geçmiş olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım