Corolla Kaloriferi açınca rölanti devrinin yükselmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Merhabalar arkadaşlar,

2014 corolla'da hararet normal seviyedeyken yani aracı biraz kullanıp motor ısındıktan sonra dün farkettim kaloriferi açınca 900 civarında olan rölanti devri 1100 civarına geliyor. sizce bu normal mi?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hocam klimanın devrede olmadığından emin miyiz ? Kalorifer açıkken klima da devredeyse evet bu durum normal fakat sadece kalorifer yüzünden 200 devir çevirmesi saçma biraz. Tamam toyotaların çoğu arabaları böyledir, frene basınca direksiyonu durduğu yerde çevirirken falan devirleri dans eder ama 200 devir farkettirecek kadar da değil

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Hocam klimanın devrede olmadığından emin miyiz ? Kalorifer açıkken klima da devredeyse evet bu durum normal fakat sadece kalorifer yüzünden 200 devir çevirmesi saçma biraz. Tamam toyotaların çoğu arabaları böyledir, frene basınca direksiyonu durduğu yerde çevirirken falan devirleri dans eder ama 200 devir farkettirecek kadar da değil
valla kapalı idi klima hatta ben onu da denedim acaba klima falanla mı ilgili diye klimayı açtım kapattım bir şey değişmedi ama kaloriferi komple kapatınca normal rölantiye dönüyor. acaba klimayı mı yanlış yere taktılar :) Toyotada A/C klime Auto tuşu da normal kalorifer diye biliyorum yanlış mı biliyorum acaba?

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
valla kapalı idi klima hatta ben onu da denedim acaba klima falanla mı ilgili diye klimayı açtım kapattım bir şey değişmedi ama kaloriferi komple kapatınca normal rölantiye dönüyor. acaba klimayı mı yanlış yere taktılar :) Toyotada A/C klime Auto tuşu da normal kalorifer diye biliyorum yanlış mı biliyorum acaba?
evet yanlış biliyormuşum. Auto'ya basınca baya klima açılıyormuş A/C sadece camdaki ısıtıcı ile ilgiliymiş. Acaba normal kalorifer çalıştırılamıyor mu klima kullanılmaksızın ?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
evet yanlış biliyormuşum. Auto'ya basınca baya klima açılıyormuş A/C sadece camdaki ısıtıcı ile ilgiliymiş. Acaba normal kalorifer çalıştırılamıyor mu klima kullanılmaksızın ?
Hocam kalorifer illaki klimasız kullanılıyordur ama nasıl açıldığını bilemiyorum. Kaloriferi açtıktan sonra A/C lambası yanıyosa A/C düğmesine basarak kapatmalısınız. Tam olarak bu aracın orta konsoluyla ilgili bir bilgim yok malesef :(

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Benim golfte motor ve su sıcaklığı normal seviyeye gelmeden ortalardayken kaloriferi açıyım aynı şekilde 1000 devri geçiyor normaldir, ac kapalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım