KAPALI Corolla mı Civic mı Almaliyim? Yardim Lütfen!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kahin

Düz Yol Gazcısı
25 Ağu 2018
18
26
145
Herkese merhabalar .80-90 civarı bütçem var. Sedan ve otomatik araba alcam . Iki tanesi arasında kaldım , civic (1.6 benzin/lpg elegance) ve corolla (1.6 benzin/lpg advanced) ...
1-aracin görünümü, sportifligi falan aşırı derecede önemli değil benim için.
2-herkes gibi bende sorunsuz ve masrafsiz binmek istiyorum.
3-performans olarak elbette yarışlara katilmicam ama yinede yokuşlarda falan bayilmasin, sollarken birazcık seri olsun isterim.
4-yakiti biraz önemsiyorum.
5-ikinci elinde cok fazla değer kaybım olsun istemiyorum , en az 2 3 sene binmek için alicam.
6-servisine her defasında yüklü paralar ödemek istemiyorum , yanı bakımları makul olsun istiyorum . Yıllık tahmini yaptigim kilometre 20 bin ...

Not: 2015 corolla advanced paket düşük kilometreler 80 civarı, 2015 civic elegance 90 civarı. Sizce aradaki 10 lira verilip civic mi alınmalı yoksa corolla mı?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
ben bindim 2 sinede ondan diyorum :) bana civic daha iyi geldi
Corollanın bakımları uzun süredir aksatılmış olabilir bu yüzden civic daha iyi hissettirmiş olabilir. Corollaya binenler bakımlarına pek aldırış etmiyor, bir önceki arabam 270 bin km'de fabrikasyon alt takım, amortisör, debriyaj setine sahip lpgli bir corollaydı

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Corollanın bakımları uzun süredir aksatılmış olabilir bu yüzden civic daha iyi hissettirmiş olabilir. Corollaya binenler bakımlarına pek aldırış etmiyor, bir önceki arabam 270 bin km'de fabrikasyon alt takım, amortisör, debriyaj setine sahip lpgli bir corollaydı
Ben Corolla'yı almadan önce yaklaşık 2,5 sene oldu. 40 bin civarlarına otomobil bakıyordum. Temizi rast geldi aldım ama arabaya her geçen gün daha çok bağlanıyorum. Elden çıkarıp değişiklik yapsam mı diye düşünüyordum ama bu mesajdan sonra hepten vazgeçtim. :)

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Ben Corolla'yı almadan önce yaklaşık 2,5 sene oldu. 40 bin civarlarına otomobil bakıyordum. Temizi rast geldi aldım ama arabaya her geçen gün daha çok bağlanıyorum. Elden çıkarıp değişiklik yapsam mı diye düşünüyordum ama bu mesajdan sonra hepten vazgeçtim. :)
Corolla temizse satılmaz ya. Anca premiuma geçecek paran olur veya gazlamak için kaslı bir araba istenirse o zaman satılır. Yok şu oyuncağı olsun yok bu oyuncağı olsun, şehir içinde yok şanzıman saniyenin bilmem kaçında vites atsın diye onca para dökmeye üstüne bir sürü sorun yaşamaya, dizel motor az yakiyeh deyip sürekli ''allah allah bu ses daha önceden var mıydı acaba'' diyerek binmek kadar kötü bir şey var mı? Kışın sabah marşa basınca paldır küldür motor takla atıyomuş gibi ses çıkarması, titremesi, dumanı, kurumu da cabası. Tek artısı yakıt tüketimi ve torku. Turbo benzin de keza aynı şekilde turbo denen icat ister istemez turbo hortumuna yağ kaçırıyor en basitinden bu yağ da coolerdan emmeye doğru yüzüyor. Benim için en iyi kombinasyon atmosferik tork konvertörlü şanzımandır şehir içinde ve en sorunsuz ikilidir debriyaj baskı balata rulman derdin yok tek yapman gereken yağını filtresini zamanında değiştir. Gaz tepkisi, sessizliği sorunsuzluğuyla bir sonra alacağım arabada muhtemel ikili

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Corolla'daki motor daha performanslı ve daha iktisatlı. Dış görünüş kişisel bir şey yorum yapmam. İkinci elde ikisi de üzmez. "Yetkili" servis konusunda Toyota çok daha iyi (belki tüm markalar içinde tepeye oynar- bu durum gidilen servise göre değişiyor olabilir, sübjektif yorumum). Ben bu kıyaslamada Corolla tercih ederdim. LPGli araç istediğinizi göz önüne alırsak, Civic'in tercih edilme nedeni bana göre sadece (eğer baktığınız araç Eco LPG denen fabrika çıkışlı modelse) fabrika çıkışlı LPG'si olabilir.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Bu arada corolla daki motorun biraz gıdıklanmışını lotus kullanıyor. Apaçilikle aranız var mı bilmiyorum ama kesiciye Honda dan daha güzel giriyor. Dışarıdan uslu bir görev adamı gibi gözükse de corolla da bizden

Kahin

Düz Yol Gazcısı
25 Ağu 2018
18
26
145
1- İkisinin görünümü de fena değil seviyesindedir. Bence Civic tasarım olarak içte net olarak, dışta da bir tık daha iyidir.
2- İkisi de genelde sorunsuzdur. Ama Civic'lerin şanzımanını bir araştırmakta fayda var. Bir kasasında sıkıntılı diye duymuştum, bu mu bilmiyorum.
3- Performans olarak ikisi de iyidir.
4- Yakıtta Corolla basmazsanız yakmaz, basarsanız yakar, Civic basmasanız da biraz yakar :)
5- İkinci elde ikisi de cumhuriyet altını gibi.
6- Bakım maliyetleri bildiğim kadarıyla Toyota'da bir tık daha uygun. Honda premium markalara yaklaşmış diye duymuştum.
Bunların dışında Corolla iç mekan genişliğinde daha iyidir, Civic ise sürüş hissi bakımından açık ara iyidir.

Bana sorarsanız iki araba birbirine çok denk. O yüzden 2. elde hangisinin temizini ve az km yapmışını bulursanız onu alın.

Edit:

Bu mesajı şimdi gördüm. :) Hayırlısı olsun.

Hocam elinize sağlık yorduk sizide ama çok iyi oluyor ben bunları okudukça:) goxume kestiriyom az km , bakalım kısmet artık ...

ikisi de bozulmaz, kırılmaz..
atmosferik motor olduğu için bakım maliyetleri dizele göre neredeyse yarı yarıya daha uygundur.
dikkat etmeniz gereken şey şanzıman yağı! değişimi ihmal etmeyin :)
ikisi de sınıfının en iyi araçlarındandır, sağlam, dayanıklı, kaliteli ve kullanım amacına tam hitap eden araçlardır.
hayırlı olsun :)

Şanzıman yağına dikkat edeyim , ilk defa otomatik alcam , teşekkürler:)

:) :)

Corolla'daki motor daha performanslı ve daha iktisatlı. Dış görünüş kişisel bir şey yorum yapmam. İkinci elde ikisi de üzmez. "Yetkili" servis konusunda Toyota çok daha iyi (belki tüm markalar içinde tepeye oynar- bu durum gidilen servise göre değişiyor olabilir, sübjektif yorumum). Ben bu kıyaslamada Corolla tercih ederdim. LPGli araç istediğinizi göz önüne alırsak, Civic'in tercih edilme nedeni bana göre sadece (eğer baktığınız araç Eco LPG denen fabrika çıkışlı modelse) fabrika çıkışlı LPG'si olabilir.

Okumuştum hocam toyotanin servisinin iyi olduğunu, yok eco olmasına açıkçası dikkat etmemistim , dediginiz gibi bana da corolla mantıklı geliyor...

:)
Bu arada corolla daki motorun biraz gıdıklanmışını lotus kullanıyor. Apaçilikle aranız var mı bilmiyorum ama kesiciye Honda dan daha güzel giriyor. Dışarıdan uslu bir görev adamı gibi gözükse de corolla da bizden

Ahahaha :) apacilikle aram pek yok hocam bizimkisi 35 yaş klasik uslu ve efendi devlet memuru anlayışı :)

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Corolla temizse satılmaz ya. Anca premiuma geçecek paran olur veya gazlamak için kaslı bir araba istenirse o zaman satılır. Yok şu oyuncağı olsun yok bu oyuncağı olsun, şehir içinde yok şanzıman saniyenin bilmem kaçında vites atsın diye onca para dökmeye üstüne bir sürü sorun yaşamaya, dizel motor az yakiyeh deyip sürekli ''allah allah bu ses daha önceden var mıydı acaba'' diyerek binmek kadar kötü bir şey var mı? Kışın sabah marşa basınca paldır küldür motor takla atıyomuş gibi ses çıkarması, titremesi, dumanı, kurumu da cabası. Tek artısı yakıt tüketimi ve torku. Turbo benzin de keza aynı şekilde turbo denen icat ister istemez turbo hortumuna yağ kaçırıyor en basitinden bu yağ da coolerdan emmeye doğru yüzüyor. Benim için en iyi kombinasyon atmosferik tork konvertörlü şanzımandır şehir içinde ve en sorunsuz ikilidir debriyaj baskı balata rulman derdin yok tek yapman gereken yağını filtresini zamanında değiştir. Gaz tepkisi, sessizliği sorunsuzluğuyla bir sonra alacağım arabada muhtemel ikili
hocam bence siz çok evhamlısınız. Atmosferik kullansanız da bu ses nerden geliyor diye kontrol edersiniz. Saygılar.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
hayırlı olsun ama 1 2 sene sonra civic almadığına 1000 pişman olacaksın :) hız olarak daha iyidir performans yol tutuşu rahatlık bu konularda civic iyidir benzinde bi tık corolla iyi ama onun içinde ben corolla almazdım hayırlı olsun tekrardan :)

Civic almadigi icin neden bin pisman olsun ki ? Iki arac arasinda bin pisman olacak daglar kadar fark mi var ?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Kia’lar donanim ve gorunus olarak guzel arabalar aslinda ama nedense pek tutulmuyor
Kia ve Hyundai, rakibi Vag grubundan çok daha iyi otomobiller üretiyor.
Bizim insanda ki marka algısı ve kullanmadan yorum yapma hastalığı işte...

@Garaj TV Çift kavramalı olduğu için uzun vadede problem olabilir, 5 yıl veya 150 bin km garanti sunuyor fakat o süre zarfında servise verilen paraları hesaplamak gerekli. Araba çok güzel

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti

@Garaj TV Çift kavramalı olduğu için uzun vadede problem olabilir, 5 yıl veya 150 bin km garanti sunuyor fakat o süre zarfında servise verilen paraları hesaplamak gerekli. Araba çok güzel
sonuna kadar katılıyorum.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

2-3 yıl kullanılacak denmiş. Aslında bu paraya boş paket dizel otomatik d sınıfı da bulunur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım