KAPALI Cx3, Vitara, Renegade, Kona Hangisi ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rexia
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rexia

Elit Apaçi
95
Arkadaşlar Merhaba,
İş yerinde aynı departman da çalıştığım arkadaşım Suv bir araç bakmaktadır kafası biraz karışıktı bende biraz fikir verdim ama tatmin etmedi bu yüzden sizlerden fikir almak istedik ankette belirttiğim modeller segment olarak aynı olmayabilir ama boyut olarak birbirlerine yakındır belirtilen bütün modeller otomatik olarak ve en üst paket yada onun bir alt paketi olarak bakılıyordur, 3 kişilik bir aile için en ideal araç hangisi olur nedenleri ile birlikte herkes bilgisini paylaşırsa sevinirim.

- Yıllık ortalama 12000-140000 km yapılacak
-En az 3 Yıl kullanılacak (geri hemen satma yada 1-2 yıl için deki değer kaybı çok önemli değil )
-Konforlu, Çok sorun çıkarmayacak senede 3-4 kez servise götürmeyecek ( Bakımlar Hariç )
-İlerleyen Kmler de trim sesi yıpranma payı en düşük olan
- Eğer Biliyorsanız bu araçların ortalama km bakım ücretleri nasıldır ?

Fiyat ve kalite anlamında en mantıklısı ?

Son düzenleme:
Bu araçlardan temiz düşük km 2017-2018 model bulursak alacak, yoksa sıfıra yönelecek bütçe 140-150k , renegade bu bütceyi aşıyor onu da bayiden iyi indirim alırsa sıfır alamaz sa ikinci el olarak düşünüyor.

Son düzenleme:
Bu Arabalar dan benim tercihim 6 aylık bakım aralığını karşılayabilirse maliyet ve zaman acısından mazda oldu, karşılayamaz sa Kona' yı önerdim. Mazda Görüntü acısından ve malzeme kalitesi acısından çok hoşuma giden bir araç ama ülkemiz deki ikinci el kaygısı ,servis ağı ve 6 aylık bakım periyotu yüzünden pek tutulmuyor, vitara daha önce incelemiştim malzeme kalitesi çok kötüydü, renegade ise fiat alt yapısında, ortak malzemeler den yapıldıgı için hep ön yargılıyım yoksa görüntü acısından çok begeniyorum, kona ise biraz olsun cx3 benzedigi içindir herhalde beğenirim performans acısından çok tatmin edeceğini düşünüyorum yakıt konusun da araştırmalarıma göre 9-10 lt arası gezebilir herhalde şehir içi.

Son düzenleme:
2 si dizel 2 si benzinli. Benzinlilerin sıfırı fiyatına, dizellerin tahminimce 30-40k km yapmışı ancak bulunabilir. Kona'nın tüketim verileri çok yüksek, o nedenle ben olsam baştan elerdim. Vitara benzinli için gayet uygun yakıyor ama dediğiniz gibi içi memnun etmeyebilir, kapı içleri düz plastik. Biraz yumuşak doku olsun diyen direkt kafadan silmeli onu.
Bakım maliyeti olarak Vitara 1.6 için servisten 450 lira gibi bir şey tutacağı söylenmişti. 15 bin km de bir bakıma giriyor. İlk kontrol ücretsiz olarak 2500 km de yapılıyor.

Şu araçlar arasında benzinli alacak olsam Vitara alırdım onda netim ama dizel alacak olsam kararsız kalırdım... ama sanırım Renegade'i seçerdim.

Alttaki iki mesaj üzerine düzenleme: dizelse cx3 alır geçerdim. :D

Son düzenleme:
2 si dizel 2 si benzinli. Benzinlilerin sıfırı fiyatına, dizellerin tahminimce 30-40k km yapmışı ancak bulunabilir. Kona'nın tüketim verileri çok yüksek, o nedenle ben olsam baştan elerdim. Vitara benzinli için gayet uygun yakıyor ama dediğiniz gibi içi memnun etmeyebilir, kapı içleri düz plastik. Biraz yumuşak doku olsun diyen direkt kafadan silmeli onu.
Bakım maliyeti olarak Vitara 1.6 için servisten 450 lira gibi bir şey tutacağı söylenmişti. 15 bin km de bir bakıma giriyor. İlk kontrol ücretsiz olarak 2500 km de yapılıyor.

Şu araçlar arasında benzinli alacak olsam Vitara alırdım onda netim ama dizel alacak olsam kararsız kalırdım... ama sanırım Renegade'i seçerdim.
Vitarayı fiyat olarak ele alırsak çok mantıklı seçenek ama ilerleyen km ler de yada yıllarda bu sert plastikler trim sesi yapmazmı montajlarının da çok sağlam olduğunu zannetmiyorum ama izledigim test videoların da bile daha 1000km araçda ufakdan trim sesleri geldiğini söylemişlerdi bu ilerleyen zamanlarda daha da can sıkabilir, renegade facebook fan club üyeyim her gün araçı olan kişiler farklı bir arıza ışığı yandığını ne yapılması gerektiği bilgileri paylaşılıyor tabi bu biraz şans işi ama sanki biraz elektronik aksam sağlıklı çalışmıyor izlenimi verdi bana.

Vitarayı fiyat olarak ele alırsak çok mantıklı seçenek ama ilerleyen km ler de yada yıllarda bu sert plastikler trim sesi yapmazmı montajlarının da çok sağlam olduğunu zannetmiyorum ama izledigim test videoların da bile daha 1000km araçda ufakdan trim sesleri geldiğini söylemişlerdi bu ilerleyen zamanlarda daha da can sıkabilir, renegade facebook fan club üyeyim her gün araçı olan kişiler farklı bir arıza ışığı yandığını ne yapılması gerektiği bilgileri paylaşılıyor tabi bu biraz şans işi ama sanki biraz elektronik aksam sağlıklı çalışmıyor izlenimi verdi bana.

Seçenekler belirlenmiş, böyle konularda farklı araç düşünmez misiniz demeyi sevmiyorum ama; madem Renegade'de bu belirtilen sorunlar olabiliyor, aynı marka (FCA) bünyesinde 500X var. Zamanında okuduğum kullanıcı yorumlarında genelde memnuniyet vardı. Ona da göz atmayı düşünmez misiniz?

500X de az da olsa keskin hatlar yada yakışıklı bir görünüşü yok daha çok şirin, tatlı tabirinde bulunabileceğim bir araç bu yüzden de arkadaşımı biliyorsam onun tarzına hiç uymayacak bir araç zaten kendide tüm markların showroom larını gezmiştir test videolarını izlemiştir bir kaçının test sürüşünü de yaptı 500X bakmamıştır hiç diye tahmin ediyorum tipinden dolayı :))

Trim konusunu es geçmişim üstteki mesajda. Ailemdeki 4 bin küsur kmde şuan, yazmak için erken belki ama, arada kullanıyorum herhangi bir trim sesi yok. Yumuşak doku vs. yok kaliteli bir his vermiyor o nedenle, ama ilerleyen süreçte de üzeceğini sanmıyorum. Kişisel görüşüm, ne olacak yaşayıp göreceğiz.

Alternatif olarak daha geniş önerdiklerim Subaru Xv oldu beraber gidip test sürüşünü yaptık hafta içi, onuda atmosferik motor ve Cvt şanzıman kombinasyonun dan dolayı eledi yoksa araç çok hoşuna gitti benimde öyle düz yolda performans da çok fena gelmedi ama verdiği performansa göre yakıt tüketimi çok olduğundan mantıksız geldi eğer Xv de Levorg motoru olsaydı şanzımana bakmaksızın alabilirdi.

Dün Ankara Mazda bayisine gittik içeri girdik 2 personel vardı içeri girerken kimse yüzümüze bile bakmadı neyse içer de araçları inceliyoruz yer zaten ufak bir kişi bile gelip hoşgeldiniz yada onuda geçtim yardımcı olmak için bile yüzümüze bakmadı personellerden birinin yanına gittik Mazda Cx-3 kırmızı rengin power modeli varmı diye sorduk sanki malı satmamak için elinden geleni yapar gibi cevaplar veriyor sonra sistemden baktı sorduğumuz sorulara cevap veremiyor bilgi çok düşük test sürüşü için cumartesi gününe randevu aldık bakalım kafamız da çok deli sorular var bayinin ilgisiz olduğu gibi servis de aynı ise çok kötü arkadaşımın da benimde kafamda çok tereddütler oluştu alıp pişman olurmuyuz sonuçda periyodik bakım için 6 ay da bir servis yolunu tutacağız üzerine aralarda başka sorunlar çıkabilir bunlar içinde götürdügümüz de servis vurdu duymaz ise arabadan da soğuya biliriz, Ankarada Mazda servisini gidip memnun olan yada memnuniyetsizlik yaşayan varsa forumda bilgilendirebilir mi bizi, aynı şekilde hyundai gittigimiz de tam zıttı kurumsal bir firma gibi ilgi alaka çok yüksek tabi servisi tam bilmiyorum ama duyumlarımız araştırmalarıma göre iyi deniliyor.

Son olarak renegade ve suzuki vitaranın kasaları 2018 sonu yada 2019 başı gibi makyajlanıyor renegade yeni benzinli motor geliyor, vitara ise kalite hissi arttırılacak onları beklemek mantıklı olurmu seçim yaparken tabi bu kurdada fiyatların özellikle renegade 150 altı olmaz vitara 150 altı olma ihtimali daha yüksek.

Son düzenleme:
rexia aga 156.000 tl en varsa bunlara verme gidip volswogen tiguan 2018 0 km al 150 bine 6 daha ekleyebilirseniz tiguen alın kesinlikle alamassanız kona alın

Dün Ankara Mazda bayisine gittik içeri girdik 2 personel vardı içeri girerken kimse yüzümüze bile bakmadı neyse içer de araçları inceliyoruz yer zaten ufak bir kişi bile gelip hoşgeldiniz yada onuda geçtim yardımcı olmak için bile yüzümüze bakmadı personellerden birinin yanına gittik Mazda Cx-3 kırmızı rengin power modeli varmı diye sorduk sanki malı satmamak için elinden geleni yapar gibi cevaplar veriyor sonra sistemden baktı sorduğumuz sorulara cevap veremiyor bilgi çok düşük test sürüşü için cumartesi gününe randevu aldık bakalım kafamız da çok deli sorular var bayinin ilgisiz olduğu gibi servis de aynı ise çok kötü arkadaşımın da benimde kafamda çok tereddütler oluştu alıp pişman olurmuyuz sonuçda periyodik bakım için 6 ay da bir servis yolunu tutacağız üzerine aralarda başka sorunlar çıkabilir bunlar içinde götürdügümüz de servis vurdu duymaz ise arabadan da soğuya biliriz, Ankarada Mazda servisini gidip memnun olan yada memnuniyetsizlik yaşayan varsa forumda bilgilendirebilir mi bizi, aynı şekilde hyundai gittigimiz de tam zıttı kurumsal bir firma gibi ilgi alaka çok yüksek tabi servisi tam bilmiyorum ama duyumlarımız araştırmalarıma göre iyi deniliyor.

Son olarak renegade ve suzuki vitaranın kasaları 2018 sonu yada 2019 başı gibi makyajlanıyor renegade yeni benzinli motor geliyor, vitara ise kalite hissi arttırılacak onları beklemek mantıklı olurmu seçim yaparken tabi bu kurdada fiyatların özellikle renegade 150 altı olmaz vitara 150 altı olma ihtimali daha yüksek.
Mazda araclarinin kalitesi ic mekani yol tutusu sorunsuzlugu cogu markadan ondedir. Ama servisleride bir o kadar kotudur. (Mazda arac sahibiyim )

Mazda araclarinin kalitesi ic mekani yol tutusu sorunsuzlugu cogu markadan ondedir. Ama servisleride bir o kadar kotudur. (Mazda arac sahibiyim )

Mazda club forum sitesin de olsun farklı otomobil forum sitelerinde bilgiler edindim kalite anlamında diğer markaların önünde evet ama satış rakamları Türkiye için söylüyorum bu satış politikasında çok uzun sürmeyebilir belki Mazda Türkiye'den çekilebilir diye düşünüyorum satış personellerini değiştirmesi yada bilgilendirmesi gerekiyor müşteriye nasıl davranmasını araç hakkında bilgiler gibi reklamını iyi yapıp ilerleyen zamanlarda bişeler olabilir ama o ışığı pek görmedim tabi ama Mazda gerçekten tip açısından tüm modelleri gerçekten çok yakışıklı iç malzeme kalitesi mükemmel hep aklımda olan bir araç bir ara niyetlenmiştim ekonomik sorunlardan Mazda 3 almaktan son anda vazgeçmiştim ama nasip belki bir gün alabilirim.

1.5 DCİ Renault Kadjar Touch paket
Toyota ChR 1,8 Hibrit Diamond

Kadjarı test etmiş biri olarak gayet sıkı bir araç izlenimi verdi bana. Kurumda mesai arkadaşımda var, oldukça memnun.
Bakım periyodu 1 yıl 20 bin diye biliyorum. Ayrıca servis bakımı diğer markalara nispeten, gerçekten hesaplı kalıyor.

C-HR eğer arka hacim aranmıyorsa(cx-3 bakıldığına göre pek aranmıyor)mutlaka bakılmalı.

"Mazda Türkiye" olarak müşteriye önem veren, sahiplenen bir misyona sahip aslında, demek bu bayilere yansımamış. Bakım fiyatları uygun, serviste ilgileri daha iyi diye duymuştum. Ankara özelinde farklı ise bilemem.
Ben oyumu cx3den yana kullanıyorum. İç malzeme kalitesi, 1.5 dizel tam otomatik şanzımanın güzel uyumu ve 4 çeker oluşu, iç mekanın aynı zamanda çok şık olması, dış görüntüsünün de sportif modern olması tercih sebepleri.

C
1.5 DCİ Renault Kadjar Touch paket
Toyota ChR 1,8 Hibrit Diamond

Kadjarı test etmiş biri olarak gayet sıkı bir araç izlenimi verdi bana. Kurumda mesai arkadaşımda var, oldukça memnun.
Bakım periyodu 1 yıl 20 bin diye biliyorum. Ayrıca servis bakımı diğer markalara nispeten, gerçekten hesaplı kalıyor.

C-HR eğer arka hacim aranmıyorsa(cx-3 bakıldığına göre pek aranmıyor)mutlaka bakılmalı.
CHR tek eleme sebebimiz arka yaşam alanın hapishane gibi boğuk ve karanlık olması,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...