KAPALI Devir Düşmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

semihgull

Profesör
14 Eyl 2016
94
44
1,020
Antalya
2004 model Partner 1.9D motorlu aracım var. Kendileri şahane bir motordur(!). Aracı neredeyse her çalıştırdığımda devir 800-850 civarına düşüyor. Bir süre sonra 900 civarına çıkıyor. Ortalama 40-50 sn. Kullanımda vesaire bir etkisi yok aynı şekilde gidiyor duruyor, işliyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
2004 model Partner 1.9D motorlu aracım var. Kendileri şahane bir motordur(!). Aracı neredeyse her çalıştırdığımda devir 800-850 civarına düşüyor. Bir süre sonra 900 civarına çıkıyor. Ortalama 40-50 sn. Kullanımda vesaire bir etkisi yok aynı şekilde gidiyor duruyor, işliyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Rölanti motoru-valfi arızalanmış olabilir. Aracın performansında bir sorun var mı ?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
performanslarda sıkıntı yok. Bayramda karadeniz bölgesinde bagaj dolu 4 kişi yokuş tırmandım sıkıntı yaşamadım.
Rölanti motoru-valfini kontrol etmek lazım. Normalinde soğuk motorda yüksek devirle çalışmaya başlayıp ısındıkça düşmesi lazım burada tam tersi söz konusu. Elektronik bir hata, sensör, valf gibi ya da ecuyla alakalı olabilir. En basitinden akü kutup başlarını söküp 15-20 dk bekleyip tekrar takıp bir deneme yapabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım