KAPALI Diagnos da çıkan hatalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Merhaba, Bugün bir Courier için ekspertiz yaptırdık diagnosa bağlandığında bu hatalar gözüküyordu

image.jpeg

ama ekspertizdeki usta silersiniz önemli değil dedi. Bu hatalar neden çıkmış olabilir? Bir de sizlere sorim dedim.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Bende Citroen i satarken diagnos da şanzıman arızası vermişti ve arabanın ne titremesi vardı ne de şanzımanla ilgili şikayetim. Apar topar ustama gösterdim. O da bizim böyle bir hata kodumuz bile yok dedi ve kendi cihazına bağladı ve hiç bir şey çıkmadı. Sanırım bu tür cihazlar markaya özel olunca etkili çalışıyor. En temizi servise götürüp kontrol ettirmek.

Bu arada hangi expertiz?

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bende Citroen i satarken diagnos da şanzıman arızası vermişti ve arabanın ne titremesi vardı ne de şanzımanla ilgili şikayetim. Apar topar ustama gösterdim. O da bizim böyle bir hata kodumuz bile yok dedi ve kendi cihazına bağladı ve hiç bir şey çıkmadı. Sanırım bu tür cihazlar markaya özel olunca etkili çalışıyor. En temizi servise götürüp kontrol ettirmek.

Bu arada hangi expertiz?
Otorapor'da ekspertizi yaptırdık. Araçta amerikan park, led far, ses sistemi falan var acaba elektrik tesisatıyla oynayınca mı oldu diye düşünüyorum ama abs ile ne alakası olabilir onu anlayamadım.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Otorapor'da ekspertizi yaptırdık. Araçta amerikan park, led far, ses sistemi falan var acaba elektrik tesisatıyla oynayınca mı oldu diye düşünüyorum ama abs ile ne alakası olabilir onu anlayamadım.

Kağıt çok tanıdık gelmişti. Bende otorapor da yaptırmıştım. Sen bence servise götür arabayı satacağım expertize götürdüm böyle böyle hatalar çıktı bunlar ne diye ne olur ne olmaz sor baksınlar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
anlık daha önceden vermiş olduğu hatalar da olabilir bunlar. ufak bi sıkıntı olmuştur büyük bir sorun değildir, o sebepten uyarı vermiştir. Arıza kodlarını sildirdikten sonra belirli bir km gidip tekrar denediğinde sıkıntı yoksa aynen devam :)

Benim akü bitti, takviye ile çalıştırdım. otorapor'da elektrik sistemi ile ilgili zbilyonn tane arıza kodu çıktı. Hepsini sildirdim aküyü yeniledim şu an hiç bişi yok :)

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
ABS modülü, gösterge modülünden yanlış veri geliyor demiş. Aklıma ilk gelen; KM düşürme vakası olabilir.
Gösterge paneliyle ilgili bilip bilmeden yorum yapmim dedim ama içimden geçen kötü şeyi söylemişsiniz hocam. Bende km'den şüphelendim. Ayrıca araç 2016 model 55.000 de olmasına rağmen alt takımların ömrü hiç 55.000 gibi değil içi de temiz bakılmamıştı. Aracın İlk sahipleri ama 1.000 km bakımı dışında sanayide hep bakımı yapılmış, arabayı beraberinde savunan kişide kaportacı ve konuşmaları pek tekin gelmedi.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Gösterge paneliyle ilgili bilip bilmeden yorum yapmim dedim ama içimden geçen kötü şeyi söylemişsiniz hocam. Bende km'den şüphelendim. Ayrıca araç 2016 model 55.000 de olmasına rağmen alt takımların ömrü hiç 55.000 gibi değil içi de temiz bakılmamıştı. Aracın İlk sahipleri ama 1.000 km bakımı dışında sanayide hep bakımı yapılmış, arabayı beraberinde savunan kişide kaportacı ve konuşmaları pek tekin gelmedi.

o arabadan uzak dur o zaman hacım :))

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
aynen abi. olan yine kaporayla ekspertiz parasına olacak :(

Araç söylenildiği gibi çıkmadıysa kapora da gitmez expertiz parası da. Bu genel kuraldır. Gideceksin arabanın kazası olacak-km düşürülmüş olacak- söylenmeyen bir masraf olacak sonra vazgeçince kapora ve expertiz parasını ödemem diyecek. Öyle saçma şey mi olur.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Araç söylenildiği gibi çıkmadıysa kapora da gitmez expertiz parası da. Bu genel kuraldır. Gideceksin arabanın kazası olacak-km düşürülmüş olacak- söylenmeyen bir masraf olacak sonra vazgeçince kapora ve expertiz parasını ödemem diyecek. Öyle saçma şey mi olur.
Öncekinden aldık ama bunda verecek bir tip yok. Koparırsak kaporayı alırız alamazsak haram olsun artık ne diyim :( çünkü babam ekspere güvendi kabul etti çıkan sonuçları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım