KAPALI Direksiyon Sola Doğru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tevfik Bayram

Asfalt Kurutucu
17 Kas 2016
30
10
595
Öncelikle iyi forumlar. Aracımız 2013 c elysee exclusive düşük süratlarde araç hafiften sola doğru kayıyor arabayı bıraksan 4-5 derece kadar kayıyor direksiyon. Hız arttıkça direksiyon biraz daha yerine otuyuyor ama yine hafiften oynuyor. Sorun nedir sizce. Lastik basıncı/rot ayarı ya da başka bir şey.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,396
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kontrole başlamanız gereken yer lastik havaları. Lastik havalarını eşitledikten sonra hala devam ediyorsa rot&balans ayarlarını yaptırın. Ön düzendeki diğer ayarlar daha sonra bakılması gereken yerler.
Bu arada uzun süre lastik havaları sorunlu veya rot balans ayarları bozuk şekilde kullandıysanız lastiklerinizde asimetrik aşınma nedeniyle titreme olabilir. Lastiklerde ön-arka değişimi yapıp bir süre kullanırsanız bu sorun da zamanla çözülür.

Tevfik Bayram

Asfalt Kurutucu
17 Kas 2016
30
10
595
Kontrole başlamanız gereken yer lastik havaları. Lastik havalarını eşitledikten sonra hala devam ediyorsa rot&balans ayarlarını yaptırın. Ön düzendeki diğer ayarlar daha sonra bakılması gereken yerler.
Bu arada uzun süre lastik havaları sorunlu veya rot balans ayarları bozuk şekilde kullandıysanız lastiklerinizde asimetrik aşınma nedeniyle titreme olabilir. Lastiklerde ön-arka değişimi yapıp bir süre kullanırsanız bu sorun da zamanla çözülür.
Araca bugün baktım sanki lastik basıncı gibi birazdan lastikçiye uğrayacağım. Sabah baktım araçın sol kısmı daha alçakta duruyor parkta.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,396
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim yapamayacagim bisey yani:) Rot balans mı yaptiracagim peki ? Kac liraya yaparlar ortalama bu duzeltme isini
Lastikçinin dükkana ödediği kiraya bağlı olarak 50-100 tl arası oluyor rot & balans ayarı. :) Birini yaptırmışken ötekini de yaptırmanız yararınıza olur. Tek başına rot ayarının 30-50 lira gibi bir fiyatı olabilir tam emin değilim.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Lastikçinin dükkana ödediği kiraya bağlı olarak 50-100 tl arası oluyor rot & balans ayarı. :) Birini yaptırmışken ötekini de yaptırmanız yararınıza olur. Tek başına rot ayarının 30-50 lira gibi bir fiyatı olabilir tam emin değilim.
Teşekkürler. Bunun için rot balans yaptirmam çünkü çok dert etmiyorum ama yaptırmam gerektiğinde direksiyonu da duzelttiririm öğrendiğim iyi oldu.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

bu çok iyiydi :D :D bizim rot balanscının kirası az galiba 20 ila 50 lira arasında alıyor :D

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
elektrikli direksiyona sahip isen ve özellikle de araç torku yüksek bir dizel ise direksiyon mekanızması sola yakın olduğu için hızlanmalarda sola çekme eğilimi olması normaldir. sabit hızda giderken direksiyonu biraz serbest bırak ve ani hızlan araç hemen sola meyillenir elektrikli direksiyonda ayrıca normalde dururken ben de aracımda bir milimlik nir sağa meyil hissetmiştim servise söyledim bakım sırasında tamir ediverdiler

Tevfik Bayram

Asfalt Kurutucu
17 Kas 2016
30
10
595
Hocam sorun lastik basıncıymış sol arka tekerlek her ne kadar görüntü de öyle olmasa da 19 psi çıktı ve çivi felan da yok lastikte nasıl oldu anlamış değilim.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Hocam sorun lastik basıncıymış sol arka tekerlek her ne kadar görüntü de öyle olmasa da 19 psi çıktı ve çivi felan da yok lastikte nasıl oldu anlamış değilim.
Yazın pek olmuyor da kışın 2 haftada bir hava basınçlarını kontrol ediyorum ben. İlla 1 PSI düşmüş oluyor hava basıncı. Uzun süre kontrol etmediyseniz normal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım