Dıştaki Güçlü Kirler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Beyler aracın dışındaki zift , sticker izi(yapışkan) kirlerini/ lekelerini çıkarabilecek bildiğiniz bir ürün var mı?

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
922
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
Biz ziftleri mazotla çıkarmıştık, bulunursa gazyağı da olur ama benim görüşüm boya üzerindeki vernik için faydalı bir uygulama olmuyor. Bunun yerine Meguiars, Sonax vb. fazla bilinen firmaların zift/böcek temizleyici ürünlerinden kullanabilirsiniz en azından bu iş için üretilmiş nispeten daha az zararlı ürünler.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Araba için özel tinerler oluyor onlarla çıkarabilirsin. Biz mazot denedik zifti çıkarmadı ama tiner de hafif iz bıraktı.

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
Gyeon Tar ürününü tavsiye ederim. Sıktıktan bir süre sonra basınçlı su ile temizleyebilirsiniz. Tar'ı kullanıp,duruladıktan sonra sonra bir de kil yaparsanız,tertemiz olacaktır.

CetinAdam

Profesör
23 Kas 2016
89
129
1,060
30
İstanbul
Marka
Honda
gyeon iron öneririm mor bir rengi vardır ama boya ya işleyen balata ve demir tozlarına karşı tam bir düşmandır kendisi. Çok iyi bir temizleme malzemesi.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Araba için özel tinerler oluyor onlarla çıkarabilirsin. Biz mazot denedik zifti çıkarmadı ama tiner de hafif iz bıraktı.

hocam tinerin iz bırakmasından öte kullandığınız tiner o bahsettiğiniz özel tinerlerden değilse eğer boyaya daha fazla zarar verebilirsiniz, aman dikkatli olmakta fayda var

Edit: Gaz yağı etkili çözüm

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
gyeon iron öneririm mor bir rengi vardır ama boya ya işleyen balata ve demir tozlarına karşı tam bir düşmandır kendisi. Çok iyi bir temizleme malzemesi.
Aslinda skldiginda beyaz kurlesmeye basladiginda mor veya kirmizimsi kanar derler arabanin her yerinde kesinlikle etkili cozum guzel tavsiye hocam

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
zift ve sticker diyolla. gyon iron hiç bir işe yaramaz. Kalp hastasına göz damlası vermek kadar işe yarar

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,794
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Cenk abi gaz yağını nereden temin ettin?
Vallahi kardeşim ben bir oto yıkamacıya gittim, genelde oraya giderim. Bana dedi ki bu leke gaz yağıyla çıkar yalnız bizde yok. Kara borsaya düşmüş bu gaz yağı. Ya elinde bulunduran bir oto yıkamacı bulacaksın ya da tezgah altından satan birinden alıp bize getireceksin biz öyle yıkayacağız dedi bana. Ben de bir kaç oto yıkamacı dolaştım ve sonunda elinde gaz yağı olanı buldum, ona temizlettim.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
250
244
1,245
İstanbul
Marka
BMW
Ben benzinle ufak bir sürtmeden kalan boyaları çıkartmıştım. O da denenebilir. Gerçi benzin fiyatı almış başını gitmiş ama :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım