KAPALI Dizel cliodan benzin polo gecis?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bumbarke

sami bayrak
Takipçi
20 May 2020
4
0
10
26
kücükçekmece
Marka
Renault
arkadaslar merhaba
Suanda 2018 model joy paket dizel cliom var 22.500 km Allaha sukur kazasiz boyasiz piyasasi 100 bin kusur ediyor
Ve suan aklimda olan arac ise polo 2020 model 1.0 trendline manuel 0 km bunun fiyati ise sahibindende 120 bin ile 123 bin arasinda
Kendi aracimi satip boyle bir polo almak mantikli mi
Yakit tuketiminde sikinti yasarmiyim
Dizelden benzinliye gecis yapmak Da beni endiselendiriyor
Sizin gorusleriniz nelerdir
Siz olsaydiniz polo alirmiydiniz

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
En iyi senaryoda bile 2 litre oynar diyorum ben. Bence yakıt tüketimi endişe yaratıyorsa geçmemek daha mantıklı. Dizel 4, benzin 6 yaksa; yıllık 1200 lira fark eder. Arada 1000 lira da mtv farkı var. 1200-1000=200. Aslında mantıklıymış. :D

Egehan

Egehan Şirin
Asfalt Kurutucu
21 Ara 2017
20
14
595
24
Tokat
Marka
Volkswagen
Yakıt acısından benzinli 3 silindir motorda şuan ki benzin fiyatlarında zorluk sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum ama ben sizin yerinizde olsam 1.0TSI İbiza veya 1.2 TSI Leon düşünürdüm

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Yanlış bilmiyorsam trendline Polo'da 1.0 tsi değil 1.0 atmosferik motor var. 2 yaşında Clio'yu satıp üstüne para ekleyip böyle bir araç almazdım. Araç değişimi düşünüyorsanız farklı seçeneklere bakmanızı öneririm, mesela 1.0 tce manuel Clio olabilir.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
En iyi senaryoda bile 2 litre oynar diyorum ben. Bence yakıt tüketimi endişe yaratıyorsa geçmemek daha mantıklı. Dizel 4, benzin 6 yaksa; yıllık 1200 lira fark eder. Arada 1000 lira da mtv farkı var. 1200-1000=200. Aslında mantıklıymış. :D

Yanlış bilmiyorsam trendline Polo'da 1.0 tsi değil 1.0 atmosferik motor var. 2 yaşında Clio'yu satıp üstüne para ekleyip böyle bir araç almazdım. Araç değişimi düşünüyorsanız farklı seçeneklere bakmanızı öneririm, mesela 1.0 tce manuel Clio olabilir.

Ben Tsi diye düşünmüştüm, atmosferikse söylediklerimi geri alıyorum. Dizel satıp düşük hacim atmosferiğe geçmek mantıksız.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
arkadaslar merhaba
Suanda 2018 model joy paket dizel cliom var 22.500 km Allaha sukur kazasiz boyasiz piyasasi 100 bin kusur ediyor
Ve suan aklimda olan arac ise polo 2020 model 1.0 trendline manuel 0 km bunun fiyati ise sahibindende 120 bin ile 123 bin arasinda
Kendi aracimi satip boyle bir polo almak mantikli mi
Yakit tuketiminde sikinti yasarmiyim
Dizelden benzinliye gecis yapmak Da beni endiselendiriyor
Sizin gorusleriniz nelerdir
Siz olsaydiniz polo alirmiydiniz
- Mantıklı değil.
- Yakıt konusunda bir miktar sıkıntı yaşarsınız.
- Dizelden benzinliye geçmek medeniyete geçiştir ama 1.0 vw motoruyla değil, 4 silindirli bir motorla olur o medeniyet :)
- Kişisel görüşüm Aracınızın çoğu konuda Polo'dan ileride olduğu yönünde. O yüzden aracınızdan ciddi şikayetçi değilseniz, Polo sizin şikayetçi olduğunuz her konuyu çözmeyecekse gereksiz bir macera olur.
- Ben olsam polo almazdım.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
200 tork dizel clioyu bırakıp 95 tork polo almazdım.(eskiden 2018 polo 1.0 tsi highline a sahiptim).trend paket semsert plastik kalitesi ve hemen hemen sıfır özellikle çok da tercih edilicek bir araç değil.127 civarı clio 5 1.0 tce cvt joy bulursunuz.

ilyask

ilyas karaman
Takipçi
20 May 2020
3
7
20
38
İstanbul
Marka
MINI
polo
trendline olan 1.0 atmosferik 80ps
comfort olan 1.0 tsi 95ps

tsi olanlar alınır bence 3 silindir sesi değişik biraz ama kalitelidir polo emsallerine göre. bir polo kirala bence test et bak bakalım.

bumbarke

sami bayrak
Takipçi
20 May 2020
4
0
10
26
kücükçekmece
Marka
Renault
İlginize cok tesekkur ederim
Biranligina yasim dolayisiyla da olabilir belki kirmizi bir polonun gorselligine kapildim diyebilirim 😂
Bosuna kendime macera aramayip gül gibi arabami kullanmaya devam edip paramida cebimde tutucam tekrar tesekkur ederim cok yardimci oldunuz

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
İlginize cok tesekkur ederim
Biranligina yasim dolayisiyla da olabilir belki kirmizi bir polonun gorselligine kapildim diyebilirim 😂
Bosuna kendime macera aramayip gül gibi arabami kullanmaya devam edip paramida cebimde tutucam tekrar tesekkur ederim cok yardimci oldunuz
Güzel karar 20k fark verip aynı sınıfta boş bir araba almak mantıksız. Trendline polo sizi memnun etmez.

bumbarke

sami bayrak
Takipçi
20 May 2020
4
0
10
26
kücükçekmece
Marka
Renault
Kusura bakmayin bir soru daha sormak istiyorum
Hazir konusu acilmisken
Clio 2020 1.0 TCe joy pakete gecmek mantikli olur mu
Birde soyle dusunursek parayida bir yatirim amacli kullanmak cunku araba almak her gecen gun zorlasiyoru ve fiyatlarda artiyor
Ve yatirimdanda ziyade yakit konusu ve performans durumundanda nasil etki eder
Ben sakin bir kullaniciyim suanda clioda ortalamam 5.2 bir depoyla 950 km yol yapiyorum depo 45 lt

bumbarke

sami bayrak
Takipçi
20 May 2020
4
0
10
26
kücükçekmece
Marka
Renault
Hazir konusu acilmisken
Birde soyle dusunursek parayida bir yatirim amacli kullanmak cunku araba almak her gecen gun zorlasiyoru ve fiyatlarda artiyor
Ben sakin bir kullaniciyim suanda clioda ortalamam 5.2 bir depoyla 950 km yol yapiyorum depo 45 lt
Ayni zamanda otomatik bir araca gecmenin rahatliginida goz onune alirsak gorusunuz ne olur

Egehan

Egehan Şirin
Asfalt Kurutucu
21 Ara 2017
20
14
595
24
Tokat
Marka
Volkswagen
Hazir konusu acilmisken

Bütçene uyuyorsa model yükseltmek mantıklı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım