Dört Mevsim Lastikleri

Hangi dört mevsim lastiği?

• Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

Kullanılan: 8 44.4%
  • Nokian Weatherproof

Kullanılan: 10 55.6%

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hayla 8-10 tane yüksek çözünürlükte detay fotorafları paylaşmadın. üzerindeki simgeleri felan tek tek çekip, kılcal kanallardan loplarına kadar. çek çek koy
Hocam bugün Kartepe'ye tırmanabildiğim kadar çıktım. Lastiklerin fotoğrafları bu kadar çekebildim. Tipi vardı. Umarım iş görür.
http://i.hizliresim.com/g2OYJL.jpg
http://i.hizliresim.com/9gmrP9.jpg
http://i.hizliresim.com/qjGNZ3.jpg

Bu arada Goodyear Vector4Seasons Gen-2 ler araba kara tamamen oturana kadar beni çıkardı. Memnun kaldım.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bizimkiler gen-2 değil.Gen-2 ile diğeri arasında ne fark var?Bizim lastikler fabrika çıkışı 23 bin km gördü şu an hamuru filan gayet iyi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bizimkiler gen-2 değil.Gen-2 ile diğeri arasında ne fark var?Bizim lastikler fabrika çıkışı 23 bin km gördü şu an hamuru filan gayet iyi.
Sizinkinin Gen olduğunu varsayıyorum. Bana 4-5 günlüğüne 1 tane ondan takmışlardı. :) Temeldeki farklılıkları Gen'in ortasında çift kanal varken, Gen-2'nin tek kanal var. Genel olarak desenler birbirine benziyor.
Asıl fark hamurlarda. Gen'in benim ebattaki yol etiketinde ıslak zeminde yol tutuşu E, Gen-2'nin B. Yakıt ekonomisi ikisinde de E gözüküyor. Etiket değerindeki gürültü düzeyinde de 1-2 dB kadar iyileştirme yapmışlar Gen-2'de.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Sizinkinin Gen olduğunu varsayıyorum. Bana 4-5 günlüğüne 1 tane ondan takmışlardı. :) Temeldeki farklılıkları Gen'in ortasında çift kanal varken, Gen-2'nin tek kanal var. Genel olarak desenler birbirine benziyor.
Asıl fark hamurlarda. Gen'in benim ebattaki yol etiketinde ıslak zeminde yol tutuşu E, Gen-2'nin B. Yakıt ekonomisi ikisinde de E gözüküyor. Etiket değerindeki gürültü düzeyinde de 1-2 dB kadar iyileştirme yapmışlar Gen-2'de.
Akşam atarım fotoğraflarını ben de lastiğin dışları farklı duruyor herhalde.Kartepeye çıktık bana mısın demedi lastikler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Akşam atarım fotoğraflarını ben de lastiğin dışları farklı duruyor herhalde.Kartepeye çıktık bana mısın demedi lastikler.
Kaldığım yerde en son asfalta kadar kazıdım yolu. Ama araba tamamen kara oturduğu için yapabileceğim bişey kalmadı. Kalın karlara tekerleği kavratıp arabayı döndürebildim. Ona da şükür. :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kaldığım yerde en son asfalta kadar kazıdım yolu. Ama araba tamamen kara oturduğu için yapabileceğim bişey kalmadı. Kalın karlara tekerleği kavratıp arabayı döndürebildim. Ona da şükür. :)
Bizim lastikler 1.5 senelik 23 binde lastik.Onq rağmen iyi çıktı hamurları filan iyi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bizim lastikler 1.5 senelik 23 binde lastik.Onq rağmen iyi çıktı hamurları filan iyi.
Doğrudur. Ama yol çok beterdi. 2 yıl önce karda yaz lastikleriyle 1-2km kadar daha ileri gitmiştim. Hakikaten iyi lastikmiş.
Aşağıdaki yollar da kar tuttu. Bir Auris önümde kenara çekti kaldı yolda. Bir Giulietta da trafik ışıklarında yanımda dururken ABS ile kaydı. Muhtemelen onunki pilotaj hatasıydı. Ama dediğim gibi, karda da beğendim. Bizim buralar için idealmiş. :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
LZb8pa.jpg

r6OXgV.png

Şu an elimde bunlar var akşam detaylıca çekip atarım.Zaten burda kış pek sert geçmez.İdeal kış için.Yazın da kullandık lastikleri fena değil yazınki tutuşu.Allah senin lastiklere taş değdirmesin abi.Otelin ora çektiğim yer.Pazar günü çıktıydık.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
LZb8pa.jpg

r6OXgV.png

Şu an elimde bunlar var akşam detaylıca çekip atarım.Zaten burda kış pek sert geçmez.İdeal kış için.Yazın da kullandık lastikleri fena değil yazınki tutuşu.Allah senin lastiklere taş değdirmesin abi.Otelin ora çektiğim yer.Pazar günü çıktıydık.
Teşekkürler. Bu kadar kar alabalık restoranlarının orada var bugün. :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Teşekkürler. Bu kadar kar alabalık restoranlarının orada var bugün. :)
Biz çıkarken kar yok diye çıktık zaten ama gene de varmış.Yağmıyordu zaten çıkarken.Bi de otelde kayma parasına 30 tl 2 çaya da 10 tl istediler o da koydu.30 Tl ye 1 kızak alıyorsun ve 1 saat kayabiliyorsun.İyice kazıklamaya başladılar.Neyse konu lastik.Lastikler fena değil yav.İş görür.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu kadar çekebildim ayaklarım sucuk oldu:)
1VJOE5.jpg

Bu tam olarak gözükmese de dış tarafı
LZb5DV.jpg

Bu da tabanı diş derinliği fena değil 23 bindeki bir lastik için
r6Oz1P.jpg

Her ne kadar net çekemesem de şu 2 zımbırtı var lastikte.

hll19

Asfalt Kurutucu
1 Ocak 2017
5
0
585
arkadaşlar deneyim ve bilgilerinize güvenerek michelin crossclimate hakkında bilgi alabilirmiyim nasıldır lastik 4 mevsim olarak ebat 205/55/16 olarak almayı düşünüyorum ama kullanan var ise deneyimlerini merak ediyorum

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
arkadaşlar deneyim ve bilgilerinize güvenerek michelin crossclimate hakkında bilgi alabilirmiyim nasıldır lastik 4 mevsim olarak ebat 205/55/16 olarak almayı düşünüyorum ama kullanan var ise deneyimlerini merak ediyorum
ben 175/65/14 ebatta kullanıyorum çok memnunum ıslakta inanılmaz bir fren ve tutuşu var kuruda ise gayet başarılı

hll19

Asfalt Kurutucu
1 Ocak 2017
5
0
585
hocam ben antalyada yaşıyorum kışları 15 gün kadar iç anadoluda oluyorum (ocak-şubat) 15gün için kış lastiği almak mantıklı değil
ben 175/65/14 ebatta kullanıyorum çok memnunum ıslakta inanılmaz bir fren ve tutuşu var kuruda ise gayet başarılı
öncelikle teşekkür ederim cevap için
hocam ben antalyada yaşıyorum kışları 15-20 gün kadar iç anadoluda oluyorum (ocak-şubat) 15gün için kış lastiği almak mantıklı değil eğer bu lastik iş görüyorsa bunu kullanmak hem daha güvenli bir sürüş olur hemde yaz kış kullanılabilir bir lastik almış olurum

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
hocam ben antalyada yaşıyorum kışları 15 gün kadar iç anadoluda oluyorum (ocak-şubat) 15gün için kış lastiği almak mantıklı değil

hocam ben antalyada yaşıyorum kışları 15-20 gün kadar iç anadoluda oluyorum (ocak-şubat) 15gün için kış lastiği almak mantıklı değil eğer bu lastik iş görüyorsa bunu kullanmak hem daha güvenli bir sürüş olur hemde yaz kış kullanılabilir bir lastik almış olurum
antalya yazında sıkınıt olabilir ama crossclimate çalışma sıcaklığı 40 derece üstü önerilmiyor diye biliyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Ben yaz sıcağında kullandım CrossClimate'ı. Yazın normal yaz lastiğinden hiçbir farkı yoktu. Bu dediğim sıcaklıklar Kocaeli'de yazın 2-3 gün kadar görülen 40°C ye yakın sıcaklardı. Kış performansına da idare eder diyorlar.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Ben yaz sıcağında kullandım CrossClimate'ı. Yazın normal yaz lastiğinden hiçbir farkı yoktu. Bu dediğim sıcaklıklar Kocaeli'de yazın 2-3 gün kadar görülen 40°C ye yakın sıcaklardı. Kış performansına da idare eder diyorlar.
bi kar yağmadı abi deneyeyim ya karda su lastikleri :D

hll19

Asfalt Kurutucu
1 Ocak 2017
5
0
585
antalya yazında sıkınıt olabilir ama crossclimate çalışma sıcaklığı 40 derece üstü önerilmiyor diye biliyorum

benimde en çok merak ettiğim konu yaz olayı malum antalya sıcak acaba lastik bozarmı kendisini sıcaklarda

hocam teşekkürler cevap için bana kış performansının idare eder olması yeterli agrasif bir sürücü değilimdir amacım hem kendimin hemde başka araç ve insanların güvenliğini sağlamak yaz lastikleri ile bu havalarda gitmek sıkıntılı ama 4 mevsim uysal kullanımda işimi görürse eğer bana yeterlidir. ama yaz kullanımı konusunda antalya kocaelinden daha uzun süre 40 dereceleri görüyor acaba lastik kaldırabilirmi bu sıcaklığı

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
benimde en çok merak ettiğim konu yaz olayı malum antalya sıcak acaba lastik bozarmı kendisini sıcaklarda

hocam teşekkürler cevap için bana kış performansının idare eder olması yeterli agrasif bir sürücü değilimdir amacım hem kendimin hemde başka araç ve insanların güvenliğini sağlamak yaz lastikleri ile bu havalarda gitmek sıkıntılı ama 4 mevsim uysal kullanımda işimi görürse eğer bana yeterlidir. ama yaz kullanımı konusunda antalya kocaelinden daha uzun süre 40 dereceleri görüyor acaba lastik kaldırabilirmi bu sıcaklığı
Bence görür. Piste çıkmayacaksanız yeterli olur diye düşünüyorum. En kötü ihtimalle ortalama yaz lastiği kadar tutar. Zaten 40°C den sonra asıl tehlike lastiklerin kendini salması değil, yer yer eriyen gevrek asfaltlar ve stabilize çakıl üzerine atılan ziftler. Yollar çok yüksek sıcaklıklarda buzdan farksız oluyor. O yüzden işinizi göreceğini düşünüyorum.

hll19

Asfalt Kurutucu
1 Ocak 2017
5
0
585
Bence görür. Piste çıkmayacaksanız yeterli olur diye düşünüyorum. En kötü ihtimalle ortalama yaz lastiği kadar tutar. Zaten 40°C den sonra asıl tehlike lastiklerin kendini salması değil, yer yer eriyen gevrek asfaltlar ve stabilize çakıl üzerine atılan ziftler. Yollar çok yüksek sıcaklıklarda buzdan farksız oluyor. O yüzden işinizi göreceğini düşünüyorum.

hocam çok teşekkür ederim dediğim gibi hız sınırlarını mecbur kalmadıkça aşmayan sakin bir sürücüyümdür bu yüzden sanırım bana en uygun lastik bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım