KAPALI donanım karşılaştırmaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yakup67

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
9
2
595
39
İstanbul
arkadaşlar merhaba; araşları donanımsal olarak karşılaştırmanın en kolay yolu nedir.
internetteki karşılaştırmalar bazı donanımları göstermiyo bi birine bi birine ben bakarken zaten unutuyorum bunun kolay bir yolu varmı bilen arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim

Ör: golfü donanımsal olarak birçok rakibine göre eksik(boş) bulanların sayısı az değil fakat ben baktığımda hep o daha dolu çıkıyo
nerede yanlış yapıyorumm ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Gellyde koltuk ısıtma bile var donanımı boş verin bir marka bir sey koyuyor diğerinde yok digeride ona karşılık başka bir donanım koyuyor birbirlerin ekmegine taş koymuyorlar diyelim :)

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
evet kaan bey haklısınız işte bu farkları görebilecek bir site aradım sputnik arkadaşın verdiği sitede çoğu olmuyorr
Kendinweb sitelerinde dahi bir cok ince özelliği geçip yazmıyorlar dediginiz gibi bir içeriğe sahip site bende göremedim araç özlliklerini teker teker açıyorum karşılaştırıyorum uzun sürüyor fakat en saglıklı yöntem bu gibi gözüküyor.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Abi en temizi bayiye gidip bakmak. İnternette çok saçma şeyleri donanım olarak yazıyorlar bide dolu göstermek için saçma isimler sıralıyorlar mesela kendi arabamdan örnek vereyim yol tutuş özelliklerinde Dinamik çekiş kontrollü,düz hat denge kontrolü,viraj denge kontrol ve Esp plus diye yazıyor benim bildiğim kadarıyla bu 4 donanımda kısacası ESP :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Gerçekten çok zor bir konu. Eğer takıntı noktasına gelirse kopyalayıp excel üzerine yapıştırabilir, program üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. O zaman karşılaştırma daha kolay olur.
Ama yine sıkıntı var. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam Toyota'nın sitesinde arka cam rezistansını donanım olarak yazmışlardı sağolsunlar. :) Başka marka da olabilir, Toyota kısmından emin değilim.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
O konuda zaten olması gerekenleri standart donanıma yazmıyorlar mı sinir oluyorum.

3 noktadan gergili emniyet kemeri falan!

Mesela bazı markalar hala 4 cam otomatik falan yazıyor. Gereksiz ve boş işler.

Olması gerekenler zaten var. Onun üstünde ne sunuyorsun? Benim için önemli olan o.

Geçen sene sığırın biri çıkmış "BMW'de lastik basınç sensörü yok daha" demişti. Adamlar onları standart donanım olarak üretiyorlar 2005 yılından beri, yazmaya bile tenezzül etmiyorlar. Ama Golf'te yazıyormuş!

Böyle tiplerden nefret ederim mesela, araştırma yok, öğrenme yok, sorgulama yok, beyin de yok ama bol bol boş fikir var.

Neyse konuya dönecek olursak, bunun kolay bir yolu yok maalesef.

Almayı ya da bakmayı düşündüğünüz otomobillerin internet sayfalarını yanyana açıp bir ona bir ona bakacak şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Belki 3. parti siteler vardır donanım karşılaştırması yapan ama güncel olduklarını sanmıyorum. Her geçen gün farklı markalar farklı opsiyonları üretiyorlar.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
arkadaşlar merhaba; araşları donanımsal olarak karşılaştırmanın en kolay yolu nedir.
internetteki karşılaştırmalar bazı donanımları göstermiyo bi birine bi birine ben bakarken zaten unutuyorum bunun kolay bir yolu varmı bilen arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim

Ör: golfü donanımsal olarak birçok rakibine göre eksik(boş) bulanların sayısı az değil fakat ben baktığımda hep o daha dolu çıkıyo
nerede yanlış yapıyorumm ?
daha dolu degıl zaten hocam bazı markalar bazı seylerı yazmaya tenezzul dahı etmıyor ondan usttekı hocam bahsetmıs masallah

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bizde yakın zamanda araba bakıyorduk ondan az çok donanımları biliyorum baktıklarıma göre her marka farklı donanımları standart yapıyor bu da karşılaştırmayı imkansız kendi çapımda bir kaç arabanın dizel+otomatik ve denk donanım fiyatlarını yazayım (her arabanın karşılıklı + ve -
leri olabilir)

Vw Golf 1.6 Tdi+Dsg Highline 110k
Mazda 3 1.5 Sky-D AT Power 105k
Ford Focus 1.5 Tdci Powershift Titanium 105k
Kia Ceed 1.6 crdi dct Consept Plus 102k
Opel Astra 1.6 cdti At Dynamic 99K
Peugeot 308 1.6 bluehdi At Allure 101k

Üst segment olsalarda
Skoda Superb 1.6 tdi dsg Style 124k
Opel İnsignia 1.6 cdti at edition elegance 114k
Vw Passat 1.6 tdi dsg comfortline 145k

CanSoylu

Profesör
8 Eyl 2016
258
353
1,445
45
İstanbul
ustam ben de bu konuda çok aradım ama bulamadım sonunda oturdum kendim yaptım 2014 Ekim ayında otomatik dizel alma niyetiyle yola çıkmıştım o zaman şu araçlar dizel otomatikti şimdi den söyleyimde yazanlar olacaktır şu araç niye yok bu listede diye. Dizel otomatik ilk şartlardı
karşılaştırma.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım