Drive Mode'da Vites Konum Göstergesi

undefinedvoid

Mert Gedikli
Senkromeççi
14 Haz 2023
32
22
70
27
İstanbul
Marka
BMW
Merhaba arkadaşlar,

Otomatik araçlarda D konumunda sürüş yaparken hangi viteste olduğunuzu görmenizi sağlayan bir indikatör var yeni nesil araçlarda.
Bu özelliği eski araçlara da yapıyorlar. Acaba daha önce bu özelliği açan, tecrübe eden kimse oldu mu?
Aracım E90 2008 model bir 320i. Araştırdığım kadarıyla bu araçlara da yapmışlar fakat nasıl olduğunu bir türlü çözemedim.

Astra J'lerde OBD üzerinden gizli özellik açar gibi açtığını belirten Rus forumları var ama tam detaylı bilgiye sahip olamadım.
Bilen varsa aydınlatabilir mi?

Not : Manuele alınca görebiliyorum ama benim takip etmek istediğim aracın o an Drive modda nasıl davrandığı.
D ve DS modlarında bu vites pozisyonunu göremiyorum. Analog kadran var, ghost kadran kullanan arkadaşım da bu özellik açık ama araç vites konum bilgisini verdiğine göre analogda da açılabilmeli diye düşünüyorum led panel alanında.

Bahsettiğim olay şu ortada ki "D" yerine olan "D4" yazısı, aracın 4. viteste olduğunu belirtiyor ;

1688634609903.png

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım