KAPALI DS DS5

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Beyler ve bayanlar herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Mayıs ayında Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB ve birkaç araç arasında kaldığımız hakkında bir başlık açmıştım. Ev halkı araçlar arasından en çok Giulietta'yı beğendi ve aldık. Aradan geçen 4 5 ay içerisinde Giulietta'nın bize göre olmadığını daha doğrusu anneme göre olmadığını anladık. Malumunuz şu anda otomobil fiyatları uçmuş gitmiş vaziyette fakat hala 1 2 modelin fiyatı normal seviyelerde. Kısacası son kalan 1 2 tren var. Çok fazla bir bütçe koymadan aracımızı yenilemek, Model yükseltmek istiyoruz.

İç mekan ve tasarımda premium hissettirsin az yaksın otomatik olsun şekli olsun ve bütçeye uysun dediğimiz zaman karşımıza DS DS5 1.6 BlueHDi çıkıyor. Aracı bir hayli araştırdım (üretildiği fabrikanın kalite standardından tutun aklınıza gelebilcek çoğu şey). Fakat kullanıcı yorumlarına pek ulaşamadım.

Sizce bu araç alınır mı? Giulietta'dan sonra memnun eder mi?

2015 yılında gördüğü makyaj ile birlikte aracın süspansiyonları değişmiş ve konfor odaklı hale getirilmiş. Motorun pek hantal olduğunun farkındayım ama Giulietta'da da 3500 deviri geçmedik yani öyle performans merakımız yok zaten aile araci olarak alacağız. Yanlız okuduğum yazılara göre eskiden standart olan akustik camlar uzun bir süredir Türkiye'ye gelmiyormuş. Donanim olarak Giulietta dan sonra bizi tatmin edeceği aşikar.

Açıkçası ben şu durumda babama "sana al diyemem ama alma demekte gelmiyor içimden" diyorum arada kaldık biraz. Alırsak 2 3 yıl kullanacağız gibi duruyor kısmet olursa.

Örnek araçlar;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...hibinden-temiz-otomatik-araba-531609354/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...erden-temiz-24.000-km-de-ds-5-596941421/detay

Değişik alternatiflere ve tavsiyelere sonuna kadar açığız :).

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Pazartesi günü CX3'ün işlemlerini gerçekleştirecektik lakin aracın birçok yerinde çizik ve gamze vardı. Bunlar pek birşey değil lakin ön farın ve camın çatlak olması ve sağ ön kapıda yarık gibi bir çiziğin olması araçtan bizi soğuttu. Malum sitede başka alternatiflere bakmaya devam ettik DS5 dizeller hem pahalı hem de pek temiz degillerdi kullanım olarak. Tam araba mevzuatından vazgeçecekken babamın arkadaşının genel müdür olduğu Volvo bayiine DS5 1.6 THP düştü. Araba 50k km de ama full dolu elektrikli koltuk var ama tek eksiği saat kayışı deseni. Arabanın 3 parça boyası var toplam trameri 1400tl. Yani böylelikle kendimize DS5 almış olduk :). Cuma günü aracı teslim alıyoruz inşallah yarın detail işlemleri yapılacak. Bu arada lastikleri de yeni değişmiş aracın.

Kısacası öyle ya da böyle DS5 almış olduk. @Ozgur Gunes siz bi ara DS5 THP test etmiştiniz hatta. Arabayı babamlar test etti ne bir trim sesi ne bir alt takım sesi hiçbişey yokmuş. Ek olarak araçta akustik camlar varmış.
Hayırlı olsun ceyhun. Araç makyajlı kasa mı ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen abim makyajlı kasa EAT6 şanzıman 165 beygirlerden.
Heh iyi iyi.. Makyjasız aldınız sandım korktum :D Makyajlı kasaların bayağı toparlandığını söyleyenler vardı. Özellikle şu arkada ki torsiyonun pat küt etme olayını bitirmişler diye duymuştum testlerden. İnşaallah memnun kalırsınız.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Heh iyi iyi.. Makyjasız aldınız sandım korktum :D Makyajlı kasaların bayağı toparlandığını söyleyenler vardı. Özellikle şu arkada ki torsiyonun pat küt etme olayını bitirmişler diye duymuştum testlerden. İnşaallah memnun kalırsınız.
Aynen abim süspansiyon direksiyon ve yalitim baya toplanmış makyajla yoksa aldırmadım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,261
45,893
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Citroen değil DS :D:D:D:D:D :p kesinlikle katılıyorum valla zaten anneme öyle sürüş arabası almamıza gerek yok konforlu olsun oyuncaklı olsun tasarımı olsun yeter :D
Hemen ' rica edicim lütfen DS Bey diyeceksiniz ' modları demek asdhashd :D Aracı alınca bir garaj yaparsın artık. Vagların iç mekanı pratik, işlevsel, kaliteli ama düzdür. Bu düzlükten sonra DS'in iç mekanı size oldukça ilginç gelecektir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hemen ' rica edicim lütfen DS Bey diyeceksiniz ' modları demek asdhashd :D Aracı alınca bir garaj yaparsın artık. Vagların iç mekanı pratik, işlevsel, kaliteli ama düzdür. Bu düzlükten sonra DS'in iç mekanı size oldukça ilginç gelecektir.
Bakalım denon ses sistemli falan baya dolu dolu bi iç mekan beni bekliyor :p:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım