DSG 7 İleri İçten Yağlama ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar,

Kayın birader Golf e niyet etmiş...
AVEK te araç inceler ken oradaki danışmanlar şanzımanın değiştiğini (hoppalaaa!!!), yenilerinin "içten yağlamalı" olduğunu söylemişler...

Bende "abi seni yemişler, yok öyle birşey, bildiğin 7 ileri kuru kavrama, kodu bile aynı" dedim ... de aslında bir değişiklik duymadığım için böyle dedim.

Siz böyle birşey duydunuz mu ?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Kuru kavrama da olsa 7 ileri dsg'lerde de bir miktar yağ var. Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 litre olmalı..Onu mu söylemeye çalıştı diyeceğim de içten yağlamalı skandal bir tabir olmuş..Böyle bir tabir yok, söylediği saçmalığa mantıken uyan şanzıman da tork konvertörlü

Ülkemizde danışmanların eğitim seviyesine bakılmıyor.Önemli olan ikna kabiliyeti..Söyledikleri yalanmış veya yanlışmış kimsenin umurunda değil. Bir yetkili de çıkıp demiyor ki ulan bu adam ne diyor.Önemli olan satışı yapması..

Bu arada adam bence başarılı olmuş :).. Yetersiz bilgi seviyesiyle kayın biraderine bunu söylemesi, onun inanıp sana söylemesi ve senin burada "ulan var mı acaba böyle bir şey" diye düşünüp konu açman :D

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Kuru kavrama da olsa 7 ileri dsg'lerde de bir miktar yağ var. Yanlış hatırlamıyorsam 1.5 litre olmalı..Onu mu söylemeye çalıştı diyeceğim de içten yağlamalı skandal bir tabir olmuş..Böyle bir tabir yok, söylediği saçmalığa mantıken uyan şanzıman da tork konvertörlü

Ülkemizde danışmanların eğitim seviyesine bakılmıyor.Önemli olan ikna kabiliyeti..Söyledikleri yalanmış veya yanlışmış kimsenin umurunda değil. Bir yetkili de çıkıp demiyor ki ulan bu adam ne diyor.Önemli olan satışı yapması..

Bu arada adam bence başarılı olmuş :).. Yetersiz bilgi seviyesiyle kayın biraderine bunu söylemesi, onun inanıp sana söylemesi ve senin burada "ulan var mı acaba böyle bir şey" diye düşünüp konu açman :D

Hahaha...

Aynen, başarılı oldu o kahraman satış temsilcisi ...

Öyle bir şekilde kandırıyorlar insanları işte.. hoş bunu yapmalarına gerek yok ama işte, bir nevi savunma mekanizması işte.. ya da makyajlı kasaya gönülden verilen "bir makyaj operasyonu" diyelim... malum pek bir yenilik yok makyajlı kasada (Highline olanları tenzih ederim:) )

Evet, aslında yağ her halikarda var kavrama sistemi içinde .. hatta o yağın sentetik olmasıydı ilk çıkan kuru kavramalarda ılıman iklimlerde fazlaca problem çıkarmasına neden, sonradan mineral yağa geçince kalkmıştı o sorun ..

Neyse, almışlar arabayı ... çok ciddi indirim yapmışlar bu arada...
Görünen o ki fiyatlar anormal olsada, mağlesef her yıl olduğu gibi araç almanın tam zamanı ...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
' İçten yağlamalı ' derken ıslak tip şanzıman ile değiştirdiler demek istedi herhalde. Belki kafası karışmıştır diyeceğim ama genel olarak satış temsilcilerinin çoğu aynı kafada olduğu için eleştiriler de genel oluyor haliyle. Otomobil sektöründe, sattığı ürünün özelliklerini bilmeden çalışanına sunum! yaptıran ve bunun için de maaş veren tek ülke bizizdir herhalde. Aslında satış temsilcilerine veya onları işe alan bu düzene kızmamak gerek. Neticede yetkili bayiler işe aldıkları satış danışmanlarının ürün hakkındaki özelliklerine dair bilgilerini, aracı satın almaya gelen potansiyel müşterilerin bilgileriyle doğru orantılı olarak önemsiyor. Millet bilgisizse satış danışmanının çok ya da doğru bir şey bilmesi gerekmez.

Son düzenleme:

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Avek Skoda da çok iyi bilgili bir satış danışmanı denk gelmişti bize de yeti sormaya gittiğimizde.Sizin akrabanız şanssızlık yaşamis

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
0 araç alacağımız dönem Nissan'a gittiğimde Pulsar'ı incelerken arka süspansiyon bağımsız mı torsiyon mu diye sormuştum. "Binek arabaların %99'unda arkada bağımsız süspansiyon bulamazsınız. Ancak KAMYONETLERDE bulabilirsiniz" demişti. Ok dedim daha da bir şey sormadım araba hakkında. Sonuç: gittik 2. el Mazda aldık :D

Böyle muazzam olaylar yaşanabiliyor. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
0 araç alacağımız dönem Nissan'a gittiğimde Pulsar'ı incelerken arka süspansiyon bağımsız mı torsiyon mu diye sormuştum. "Binek arabaların %99'unda arkada bağımsız süspansiyon bulamazsınız. Ancak KAMYONETLERDE bulabilirsiniz" demişti. Ok dedim daha da bir şey sormadım araba hakkında. Sonuç: gittik 2. el Mazda aldık :D

Hemen gidip kamyonet alalım :D
38135549.jpg

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Makas o makas... arada bişey kesmeye yarıyor diyip kaçılırdı o dükkandan ...
Ya bazen hiç koymasalar bu satış temsilcilerini olur, hatta daha bile iyi olur... en azından markaya bir özgüven falan kazandırır diyorum ama muhtemelen, istatiksel olarak adamlar başarılı oluyor.. ondan böyle :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Konu acilmisken sorayim, bu kuru kavramadaki yag neden degismiyor duzenli araliklarla? Neticede yag, eskimesi lazim.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Arkadaşlar,

Kayın birader Golf e niyet etmiş...
AVEK te araç inceler ken oradaki danışmanlar şanzımanın değiştiğini (hoppalaaa!!!), yenilerinin "içten yağlamalı" olduğunu söylemişler...

Bende "abi seni yemişler, yok öyle birşey, bildiğin 7 ileri kuru kavrama, kodu bile aynı" dedim ... de aslında bir değişiklik duymadığım için böyle dedim.

Siz böyle birşey duydunuz mu ?
Bu da demek oluyor ki dıştan yağlamalı şanzıman da varmış. Acaba eskileri dıştan yağlandığı için mi şanzımanın içindeki dişliler ısınıp arıza veriyordu acaba o_O

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Konu acilmisken sorayim, bu kuru kavramadaki yag neden degismiyor duzenli araliklarla? Neticede yag, eskimesi lazim.
2 farklı yağ var
1. normal manuel şanzımanlarda bulunduğu gibi dişli yağı ( yüksek kmlerde değişimi var )
2. mekatronik yağı
ikisi de düşük kmlerde değişimi yapılmaz, mekatronik değişimi yapıldığında içte ki dişli yağı ile birlikte değişim yapılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım