e180 chip+lpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

theonemax

Asfalt Kurutucu
14 Eki 2016
23
11
595
beyler öncelikle selamlar şuanda bmw 520i kullanıyoruz 2015 çıkışlı hayalet araçtan memnunum fakat babam direksiyonun ağırlığından şikayetçi daha önce de c180 kullanıyorduk lpg de vardı 25 kr yakıyodu iyi kötü gidiyordu da şimdi babam şuanda e180 bakıyor lpg li yeni yeni çıkmaya başlamış ama araç gidermi şüphelerim var bu yüzden ben chip yaptırmak isterim alınınca fakat bi sıkıntı falanda çıkarır mı diye sormak istedim :) cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
baktığımız aracın linki:https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-amg-premium-airmatik-vs...vs-219373987/detay

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
0-100 yaklaşık 10sn. Benim okuduğum testlerde sakin sürüşlerinde yeterli yazıyordu normal kullanırsanız sorun olacağını sanmam

Son düzenleme:

theonemax

Asfalt Kurutucu
14 Eki 2016
23
11
595
0-100 yaklaşık 10sn. Benim okuduğum testlerde sakin sürüşlerinde yeterli yazıyordu normal kullanırsanız sorun olacağını sanmam
şuan kullandığımız 520i nin 8,8 sn gibi bi değer ve araba yürüyor ama mercedesin 7g tronicşanzımanı dahil edersek üzebilir diye düşünüyorum

alperen1818

Asfalt Kurutucu
6 Kas 2016
44
43
595
E 180 güzel araç ama çok yakar Şehir için 70 kuruş aşşağısına düşmez tahminen prins sıvı sistemli lpg ler var o lpg uyar

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
ya kardeşim kusura bakma istediğin cevabı veremeyeceğim ama chip zaten motorun canını okuyan bir işlem LPG ile olabilecek en ağır sonuçları veriyorsun
bu mühendisler salak mı da araçları böyle üretmiyor, bir aracın tasarlanıp ayarlanması ortalama 7 yıl sürüyor siz 7 dakika da sanayide hallediyorsunuz, kusura bakmayın

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
ya kardeşim kusura bakma istediğin cevabı veremeyeceğim ama chip zaten motorun canını okuyan bir işlem LPG ile olabilecek en ağır sonuçları veriyorsun
bu mühendisler salak mı da araçları böyle üretmiyor, bir aracın tasarlanıp ayarlanması ortalama 7 yıl sürüyor siz 7 dakika da sanayide hallediyorsunuz, kusura bakmayın

Tam da bunu yazacaktım. Lpg var + chip var oy oy oy.... stok takılmak daha iyisi.... 0-100 9.6 saniye yeterli gelmiyorsa eğer başka araçlara bakmanızı öneririm. Bu araç için ödemeyi planladığınız rakam 200bin TL. Az para değil....

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
E 180 chip le kaç beygir güç elde ediliyor ben çok guc artisi olmuyor diye biliyorum daha iyi bilen varsa yazar

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Chip miş,yazılimmis yok arabayi cok iyi yapiyormus.aslinda firmalar aracin gucunu kisiyormusta,aracta aslinda bu potansiyel varmista aciga cikariyorlarmis.emisyondan dolayi kisiyorlarmis.mercedes zaten e serisine 1.6 motoru anca bizim gibi ulkelere ozel yapiyor ve emisyonun bizde hicbir anlaminin olmadigini bizden iyi biliyor.bilmem hangi firmadan yazilim yaparsan daha iyi olurmusta yok arge si varmista.boyle seyler tamamen insanlarin kendini kandirmasi,avutmasi.aractan performans bekliyorsaniz satin daha guclu arac alin,ekonomi bekliyorsaniz ona gore arac alin.muhendisler en optimum ayari yapiyorlar.motorun ömrunu ,yakitini,yurur aksama etkisini vb vb.birde zaten lpg takarsaniz evlere şenlik olur.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Chip miş,yazılimmis yok arabayi cok iyi yapiyormus.aslinda firmalar aracin gucunu kisiyormusta,aracta aslinda bu potansiyel varmista aciga cikariyorlarmis.emisyondan dolayi kisiyorlarmis.mercedes zaten e serisine 1.6 motoru anca bizim gibi ulkelere ozel yapiyor ve emisyonun bizde hicbir anlaminin olmadigini bizden iyi biliyor.bilmem hangi firmadan yazilim yaparsan daha iyi olurmusta yok arge si varmista.boyle seyler tamamen insanlarin kendini kandirmasi,avutmasi.aractan performans bekliyorsaniz satin daha guclu arac alin,ekonomi bekliyorsaniz ona gore arac alin.muhendisler en optimum ayari yapiyorlar.motorun ömrunu ,yakitini,yurur aksama etkisini vb vb.birde zaten lpg takarsaniz evlere şenlik olur.
Bir aracın tasarlanması 7 yıl
üretim 10 yıl
kullanım 10 yıl ( türkiye de 15 yıl ) olarak belirleniyor.
üreticiler aracın motorunu üretirken max performans ve max motor ömrünü alıyorlar ve motorların arıza için belli toleransları var, %15 arıza toleransı olan motoru yazılım ile %5 e çekiyor bizim millet ve motoru zorluyor 1 seferde sorun yok 2 seferde sorun yok ama motor %5 lik toleransı geçince başlıyor arızalara, aktüerlerden arıza vermeye başlıyor yavaş yavaş mekanik kısmın canını okuyor mahvediyor.
Bir motor tasarlıyorsun, en zorlu koşullarda soğukta ve sıcakta max yükte çalıştırıp belli değerler elde ediyorsun ve bu süreçte kırıp çöpe atılan motorların katmıyorum bile.. ama bizimkiler direk bir kutucuk takıyorlar off 50 hp sorunsuz dertsiz çiçek :)
birde çift kavramalı şanzımanlara yazılım atıp dayanım torkunu arttırıyoruz diyorlar, yahu motor torkuna dayanımı demek baskı diskinin çapı ve genişliği ile alakalıdır ve bunun kavrama yapmasını mekanik bir yay sağlamaktadır buna yazılım atıp hangi akla hizmetle dayanım torku artıyor anlamıyorum, turbo motorlar zaten stok halde bile çok hassas davranılması gereken nazik motorlar chip + LPG ve güvenerek gazlamak? aklıma durgunluk verildi valla

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Bir aracın tasarlanması 7 yıl
üretim 10 yıl
kullanım 10 yıl ( türkiye de 15 yıl ) olarak belirleniyor.
üreticiler aracın motorunu üretirken max performans ve max motor ömrünü alıyorlar ve motorların arıza için belli toleransları var, %15 arıza toleransı olan motoru yazılım ile %5 e çekiyor bizim millet ve motoru zorluyor 1 seferde sorun yok 2 seferde sorun yok ama motor %5 lik toleransı geçince başlıyor arızalara, aktüerlerden arıza vermeye başlıyor yavaş yavaş mekanik kısmın canını okuyor mahvediyor.
Bir motor tasarlıyorsun, en zorlu koşullarda soğukta ve sıcakta max yükte çalıştırıp belli değerler elde ediyorsun ve bu süreçte kırıp çöpe atılan motorların katmıyorum bile.. ama bizimkiler direk bir kutucuk takıyorlar off 50 hp sorunsuz dertsiz çiçek :)
birde çift kavramalı şanzımanlara yazılım atıp dayanım torkunu arttırıyoruz diyorlar, yahu motor torkuna dayanımı demek baskı diskinin çapı ve genişliği ile alakalıdır ve bunun kavrama yapmasını mekanik bir yay sağlamaktadır buna yazılım atıp hangi akla hizmetle dayanım torku artıyor anlamıyorum, turbo motorlar zaten stok halde bile çok hassas davranılması gereken nazik motorlar chip + LPG ve güvenerek gazlamak? aklıma durgunluk verildi valla
Bu yüzden renault 9'a yazılım attırcam.

defender

Profesör
29 Ara 2016
383
840
1,845
Artvin/Arhavi
Valla aynen katiliyorum sonra o isik yandi bu isik nasil soner o ariza kodu ne nasil silinecek dertten baska bise değil

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım