AÇIK E36 Compact hakkında ne düşünüyorsunuz?

Efe Kaya

Efe Kaya
Düz Yol Gazcısı
4 Şub 2021
3
1
245
24
Manisa
Arkadaşlar şuan da araç fiyatları malum ateş pahası. Çocukluğumdan hayalim olan e36 almak istiyorum fakat temizini bulmak çok zor temizleri de bir hayli pahalı.
O yüzden aklıma Compact'lar geldi. Zamanında pek sevilmeyen bu araçların çok yıprandıklarını düşünmüyorum. Sedan ve Coupe e36'lara göre fiyatları da daha makul. E36 Compact'lar hakkında sahip olduğunuz herhangi iyi veya kötü düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim.

Solution
Arkadaşlar şuan da araç fiyatları malum ateş pahası. Çocukluğumdan hayalim olan e36 almak istiyorum fakat temizini bulmak çok zor temizleri de bir hayli pahalı.
O yüzden aklıma Compact'lar geldi. Zamanında pek sevilmeyen bu araçların çok yıprandıklarını düşünmüyorum. Sedan ve Coupe e36'lara göre fiyatları da daha makul. E36 Compact'lar hakkında sahip olduğunuz herhangi iyi veya kötü düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim.

Evet Compact'ların temizini Coupe ve Sedana göre daha rahat bulabilirsiniz. E36 Compactlar zamanında çok sık baktığım araçlardandır, pazarlıktan döndüğüm de oldu, arkadaşlarımın arabasından deneyimlediğim de oldu. Açıkçası amacınız sadece 36 almaksa E36'cılar arasında Compact biraz üvey evlat konumunda, alt takım...

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
başlığı görünce merak edip biraz sahibindende gezeyim dedim. e46 compact'ların temizi var ama e36'ların büyük çoğunluğu bulaşılacak gibi değil hocam. bence daha güvenli limandan bir araç alıp zamanla hayalinizdeki araca geçmeye çalışın.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

Evet Compact'ların temizini Coupe ve Sedana göre daha rahat bulabilirsiniz. E36 Compactlar zamanında çok sık baktığım araçlardandır, pazarlıktan döndüğüm de oldu, arkadaşlarımın arabasından deneyimlediğim de oldu. Açıkçası amacınız sadece 36 almaksa E36'cılar arasında Compact biraz üvey evlat konumunda, alt takım ve iç trim parçaları olarak eski nesil E30'a çok daha yakın, hatta aracın arka tarafındaki semi-trailing arm düzeni tıpkı E30 ile aynı diferansiyel küçük kafa vs vs dolayısıyla parça sıkıntısı diğer 36'lara oranla var. 18ti ve 23ti'lar zaten şu an severleri elinde olduğu için pahalı durumdalar, 16i compactlardan ise performans beklentiniz olmasın, zincirli 102 bg m43b16 motoru var E30 kasası için iyi(m40b16) fakat E36 Compact kasası için ağır kalıyor.

Solution
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım