Ekspertiz de şanzıman arızası

Fırat Özkan

Takipçi
20 May 2019
1
0
10
38
Arkadaşlar herkese saygılar,
Yaklaşık 6 ay önce bir araç aldık, otopark takibini sıkı tutamadığımızdan olsa gerek şanzımandan kaynaklı silkeleme sorununu kendi kullanımımıza bağladık.
Servis ve başka bir ustaya götürdüm sonuç aynı kanaat aynı cvt şanzıman ve değişim önerdiler. ( 27500 TL + İşçilik)
Dava yoluna gitmeyi düşünüyorum, ekspertiz yapılırken de aynı silkelenmeler oluyordu. ( jeton köşeli) ekspertiz raporundan bu arıza anlaşılabilir mi ?
Yani tork ve hız dalgalanmaları verileri işime yarar mı ?

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Öncelikle çok geçmiş olsun.

Ekspertizi nerede yaptırdığınıza bağlı. Expertiz yaparken aldığınız hizmet paketine bağlı. Hepsini geçtim üzerinden 6 ay geçtiği için her türlü kullanımda oldu diyeceklerdir.
Örneğin bir kurumsal firma var herkes tarafından bilinen. Bu firmada çeşit çeşit paketler var. Bu paketlere ekstra şanzıman testini ücret dahilinde ekletebiliyorsunuz. Bu ekstrayı ekletmeden ekspertiz yapıldıysa hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmiyorlar. Kullanıcı bizden bunu istemedi zaten, bizde bakmadık diyip sıyrılıyorlar.

Sizin aldığınız hizmette şanzıman testi yoksa, şansınızın çok az olduğunu düşünüyorum.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Arkadaşlar herkese saygılar,
Yaklaşık 6 ay önce bir araç aldık, otopark takibini sıkı tutamadığımızdan olsa gerek şanzımandan kaynaklı silkeleme sorununu kendi kullanımımıza bağladık.
Servis ve başka bir ustaya götürdüm sonuç aynı kanaat aynı cvt şanzıman ve değişim önerdiler. ( 27500 TL + İşçilik)
Dava yoluna gitmeyi düşünüyorum, ekspertiz yapılırken de aynı silkelenmeler oluyordu. ( jeton köşeli) ekspertiz raporundan bu arıza anlaşılabilir mi ?
Yani tork ve hız dalgalanmaları verileri işime yarar mı ?
6 ay sonra cok zor . Expertiz raporlari ya 1 gun ya 1 hafta gecerliligi var

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Çok geçmiş olsun arabanın markası nedir ? Ona göre belki forumdan arkadaşların tecrübelerinden birşeyler düşünülebilir

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Geçmiş olsun. 6 ay geçtikten sonra mahkeme yoluna gitseniz bile hiçbir şekilde elinize bir şey geçmez. Satabilirseniz bu bayram hareketliliğinde acilen satın.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım