Emniyet Kemeri Sayesinde Hayatta Kalan İnsanların Portreleri

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
Katılım
27 Ara 2017
Mesajlar
2,408
Beğeni puanı
5,479
Puanları
3,970
Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır.
Alıntı
NZ Transport Agency için Clemenger BBDO tarafından hazırlanan Belted Survivor, gerçek trafik kazalarından emniyet kemeri sayesinde kurtulaninsanlar aracılığıyla farkındalık yaratıyor.

Trafik kazasında çocuklarını kaybedenleri hız yapan sürücülerle bir araya getiren Parents of Road Victims, kaza geçirmiş otomobil parçalarından yapılan akıllı telefon kılıfları ve kazalarda hayatlarını kaybetmiş gençleri dijital yaşlandırma tekniğiyle bugüne getiren It Can Wait gibi kampanyalar; sürücülerde yaşanmış olaylar aracılığıyla farkındalık yaratan efsane işlerdendi. Şimdi de benzer bir yaklaşımla hazırlanan Belted Survivor var karşımızda.

Belted Survivor, emniyet kemerinin önemini akıllara kazıyor

NZ Transport Agency (NZTA) için Clemenger BBDO tarafından hazırlanan kamptrafik kazalarından kurtulan 10 kişinin şok edici portreleriyle emniyet kemeri takmanın önemini vurguluyor. Amaç Yeni Zelanda’da trafik kazaları nedeniyle yaşanan can kayıplarının önüne geçmek. NZTA verilerine göre, emniyet kemeri kullanımının ihmal edilmesi nedeniyle her yıl 90 kişinin hayatını kaybediyor. Bu ihmalin kurbanları da çoğunlukla kırsal kesimde yaşayan genç erkekler. Kampanyada portrelerine ve hikayelerine yer verilen erkekler ise emniyet kemeri sayesinde gerçek kazalardan kurtulanlar.

Belted Survivor için hazırlanan internet sitesinde bu insanların gerçek kaza hikayelerine tek tek göz atmak mümkün. Kimi 10 gün komada kaldıktan sonra kızının doğumundan bir gün önce gözlerini açmış. Kimi emniyet kemeri sayesinde aracının dışına savrulmaktan kurtulup ölümün kıyısından dönmüş. Emniyet kemeri sayesinde hayatta kalan site ziyaretçileri de isterlerse kendi hikayelerini burada paylaşabiliyor


Kazalardan kurtulan insanları, kazanın vücutlarında yarattığı izlerle birlikte görüyoruz fotoğraflarda. Yaralar, ezikler, morluklar kazanın hemen sonrasında yaşadıkları durumu canlandırıyor. Ayrıca her birini hayata bağlayan o emniyet kemerinin izi de var vücutlarında. Makyaj stüdyosu PROFX, vücuttaki tüm bu izleri kazanın ilk günlerindeki gibi canlandırmış.


Kaynak
 

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
419
Beğeni puanı
716
Puanları
1,245
Yaş
19
Konum
İstanbul
Marka
Peugeot
Çok faydalı olmuş. Emniyet kemeri taktıramadığım arkadaşıma atacağım :D
 

tequila

Profesör
Katılım
12 Kas 2017
Mesajlar
1,436
Beğeni puanı
832
Puanları
1,620
Son düzenleme:

snngzc0706

Takipçi
Katılım
21 Tem 2019
Mesajlar
2
Beğeni puanı
4
Puanları
20
Yaş
37
Marka
Bugatti
Bu fotoğrafları ve videoları görünce her zaman anlıyorum ki emniyet kemeri cidden hayata tutuyor insanı. Arkadaşlar, siz siz olun emmiyet kemerinizi bakkala bile gidiyorsanız takın. Aman diyeyim, ne olacağı hiç belli olmuyor.
 
Üst