KAPALI En Fazla 55 Bin Tl'ye Binek Araç

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan rosel
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rosel

Profesör
Destekçi
620
Marka
BMC
Selamlar,
Maksimum bütçem 50 bin lira aslında, ama araca göre belki fiyatımın 5 bin tl üzerine çıkabilirim.

Beklentilerim:
  • Benzinli ve düşük hacimli motor olması(1.2 olması tercihim),
  • 5-6 litre arasında yakması,
  • Tramer kaydı, hasar kayıtlı, değişenli olmaması,
  • Boya kabul edilebilir, tamponlarda veya arka bölgede olduğu sürece,
  • Model olarak en düşük 2010, km olarak en yüksek 100 bin km limitlerim.

Malum site linkleriyle ve marka modeller ile yardımcı olursanız çok sevinirim, bu ay sonuna kadar bir araç almayı planlıyorum, belirlediğim niteliklere sahip.

55 bin tl'ye 1.4 Polo 2011 model benzinli alsam, sence yakıtı Micra ile aynı mı olur? Gerek yok ki Micra'ya o yakıtı vermeye.

Forumda daha öncede yazmıştım, kuzenimde 2014 polo 1.4tsi dsg var, 8.5-9'lar sürpriz olmaz. Hatta gtepro bizim passat 7.5 yakıyor diye karşı çıkmıştı ama durum bu. Son yıllardaki tsilarda düştü tüketim, bahsettiğim 2014 1.4 tsi dsg'nin fabrika verisi 7.7lt zaten.

55'e 2011 polo veriyorlarsa fiyatları gereksiz yüksekmiş zaten.

Forumda daha öncede yazmıştım, kuzenimde 2014 polo 1.4tsi dsg var, 8.5-9'lar sürpriz olmaz. Hatta gtepro bizim passat 7.5 yakıyor diye karşı çıkmıştı ama durum bu. Son yıllardaki tsilarda düştü tüketim, bahsettiğim 2014 1.4 tsi dsg'nin fabrika verisi 7.7lt zaten.

55'e 2011 polo veriyorlarsa fiyatları gereksiz yüksekmiş zaten.
Hocam o 7.7 lt fabrika verisi olan TSI değil, normal atmosferik 85 beygir olan versiyon.(GTI değilse tabi)

Bizim 15 gün önce sattığımız Jetta 1.4 TSI Bluemotion 7.8 lt yakıyordu şehir içi (manuel vites), o Passat DSG ise doğrudur 7.5 yaktığı.

Son düzenleme:
Hocam o 7.7 lt fabrika verisi olan TSI değil, normal atmosferik 85 beygir olan versiyon.(GTI değilse tabi)

Bizim 15 gün önce sattığımız Jetta 1.4 TSI Bluemotion 7.8 lt yakıyordu şehir içi (manuel vites), o Passat DSG ise doğrudur 7.5 yaktığı.
Doğru diyorsunuz, polo'da 1.4tsi gti dışında yokmuş. VW ile bağımızı keseli oldu baya. Passat'ın 7.5lt yaktığı yanlıştır demek istemedim o mesajımda. 1.4 dsg polo'nun 8.5-9 yakmasının (şehir içinde) sürpriz olmadığını söylemek istedim diye düzelteyim.

Bu arada zamanında 2011 superb 1.4tsi bakmıştık, verilerde 9-10 lt civarı bir şey gözüküyordu tüketimi, yenisine baktım dsg 6.3lt manuel 6.8lt gözüküyor, harika değerler (şehir içi verileri bunlar).

Doğru diyorsunuz, polo'da 1.4tsi gti dışında yokmuş. VW ile bağımızı keseli oldu baya. Passat'ın 7.5lt yaktığı yanlıştır demek istemedim o mesajımda. 1.4 dsg polo'nun 8.5-9 yakmasının (şehir içinde) sürpriz olmadığını söylemek istedim diye düzelteyim.

Bu arada zamanında 2011 superb 1.4tsi bakmıştık, verilerde 9-10 lt civarı bir şey gözüküyordu tüketimi, yenisine baktım dsg 6.3lt manuel 6.8lt gözüküyor, harika değerler (şehir içi verileri bunlar).
Doğru diyorsunuz, TSI'ların ilk çıktığı zamanla şimdikiler arasında çok fark var.

Hatta belki iddialı olacak ama TSI ailesi piyasadaki en verimli ve yaygın benzinli motor ailesi.

Yazmayı unutmuşum, otomatik olması gerekiyor.
Mehmet, verdiğin ilana baktım ki benim de aklımda vardı Yaris ama nedense bizimkiler çok sıcak bakmadı. Micralara bakıyoruz bu ara, geçen komşunun Micrasını sürdüm, açıkçası yakıtı 8 lt filan gösteriyordu komşunun verisi, ama acemi kadın. Sen ne dersin?
Hocam forumda 1.2 micra cvt sahibi bir üyemiz vardı. 6.2 civarları yakıyordu diye hatırlıyorum.
Aha buldum: https://www.otopark.com/forum/threads/nissan-micra-1-2-match-cvt.3594/
6.1'miş :) @mehmethakantarhan
Ben de Micra öneririm. Kendinden bekleneni fazlasıyla sunan bir şehir içi aracı.

0km aldık şu an 14 bin km'de .ortalama an itibariyle 6.5 lt.bu araca 8 lt yaktırmak için çok çaba sarfetmek lazım.cok memnunuz araçtan bu arada
Bu aracın lt/100km göstergesi için üzerine 0.5 litre daha koyun diyorlar. Manuel hesap yapınca ekrandaki değeri göstermediği söyleniyor, bilginiz olsun.

1.2 TSI motorlu Polo buldum 95 bin km'de 2014 model 55 bin tl istiyor, kafamı karıştırdı ama km'si yüksek geldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...