En iyi fiyat performans kış lastiği hangisi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CDTI26

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
11
9
595
32
Arkadaşlar aracım Astra 1.6 cdti otomatik ölçüler 225 45 r17 91v aracımın üzerinde turanza t001 lastikler var ve oldukça sert tutuşu zayıf ancak iyice ısındıktan sonra tutuşu normal oluyor kışa bu lastiklerle riske girmek istemiyorum. Ocak başı gibi lastikleri değiştirebilicez ekonomimiz ozaman uygun olucak bir ay gibi bir süre varken biraz araştırma yaptığımda bazı markalar öne çıkıyor lakin fiyat farkı çok yüksek. Burdan bende sizlere danışmak istedim. Örneğin petlas 250-300 tl arası fiyatlardayken michelin alpin ve goodyearın kışlık serileri 450-480 tl nokian ise 390-430tl continental ts 860da yine 450-500 arası takılıyor. lassa da 350tl civarı bridgestone dan soğudum açıkcası o yüzden ilgilenmiyorum :D benim sorum şu örneğin petlas aldığımda 4 kış boyunca beni sorunsuz götürür mü yoksa balon yapma yada sertleşme vs gibi sorunlarla karşılaşırmıyım. Fiyat farkı bu denli yüksek olunca insan biraz güvenemiyor. bu yazılan markalardan hangisi en uzun süre iyi çekişi sunar tabiki bu kıyasta fiyatıda oldukça önemli ki burda sorun goodyear la nokian arası lastik başına 50 hatta 70 tl oynuyor. lastik ölçüsünü verirken yük endeksi 91 ve hız endeksi v yide yazdım bunlardan hız endekside önemli arkadaşlar arada şehir dışı yol yapıyorum ve hızla alakalı bir sıkıntı yaşamak istemem örneğin dunlop adac 2016 testinde birinci seçilmiş ancak hız endeksi t olduğu için listemde yok. Çok sürat yapan biri değilim ancak mart ayında otobanda 190a çıkıpta lastik sorun yaparsa oda uygun olmaz.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Ben araştırmalarım sonucu conti winter 850p aldım, ebatınız varsa alabilirsiniz tavsiye ederim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Eğer fiyat uygun olsun diyorsanız Petlas SnowMaster fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyor. Leon 1.2 TSI'da kullanıyoruz. 2.yılı, sıkıntı yok. Ben sıcak havada hiç kullanmadım ama kullananlar havalar ısındığında kendini çabuk saldığını söylüyor. Yani kar mevsimi biter bitmez çıkarmakta fayda var.
Petlas dışında Pirelli Winter Sottozero kullanmıştım. İstanbul şartlarında çok iyi iş çıkarıyordu ama havalar 15°C civarlarındayken Focus'un arka tarafı yol bozukluklarında geziyordu.
Kış lastikleri için Continental ve Nokian'ı beğenen çok. İkisini de kullanmadım ama İskandinav firması olarak Nokian'ın bu konuda iyi olacağını tahmin ediyorum.

CDTI26

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
11
9
595
32
Arkadaşlar tercihimi muhtemelen petlasdan yana kullanıcam ozamana kadar ekstra bi kampanya filan olmazsa çünkü genel anlamda petlasdan herkes memnun. en yakın rakibiyle dahi 50 tl civarıfiyat farkı (nexen ile) var. Başka marka önerileriniz varsa onlarıda değerlendiricem. Öncelik fiyat performans ve uzun ömürdür. Şimdiden mesajlarınız için teşekkür ederim.

CDTI26

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
11
9
595
32
Arkadaşlar petlas w651 snowmaster en mantıklı tercih kararımda o yönde olucak 225 45 r17 94v ölçülerini alıcam yük endeksinin 94 olması ve hız ında v olması fiyatının ve o fiyata göre kış performansının başarılı olması en büyük etken oldu. Hepinize teşekkür ederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar petlas w651 snowmaster en mantıklı tercih kararımda o yönde olucak 225 45 r17 94v ölçülerini alıcam yük endeksinin 94 olması ve hız ında v olması fiyatının ve o fiyata göre kış performansının başarılı olması en büyük etken oldu. Hepinize teşekkür ederim.
Hayırlı uğurlu olsun hocam inşaallah. 4.kışımı w651 modeliyle geçiriyorum, hava sıcaklığı kış lastiğinin çalışma aralığı sıcaklığında kaldığı sürece sorunsuz ve güzel bir lastik. Fakat sıcaklık yükselince ıslak zeminde ne yapacağı pek belli olmuyor, bazen hiç beklemediğiniz bir yerde araç yüzerek kayabiliyor. Alınca bu hususa dikkat ederek kullanmanızı tavsiye ederim.

CDTI26

Asfalt Kurutucu
29 Eyl 2016
11
9
595
32
Arkadaşlar petlas snowmaster w651 aldım. Karlı ve buzlu yollarda da kullandım. Ortalama bir performans sergilior şuana kadar bni üzmedi parasına göre iyi bir lastik tutunma limitleri yüksek diyemem ama çin malı veya yaz lastiklerine göre daha başarılı tam f/p lastiği çok fazla buza kara girmiycekseniz ideal bir lastik.

KorcanTufan

Profesör
10 Eki 2016
82
180
1,060
İstanbul
Marka
Honda
İstanbul için fiyat/performans araştırmamız sonucu 8 aracımıza aldık.
Snoways 3'ten çok memnun kaldık.
Görseller;

1234 (1).jpg
1234 (2).jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım