Engine flush mı? Carbon Clean mi? Boğaz kelebeği temizleme mi?

umut777

Asfalt Kurutucu
30 Kas 2019
15
2
595
22
İstanbul
Marka
Opel
Merhabalar, Aracım 75.000km ye yaklaşıyor. Daha önce bir başlıktaki işlemlerden hiçbirinden geçmedi. Aracımı uzun süre kullanmayı planlıyorum. Hangilerini yapmamı tavsiye edersiniz? Arabada hiç bir problem görülmüyor buyüzden bu parçaların hiç ellenmemesi dahamı iyi?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Km'si çok ilerlememiş araçlarda carbon clean güzel işlemdir. Ortalama 60000'de bir filan yapılması önerilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Carbon clean güzel uygulamadır. Hele araç dizelse motor içi kurumların temizlenmesinde oldukça işe yarar. 100 bin km'ye kadar hiç yapılmamış araçlara tavsiye edilmez. Sizin aracınızın km'si göz önüne alındığında bir sorun teşkil etmez. Yaptırabilirsiniz.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Carbon clean'i bilemiyorum ama gaz kelebeğinin temizlenip bilgisayarla adaptasyonunun yapılması bence 2-3 senede bir yapılması gereken bir şey, farkını görürsünüz.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Hepsini daha önce yaptırmış biri olarak, hiçbirini yaptırmayın derim, gereksiz masraf, binecek misiniz arabaya daha en az 100-200 bin km? Sadece eğlence arayanlar için yapılan işlemler bana sorarsanız.

BLackRocco34

Düz Yol Gazcısı
4 Eki 2019
31
43
145
32
İSTANBUL
Marka
Volkswagen
Engine Flush yapabilirsiniz ben sciroccoya yaptırtım simdi bakıma gene giricek gene yapacam

Motulun engine flush unu alın, Eski yaga katın arabayı 15 20 dk calıstırın, yagı bosaltıp yerine ucuz bi yag koyun ucuz bide yag filtresi takın bi 15 dkda oyle calıstırın onlarıda bosaltın sonra orjinal yag filtresiyle orjinal yagı koyun farkı goruceksiniz.

İşe yaramaz diyenler için video cektim simdi gene cekecegim durulama yagını bile 15 dk da ne hale getiriyor kurumlar gorursunuz.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Engine Flush yapabilirsiniz ben sciroccoya yaptırtım simdi bakıma gene giricek gene yapacam

Motulun engine flush unu alın, Eski yaga katın arabayı 15 20 dk calıstırın, yagı bosaltıp yerine ucuz bi yag koyun ucuz bide yag filtresi takın bi 15 dkda oyle calıstırın onlarıda bosaltın sonra orjinal yag filtresiyle orjinal yagı koyun farkı goruceksiniz.

İşe yaramaz diyenler için video cektim simdi gene cekecegim durulama yagını bile 15 dk da ne hale getiriyor kurumlar gorursunuz.

işe yaramaz demiyorum, sonuçta elime psikolojik temizlik faydası dışında ne geçiyor dedim?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Gaz kelebegi temizligi ve adaptasyonu isleminin bir zarari olmayacagi kesin. Dilerseniz yaptirim ama km'niz henuz cok yuksek olmadigindan, temizlenecek cok bir sey olmayabilir.

Diger islemler tamamen kimyasal katkilarla oldugundan ben de biraz mesafeliyim o konulara.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım